Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l.skywalker

    félisten

    válasz Biga123 #117284 üzenetére

    Én is összegzem a személyes tapasztalataimat:

    1. HP EliteDisplay E243 (1FH47AA) - FullHD/IPS/23"
    Az első monitorom, amit munkához vettem még 2019-ben, Mindenben tökéletes. A kijelző matt, a magassága állítható, forgatható (Pivot!) és a talpazatán belül is van egy forgó rész, így több irányba is állítható a kijelzője. Mivel főleg irodai munkákhoz használtam, így lényegében nem tudtam tesztelni, de pár FullHD only játékkal játszottam rajta és tökéletes volt ebben a felbontásabn 60Hz-en. A stabilitása főleg ami tetszik, akármilyen magasan van, nem leng, nagyon jó masszív a tartása.

    2. Samsung U28E590D - 4K/TN/28"
    Impulzus vásárlás volt, mert egy korábban vett Asus VG245Q-t pixelhiba miatt 14 napon belül visszaküldtem és ez a Samsung jó áron akciós volt. Elsősorban Xbox One X mellé akartam, mert én konzolon is az asztalon játszok, de azóta már irodai munkára is befogtam ill. vettem PC-t is és így több fronton ki tudom használni. Ami pozitív, hogy tényleg látványosan szép a képe, nagyon éles és feltünő a különbség FullHD-hoz képest. A talpa "T" alakú, így tudok alá pakolni egyéb dolgokat (pl. egy Lenovo laptop USB-C dokkolója), ellenben a stabilitása nem tökéletes. Ezzel a talppal ezt a méretet mindig "okosan" meg kell támasztanom vagy egy szomszédos monitorhnak vagy valamelyik irányba a falnak. Ha azt nem teszem és egy kicsit erősebb lökés éri az asztalt, akkor szépen kileng. Ill. zavaró még, hogy a bemeneteket nem váltja automatikusan, hiába van beállítva. Egyszer végigmegy az Input-okon a kereső és utána kikapcsol, kikapcsolás után viszont már nem kapcsol be újra, ha egy másik bemeneti porton lévő eszközt aktiválok, csak ugyanazzal kapcsol be ami aktív volt kikapcsoláskor. De összességében pozitívan csalódtam mind a márkában, mind a felbontásban és külön öröm számomra a PiP funkció, mivel így van, hogy 2 monitoron egyszerre 3 forrásból lévő tartalmat is futtathatok, persze a PiP-ben főleg valami stream vagy ilyen megy.

    3. LG 29WL500-B - Ultra Wide Full HD/IPS/29"
    A feleségem is elkezdett itthonról dolgozni és 1 hét szabadság alatt átvándorolt hozzá a HP E243-as monitorom, gondoltam akkor meglepem magam végre egy Ultra Wide monitorral, de rossz döntés volt. Ahogy korábban itt is írták, rosszak az arányai ennek a méretnek. Amikor kicsomagoltam és felraktam az asztalra, olyan volt mintha összenyomták volna. A képe szép volt és nagyon jó, hogy letölthető mellé olyan illesztőprogram amivel sok hasznos funkciót lehet vezérelni mint a képernyő felosztása akár 9 részre is vagy a PiP stb. De mivel a magassága nem volt állítható, így ezzel a "széles-alacsony" megjelenésével nem tudtam megbarátkozni és 2 nap után visszaküldtem, mert végül rájötem, hogy nekem még a DP port is hiányzik róla.

    4. HP P27h - FullHD/IPS/27"
    Mivel mindenképp kellett monitor és az Ultra Wide nem vált be 2 opciót néztem ki magamnak. Maradva a 70ezres költségkeretben vagy veszek egy 23"-os Gamer monitort lehetőleg 144Hz-el a meglévő konfigom mellé, de akkor az irodai funkciókban kell kompromisszumot kötnöm, vagy veszek egy nagyobb IPS monitort irodai funkciókra. Végül a józanság döntött, és mivel az E243-at nagyon szeretem, mindenképp HP-t akartam. Nem csalódtam. Állítható a magassága, a jelek között atumatikusan vált, ebben a méretben is jó a FullHD és ugyanolyan szép matt a kijelzője mint az E243-nak. Mos elégedett vagyok.

    Következő beruházás: AOC 27G2U BK

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • BerserkGuts

    őstag

    válasz Biga123 #117284 üzenetére

    :DD :N ilyen van tesómnak és nem lehet kiolvasni a Q-52-t ghostinja van rendesen :C játékra nem alkalmas

    12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

Új hozzászólás Aktív témák