Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Lézernyomtatóm van.
    Olyan papírra akartunk nyomtatni, ami öntapadós (csomagra címkét nyomtatni), és 4 kockára van az A/4-es lap perforálva, az egyikre nyomtattunk, és ahogy végig ment a gépben a papír, az alatta levő kockára is halványan "rányomtatódott" az ábra.
    Mintha a festékhenger ahogy körbefordult, még fel lett volna töltődve a papír, és oda is nyomtatott volna egyet, csak már jóval halványabban.

    Ahogy kivettem a lapot, a papírtálcán láttam egy logot, h tintasugaras papírt ne használjunk a géphez.

    (Do not use inkjet media.)

    Lehetséges, h a papírral van gond?

    Amennyire tanulmányaimból emlékszek a lézernyomtató működési elvére, el tudom képzelni a fenti hibajelenséget, csak zavar, h most akkor miért marad a fényhenger feltöltve, mikor oda az üres részre már nem volna szabad nyomtatódnia semminek. :F

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Konica Minolta 1600W nyomtatóm van, márciusban lesz két éves. (Itt vettem az aprók közt.)

    Rákeresgettem az elmúlt órákban a "minolta" találatokra, látom, h ez konkrétan egy nem túl ajánlott vétel volt itt a topicban.
    Mivel különösebben nem értek a lézernyomtatók típusaihoz, érdeklődnék, h miért volt ez rossz választás?

    Nem nyomtatok sokat.
    Nekem csak nemrég fogyott ki az induló 500 oldalas adagom. A tintatengernél találtam hozzá utántöltő port és chipet 3800Ft-ért (2500oldal) színenként. Vettem is mind a 4-et hozzá, bár egyelőre csak a feketét kellett utántölteni. Ez olyan 1,5Ft./lap. Nem jó ez így?
    Vagy valami rejtett baja is van a készüléknek, ami majd később fog előjönni?

    Régebben volt egy Epson R265-ös tintasugaras nyomtatóm, amibe beszáradt a tinta. Sajnos ritkán kell nyomtatnom, ebben meg színenként lehet cserélni a tintákat, így a fejet kellene cserélni, ami nem éri meg. Gyakorlatilag kuka.
    Akkor döntöttem el, h lézer lesz a következő nyomtatóm. :/

    #2718 Csavarnyuzo:
    Köszi a részletes választ. :K

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Thunderzolee #2731 üzenetére

    Ejha, ilyen kihalt ez a topic úgy általában?

    A kérdésem nem kötekedésnek/vitaindítónak szántam :N ez egy szakmai topic, és szakmai kérdést szándékoztam feltenni, mivel nem különösebben értek a lézernyomtatók közti különbségekhez.
    Azt hittem majd valaki szaki elnézően megmosolyog, és megnyugtat, h annyira nem volt mellényúlás, ha csak ennyire használom, akkor egy darabig valószínűleg elmegy nálam.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Színes lézernyomtatót keresek, van valami best buy termék?
    Visszanéztem a topicban, de nem nagyon láttam.

    Ez nem olyan topic, ahol a szakik kapásból linkelik, h mit vegyünk meg? :D

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • (Sóhaj.) :D

    A nyomtató kolleganőmnek kell.
    Tintasugaras van nekik, (egyelőre nem tudom, h milyen, még nem mondta meg). Azért kell egy új nyomtató nekik, mert a régihez drága a festék, és a "kölök" most megy új iskolába, és sokat kell nyomtatnia majd.

    Nekem tintasugaras volt régen (Epson R265), beleszáradt a festék, akkor olvasgattam utána, h hogy is működik ez. Ugye nekem pont olyan volt, amihez 6 féle színű patron volt, és a nyomtatófej a gépben volt. Mivel nagyon ritkán használtam csak, ezért bele is száradt a festék.

    Akkor eldöntöttem, h a következő nyomtatóm már lézer lesz.
    Amire én használom, arra tökéletesen megteszi.
    Fényképet úgyse nyomtatok, ha meg mégis, elviszem pendriveon egy szalonba, és kinyomtattatom, még olcsóbb is, mintha tintasugarassal nyomtatgatnék otthon, ráadásul nem fakul ki pár év múlva sem.

    Szóval nekem egy Minolta Magicolor 1600W van, ez színes lézer, az aprón vettem valakitől egy év garival már sok-sok éve. (megtaláltam a hirdetést)
    Az induló toner-készlet nagyon nehezen akart kifogyni (olyan keveset nyomtatok), asszem tavaly töltöttem újra a színeket (vettem alig 15ezerért hozzá port, meg chippeket, és megtöltöttem).
    Szóval ezért ajánlottam kolleganőmnek is egy ilyesmi lézert, mert ez olcsó lenne.

    De az aprót átnézve most nem találtam ilyen áron hasonló tudásút.

    Még egyeztetek vele, h egyáltalán mennyit akar rákölteni, meg mégis mennyit nyomtatnak, vagy színes legyen-e, de addig gondoltam a topicban megkérdezem mit javasolnak.

    Mert ez így elég kusza nekem.

    Még az is lehet, h a régi nyomtatót ha megtudom, h milyen, tudok nekik bele sokkal olcsóbban patront, akkor nem kell újat venniük. (nem tudom hol, és milyen patront szoknak venni hozzá, lehet, h eredetivel etetik, azért drága nekik a nyomtatás)

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Elolvastam az első hsz-t, de nincs benne ajánlott színes lézernyomtató. :F

    Volt egy Konica Minolta Magicolor 1600w-m korábban, (itt az aprón vettem, új, bontatlan volt), még porokat is vettem hozzá, meg chipeket, szóval jól tudtam használni, de kb 3 éves korában tönkrement benne valami izé (érzékelő kis szir-szxr mikrokapcsoló), ami a lap továbbítását figyelte az első görgők egyikénél, és nem lehetett javíttatni.
    Így azóta színes tintasugarasaim voltak, csak unom már, h beszárad a színes tinta, mert többnyire csak fekete-fehérben nyomtatok (hetente 4-5 alkalommal pár lap), és amikor néha színes ábrák kerülnének a papírra, (van, h 2 hétig színes dolog nem kell), akkor derül ki, h már megint csíkoz, beszáradt, és vehetek bele új színes patront. :/

    A minap a Fundamentához vittem be nyomtatványt, aztán kiderült, h ami nálam a nyomaton zöld volt, az valójában piros fejléc lett volna, ezért nézte olyan izén a lapot a tisztviselő, h azt meg honnét szereztem, mert az övék nem ilyen színű.. :U

    Szeretnék megint egy színes lézert vásárolni.
    Wifi nekem igazából nem kell, bár ahogy gondolom, már mindegyik wifis is.
    Esetleg SCAN is lehet rajta, (színes fénymásoló funkcióval), de ez nem fontos, scannelni meghagyom max az egyik nyomtatóm.
    Nem nyomtatok túl sokat, számlákat inkább, egyéb dokumentumokat, laminálni feliratokat, de szeretem, ha színes az a pár ábra, táblázat, fejléc, ilyesmi, ami esetleg rákerülne a lapra ha úgy adódik hetente, kéthetente.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz PociAti #5021 üzenetére

    Áhh, így már értem, köszi.

    Néztem az árukeresőt én is, ezt is amit linkeltél. :K
    És valóban, ha 40-50ezer lenne, már rendelnék is egyet belőle, de így elgondolkodtató, mert ha mittudomén egy éven belül visszaesnek az árak, akkor bosszantana, h túlárazva vettem meg. :/

    Ezek a tintatartályosak valóban alternatíva lehetne? :F
    Befürödtem már egy pár tintás nyomtatóval, csak felidegesítem magam az utántöltött, utángyártott patronokkal is. Eredetivel meg nem éri meg működtetni, pláne ha ki se lett használva, csak csíkozva nyomtat a beszáradt fej miatt. :/
    Tényleg hatásos a fejtisztítás, vagy csak marketing?

    Kitalálhatnának olyan tintasugarast, amiben olyan fej van, ami használat után kitisztítja a fejet, mittudomén felugrik egy ablak, mikor nyomtatás után kilépek a nyomtató menüjéből, h "Kívánja a fejeket kitisztítani?
    Fekete patron: igen/nem
    Színes patron: igen/nem"
    És be lehetne pipálni, leokézás előtt.
    Azt megoldanák, h alkohollal, vagy festékoldóval, vagy sűrített levegővel, vagy mittudomén mivel, de kitisztítaná a fejből a beleszáradható maradékot a gép, és akkor aki csak 2-3 hetente nyomtat, annak se száradna be a tinta.


    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Sziasztok!

    Mi okoz ilyen hibát?

    Magenta toner csere kell, vagy valami más?

    OKI MC360

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Varshi #5038 üzenetére

    Háttt.... öööööö... Pont ezért írt ide, a lézernyomtatós topicba. :B

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Wind-Storm #5089 üzenetére

    Nem vagyok nyomtató szakértő, de árukereső nem ad be 50 és 100 ezer között olyan lézernyomtatót, ami színes is, és scannelni is lehet vele. :/
    Egy ideje eltávolodott a lézernyomtatók ára. :/

    Úgyhogy vagy használtat kell keresni, vagy lemondani vagy a színekről, vagy a scannelésről.

    Én pl. meghagytam a régi scanneres nyomtatót, és azzal scannelek, ha szükséges. :/

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák