Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abrax1

    csendes tag

    Sziasztok. Olvasgattam hozzászólásokat, (mindet nem tudtam) és tanácsot kérnék, hátha valakinek van tapasztalata.

    Klasszik, 92 nm-es "polgári" lakásban lakom 3.5 méteres belmagassággal. Vastag falak, jó szigetelés, de 5-ik emelet (padlás alatt), nyugati tájolással. Ha nem is gyorsan, de tavaly nyáron, amikor vettem a lakást, felment 29 fok volt, amit szeretnék lejjebb vinni.
    Belépve van egy tágas, 15nm-es előszoba amiből tovább folytatódik a 35nm-es nappali, emellett kisebb, nem releváns és zárható helységek, illetve a tágas előszobából a másik irányba nyílik egy dolgozó és háló. A háló hűtés szempontjából bukik teljesen, arra már rájöttem, a dolgozó felé viszont kb. 45 fokos szögben, aránylag közelről lehetne klímát úgy irányítani, hogy oda is jusson, a nagyobb része pedig a nappali felé.

    Legalábbis így mérte fel a szaki, és én is így látom ésszerűnek.

    Egyik kérdésem az lenne, hogy ilyen tapasztalat van-e, ekkora belmagassággal és térrel, hogy hozzávetőlegesen milyen teljesítmény kellene, és milyen az az egység, ami két irányba - előre és 45 fokos szögben is tudna teríteni? A szerelő ajánlatában 4.6 és 5.2 kw-os (hűtési teljesítményű) klímák vannak, a netes kalkulátorok alapján még mindig neccnek látom ezt, és inkább a 6 körüli tűnik az igazán frankónak (bár kérdés, mivel számolnak, én 25-25.5 fok alá már nem vinném a hőmérsékletet).

    Másrészt, az ajánlatok Gree Comfort, Lomo és Syen Borára vonatkoznak. Tudom, tudom, egyik se csúcs gép, de kérdés hogy a nagyobb teljesítményűekkel van-e valamilyen tapasztalat? Amint látom, a többségnek itt a 2.5-3.5-esek játszanak, és ezekről kevés infó van.
    Másrészt, Syen vs. Gree-ben van valamilyen tapasztalat? Ahogy nézem, Syennel ugyanazon az áron még feljebb tudnék menni 6-6.5 kw felé, és lehet hogy a teljesítmény ebben az elcseszett beosztásban itt többet számítana.

    Se a zaj, se a nem ideális fúvási érzés nem számít annyira, mert a dolgozó eleve oldalt van, ott se az ajtó előtt ülök, a nappali kezdete is több méterre a klíma tervezett helyétől (a kanapé meg még távolabb). Tehát sehol nem tartózkodnánk direktben a klíma alatt.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Chaser #30381 üzenetére

    Köszi a választ.

    Felmért már egy másik arc is, azóta várom az ajánlatát, több mint egy hónapja :) gondolom abból a végtelen lesz.

    Ő más felállásban gondolkozott, egy nagyobb az előszoba-nappalira, meg egy külön a dolgozóra, multi külső egységgel, de erről aztán lebeszéltek, baromi drága mulatság lenne. Egyelőre megpróbálnám inkább az egy nagy teljesítményű megoldást.

    Mégegyet mérve, ha lezárom a hálót és a mellékhelyiségeket, akkor is majdnem 70nm * 3.5m belmagasság a hűtendő, ami rengeteg. Plusz oldalon annyi van, hogy 28-9 foknál feljebb nem fog menni a hőmérséklet a lakásban (ennyi volt tavaly július végén, kánikulában), és ha sikerül, akár folyamatos csapatással 25-25.5 környékén tartani, azzal én bőven elégedett volnék, a zaj se zavar, ha nem egy traktoréval egyenlő.

    Egy dolog hogy akkor ez 200 m3 fölött van, de hogy viszonyul a hűtés mennyisége? (mármint hogy hány fokot szeretnék hűteni a várhatóhoz képest)

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Chaser #30383 üzenetére

    (bocs, véletlenül privátba ment, bemásolom újra)

    Köszi, hasonló diskurzust lefolytattam a második szerelővel (aki ajánlatot is adott), így ő is lebeszélt a multiról, hasonló érvekkel.

    Két külső elférne éppenséggel, de mivel belső körfolyosóra lenne kihelyezve, és a házban nincs is nagyon máshol klíma, így is necc a szomszédok szemopntjából, két egység meg úgy érzem, ha nem is dupla, de azért méginkább necc, mint egy kültéri.

    Abban maradtunk tehát, hogy mivel a dolgozó felé széles az ajtó (mint mondtam, polgári lakás, az ajtó is kétszárnyas, 2.5m magas) és még nagyjából beférne az irányítási szögbe, próbáljuk meg egy erősebbel az egész lakást hűteni, ha nagyon szar lesz a dolgozóban, akkor még mindig marad az az opció, hogy oda felszerelni egy 2.5-est pluszban.

    Így gondolom abszolút indokolt lenne a 6-7 kw felé tendálni, kérdés hogy lenne valami hátránya a 4.5-5-höz képest? (persze, több áram, tudom)

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Kroni1 #30386 üzenetére

    Köszi a válaszokat.

    A gond csupán az, hogy az eloszlás a lakásban így is 50-20nm, tehát az egyiknak nagyobbnak kell lenni akkor is, nem tudom hogy a nagyobb helyiségre - 3.5 méter belmagassággal - a 3.5 kw-os elég lenne-e.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Chaser #30389 üzenetére

    Köszi. Felvetem a szerelőnek ezt a két klímás opciót, értelmes embernek tűnik...

    Azt meg tudjátok mondani, hogy konkrétan miben-mennyivel rosszabb egy Syon-Gree ha nem közvetlenül alatta ülök, hanem azért jópár méterrel odébb? És így pl. kicsit több zaj nem annyira paraméter.
    Gari azokra is van 5 év.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz LanyUs #30408 üzenetére

    3 házzal feljebb klímával megint fűtöttek klímával. A kültéri az utcafronti erkélyen csörög-zörög-búg irgalmatlan hangosan. Addig nézegettem amíg le tudtam olvasni a feliratot: CASCADE

    Jól tippelem, hogy Cascade = Syen = Gree ?

  • abrax1

    csendes tag

    Mivel többen is enyhén negatívan nyilatkoztatok a Greeről, illetve annak szinonímáiról (Syen), elkezdtem utánanézni más gyártmányoknak is. Hozzátartozik a képhez, hogy az óriási előszoba-nappalimba legalább 5-5.5 kW-os egység kellene, és ekkora teljesítménynél az ár is játszik már erősen.

    Kérdésem, hogy ezekről van-e valami általános vagy konkrét vélemény?

    Mitsubishi MSZ/MUZ-HJ50VA
    LG P18EN / S18EQ
    Daikin FTXB60C / RXB60C

    Mindegyik 300 ezer körül van (a Daikin kivételesen a webklímánál akciós, nem tudom meddig és milyen feltételekkel, egyébként vagy egy 100-assal drágább átlagban, ami már elég sok).

    Arra rájöttem, hogy Wifi és egyéb csilivili nem kell (a nagy légtér miatt melegben úgyis éjjel-nappal nyomatni kell majd), fontosabb lenne inkább - pont az állandó működés miatt - a megbízhatóság és a csendes működés.

    A Mitsura gyanúsan kevés gari van (1 vagy 2 év), az LG-re sok (10 év), a Daikin 3 év.

    Ezeken kívül láttam még Fischereket és Hitachit ebben az árkategóriában. A fentiek közül az LG a legcsilivilibb és okosabb, a Mitsu a legfapadabb de legcsendesebb az adatok alapján.

    Vélemény, tipp? Megköszönném.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz tboy72 #30525 üzenetére

    Köszönöm.

    Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nekem kizárólag hűtésre kell a légkondi (fűtésre ott a sokkal hatékonyabb és olcsóbb cirkó).

    Gondolom, a fűtés hangosabb.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz pjen #30528 üzenetére

    92 nm-es a lakás, így is elég limitáltan fog egy klíma hűteni legalább a nappalit és egy szobát. Szóval nálam fűtésre nem játszik, arra ott van a cirkó, szépen optimalizált radiátorokkal minden szobában, és nagyon alacsony költséggel a lakás méretéhez képest.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Flashcash #30532 üzenetére

    Köszönöm a választ.
    Felmérte már két szerelő is, mindkettő (legalább) 5kw körülit ajánlott. Nagy belmagasság, egybenyitott nagy előszoba-nappali-dolgozószoba nagy ajtóval, illetve én is legfelső emeleten vagyok (nem tető alatt, de felettem a padlás, ami valószínűleg úgyszintén tűzforró).
    Felmerült már itt a fórumon, hogy jobban járnék két kisebbel, de az még drágább buli, és itt járt szerelők egybehangzó véleménye, hogy inkább a nagyobb kapacitás kellene.

    Köszönöm, nagyon a Mitsubishi felé hajlok én is, olvasva a fórumot.

    Amit kinéztem, Mitsubishi MSZ/MUZ-HJ50VA típusról van valami közelebbi infótok? Hogy egyáltalán, mit kell itt nézni? Annyit látok, hogy ez 20-al kerül többe, mint az MSZ/MUZ-HJ50VA , viszont R32-es, így akkor már ezt választanám.

    Az nem baj, hogy fapad, nincs wifi, LCD, csilivili, csak legyen a lehetőséghez képest halk és bírja akár a több hónapos folyamatos üzemelést.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz abrax1 #30533 üzenetére

    Itt elsőre MSZ/MUZ-HR50VF -et akartam írni, ez az R32-es, és drágább 20 ezerrel.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz nesa #30627 üzenetére

    Ránézve, az iFeel és a Blue Fin kulcsszavak láttán szinte biztosan az.

    Miért forgalmazzák ennyi különböző néven a cuccaikat?

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Elektrosokk #30640 üzenetére

    Nem akarok újabb anyázást látni itt, mint pár napja, és téged se bántani, de ha már a tudatosvásárló pénzért árulja ezeket a listákat (és gondolom valamiből fent kell tartani magukat), akkor nem hiszem hogy túl etikus lenne ide ország-világnak bemásolni. :)

    Egyébként gondolom nem a zaj az egyetlen paraméter, ahogy néztem, ebben azért bizonyos árkategória felett nincsenek valami óriási különbségek.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz windy #30642 üzenetére

    A listát látva (én is megvettem nem olyan rég) kicsit az "apples and oranges" esete, eleve 2 és 3.5 közti klímák vannak, meglepő módon a nyertes Midea pont egy 2 kW-os...

    És a sok speckó mellett nincs benne a megbízhatóság stb. Valamire jó ez a teszt, de szeirntem lényegi dolog sok hiányzik belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Chaser #30671 üzenetére

    meglepne ha bármelyik líma tudna ilyet...:) ahhoz tudnia kellene előre a pontos kinti hőmérsékletet h úgy kapcsoljon be, h a legrövidebb idő alatt adott időre elérje a kívánt hőmérsékletet bentre, ami szintén változhat, akár egy hűtőszekrény hőtermelése függvényáben, szóval elég utópisztikus, ahogy mondod

    Nest termosztátom van, az tud ilyet, bár az is inkább csak elvileg :) A fűtési tendenciák, illetve a külső hőmérséklet figyelésével idővel "megtanulja", mennyivel korábban kell bekapcsolni, és lehet úgy programozni, hogy ne a fűtés kezdetét, hanem az elérni kívánt hőmérséklet idejét add meg.
    Persze ez a valóságban nem pont így van, mint ahogy az egész termosztát "learning" fícsörei több problémát okoznak, mint hasznot.

    Na de ez OFF volt, csak eszembe jutott, a Nestet elve csak fűtésre lehet használni :)

  • abrax1

    csendes tag

    válasz tzombor #30707 üzenetére

    Én is a fapadosabb, de japánt választottam a szerelő Gree ajánlása helyett, 1-2 héten belül szerelik az általad említett Mitsubishit, erről majd be tudok számolni :)

    Az én logikám az volt, hogy mivel még az 5kW-os is az alsó határon lesz a nagy lakás hűtése szempontjából, így a légkondinak folyamatosan mennie kell majd, ha bejön a kánikula (azaz mostantól már nagyon kellene, remélem megérkezik hamar). Így a Wifi, távirányítóba épített hőmérő stb. eléggé értelmét veszíti, és nem kell csili-vili, ellenben olyan klíma, ami aránylag halk és bírja a folyamatos működés általi strapát.

    Hogy ez beválik-e, majd jelzem :)

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Bozsi80 #30971 üzenetére

    A Mitsubishik pont beleférnek a 80 cm-be (még a 3.5-nél nagyobb kapacitásúak is).

    Nekem jövő hétfőn szerelnek fel egy 5kW-ost, ha fent lesz, megosztom a tapasztalatokat.

  • abrax1

    csendes tag

    Sziasztok,

    Hogy ne csak kérdések-válaszok legyenek, gondoltam írok egy beszámolót is :) Részint azért is, mert segítettetek tanácsokkal, amit köszönök.

    Szóval, ma pár óra kemény munka és vagy 10 méter kábelezés után beszerelték nálam ezt a berendezést:

    Mitsubishi MSZ-HJ50VA / MUZ-HJ50VA

    Jóval ár alatt meg tudtam szerezni ezt, végül ezért nem lett az újabb, R32-es berendezés (hogy ez hosszabb távon jó döntés volt-e, jó kérdés).

    Külső egység: halk, kellemes, amikor már órák óta maxon megy a cucc, akkor is. Csillagos ötös. Féltem a szomszédkomcsinénitől, de ha ezért beszól, én harapom le a fejét :)

    Belső: totál minimál, retro 15 évvel ezelőtti külső, sehol egy LED, kijelzés, semmi. Csak kellemes hangon teszi a dolgát, maxon azért hangos, de kellemes "szél hang" akkor is. A távirányító is minimál, semmi Eco-night-okos faxni se, csak a nagyon alap dolgok. Mode, Fan, 1-2 apróság és ennyi.

    Teljesítmény: hát, ahogy írtátok, az elcseszett 90nm x 3.5 m belmagasságnál csodát nem lehet tenni, főleg padlás alatt. Most tartja a 24 fokot (bár kint kevesebb van), de hozzátartozik, hogy a falak baromi melegek, tegnap még 30.5-ről indultunk. (BTW, régi polgári lakás, de szerintem amennyire jól izolálnak a vastag falak, átmelegedve úgy tartják a meleget is..).
    Egyelőre az áramfogyasztás 1.5 kWh, nagyon remélem, hogy ha lehűlnek a falak, nem ez marad a trend :)

    Majd írok még pár nap után, ha van bármi kérdésetek, nyugodtan!

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Szaki2 #31309 üzenetére

    Rövid kis termékismeretetőkben lehet hogy nincsenek benne ilyen infók (a magyar klímás weboldalak és webáruházak amúgy se túl fényesek, van ahol még tök fals infók is vannak...), keress inkább rá a klíma név-típus + "specification"-re, valószínűleg dob a Google valami PDF-et az össz technikai adattal.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Beck84 #31632 üzenetére

    Csak hogy tovább bonyolódjon a helyzet, van egy olyan gyanúm, hogy a ház műemlék besorolású lehet. Erre egyelőre nem kérdeztem rá, de amikor megnéztem, feltűnt, hogy sem a ház utcafronti, sem pedig a beltéri részén nincs kültéri egység. Az SZMSZ meg kell még néznem, de remélem annyira nem rossz a helyzet, hogy egyáltalán nem engedélyezett a kültéri egység – talán csak el van rejtve a többieknek is a padlásra vagy a lichthofban.

    Ilyen dilemmám nekem is volt, az evidens volt, hogy az utcai frontra nem fogom tenni (egyébként se lett volna jó a belső egység elhelyezése szempontjából), viszont nálam se volt sehol a félkör-folyosón. Megkérdeztem egy-két szomszédot, azt mondták, ha halk, nem fogja őket zavarni. Megnéztem a társasház szabályzatát, klímára nem volt semmilyen utalás, annyi volt kb., hogy "a közgyűlés engedélyét kell kérni minden olyan átalakításra, amely megbontja a folyosó kinézetének egységét". Körbenéztem, és nincs emelet, folyosó rész, ami nem bontaná meg az "egységet", komcsi mama által, kiskapuval lezárt folyosórész, UPC dobozok, vezetékek szanaszét gányolva, kipakolt kacatok, skizofrén szomszéd által az udvar egy sarka nappalinak berendezve... Úgy éreztem, hogy nem az én külső egységem fogja hazavágni a társasház esztétikáját :) Fent van egy hete, nem is szólt be senki, az utca zaja mellett szinte hallhatatlan a Mitsubishi külső egység.
    Persze, ha egy nagyon takaros és szép házban óvatos lennék, de valószínűleg a jófej szomszédoknál kezdenék először puhatolózni, és nem egyből a közös képviselőhöz rohannék, nehogy egyből elkaszálja a tervet.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Chaser #32096 üzenetére

    5kw-os klímákat raksz be, asszony nagyon nyakon fog csapni ;]

    Félreértés ne essék, hálás vagyok pár hozzászólónak, akik vették a fáradtságot, és klíma vásárlás előtt tanácsokkal láttak el, de mivel már sokadszor olvasom, hogy mekkora "mumus" az 5 kw, ezért hát billentyűzetet ragadnék :)

    Nálam kb 80nm x 3.5 m belmagasságot hűt egy 5kw-os gép (92 nm a lakás, abból a tárolót, wc-t és a fürdőt zárom, hogy ne menjen oda feleslegesen), az 5kw-os Mitsubishi egyrészt szinte tökéletesen megoldja a feladatot (azaz, az egész egybenyíló nappali-előszobában stabil a hőmérséklet), a két másik szoba, amire csak félig meddig "lát rá", 1, illetve 2 fokkal magasabb a hőmérséklet, ami még bőven elfogadható. Ennyi kompromisszummal járt, hogy nem pakoltam tele a lakást klímákkal, viszont amit leginkább mondani akarok, az az, hogy miután a kezdeti 31 fokról beállt először a Mitsu 24-re, azóta semmilyen szinten nem zavaró, ha nem is hangtalanul, de tök halk, kellemes légáramlás hanggal megy folyamatosan és tartja atomstabilan a hőfokot. A külső egység dettó, alatta állva is alig hallok valamit, a szomszédoknak szerintem fel se tűnt, hogy klíma lett, max ha felnéznek :)

    Persze nem mindegy, hova van értelme az 5 kw-nak és hova nincs, mindenestre az én elosztásomnál bőven elég egy ekkora légtérre is, és a hangjától pláne nem kell félni, cserébe teszi a dolgát mint állat.

  • abrax1

    csendes tag

    Sziasztok!
    Második légkondit szeretnék beszerelni, ami érdekes, hogy nem teljesen elszeparálva, inkább egy másik szobában, amit ér az elsődleges, 5kw-os klíma, azt kiegészítve.
    A felállás: adott egy 3 nagy szobás (92 nm), régi pesti polgári lakás, habár vastag falakkal, de nyugati tájolással, padlás alatti, legfelső emelet. Nem melegszik olyan gyorsan, de onnantól hogy felmelegszik, kb. május közepétől (per pill) szeptember közepéig-végéig éjjel-nappal megy a 3 éve beszerelt Mitsubishi MSZ/MUZ-HR50VF. Ami teszi szépen a dolgát, és hűti az előszobát-nappalit amire direktben "rálát", de az arra oldalról nyíló szobára, ahol egyébként dolgozom napközben, alszom este, már másfél fokkal melegebb van, és ha becsukom az ajtót hogy nyugodtabban home office-ozzak, egy egyórás meeting után már izzadok.
    Anno a második ajánlat légkondi beszerelésre az a felállás lett volna, hogy ebben a szobában is legyen egy kisebb légkondi. Két kérdésem lenne a szakiktól, nagyon megköszönnék bármi ötletet:
    - ha már az 5kw-os elég szépen megbírkózik az egész lakással, és itt másfél fokkal van csak több, ebben az esetben, egy 20 nm-es (de 3.5m belmagasságú szobára) elég lenne-e egy 2.5kw-os vagy a biztonság kedvéért jobb a 3.5?
    - ebben a szobában fel lehet tenni magasra légkondit, de vagy a munkaállomásom, vagy az ágy felé fújni fog azért. Mi lenne az az ultimate berendezés, ami nem fúj direktbe, illetve éjjel minimális zajjal műxik? a nem direktbe fújás lehet hogy megoldható azzal ha a 3.5m-es belmagasságnál nagyon fent van és úgy van irányítva (bár nem tudom, mennyire hatékony így), csendességben meg night mode-ban (amikor fokozatosan visszavesz éjjel, vagy nagyon finoman keringet) tudom a Daikinek jók, de örülnék valami tanácsnak, ilyen setuphoz mi az ami nagyon jó lehet.
    Előre is köszönöm!

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Rommel6600 #55034 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm (és majd külön @MC Pite-nek is), nagyon kedvesek és profik vagytok. Teljesen értem a kérdéseid, válaszul:

    - nem csuknám magamra egész nap, tényleg csak 1-2 órákról van szó, illetve éjszaka, de akkor azért nincs akkora "hőterhelés" véleményem szerint. Szóval nagyobb részt ténylegesen temperálna a kinti 5kw-os Mitsu, és itt 1-2 fokkal van több.

    Még uccsóra, van olyan vélemény, hogy Sensira vagy valami Pana az ultimate halk? Ezek szerint, ha teljesen felfelé-vízszintesen irányítom 3 méter magasban, akkor a kb 4x5-ös szobában nem fog zavarni valszeg sehol huzattal, akárhol is van?

    A többire válaszolok MC Pite-nél :)

  • abrax1

    csendes tag

    válasz MC Pite #55035 üzenetére

    Köszönöm Neked is, válaszoltam Rommel6600-nak is.

    Ezt kiegészítve, te Panákat linkeltél, ezek is ugyanolyan jók, mint a Sensirák, komfort-halk üzemmód terén? Azt hozzátenném, hogy éjszakára (is) kellene leginkább, hogy becsukhassam az ajtót, és ne fogadjon a full világos reggel 5-kor, csak azért, mert a kinti légkondi miatt nyitva kellett hagynom az ajtót. Szóval valami faszán temperáló, de halk és kíméletes éjszakai mód lenne talán a legfontosabb.

    Az "ökölszabályokról" tényleg annyit, hogy első felmérések után itt a nagyobb részbe 7kw-os, a jelenleg szóban forgó szobába 3.5-est ajánlottak. Úgy, hogy ahogy írtam, nyáron brutál meleg tud lenni a lakás, folyamatosan 30 fok felett (légkondi előtti első év, mikor beköltöztem), és a vastag falak miatt ez fix. Ehhez képest az 5-ös lazán megbírkózik és kb. félgőzön folyamatosan szépen tartja a lakás nagy részét 24-5 fokon (kb. 10 ezer forint pluszért havonta a legnagyobb melegben, mikor éjjel-nappal megy). Szóval tényleg nem több kraft kell ide, csak jobb elosztás-megosztás.

    Köszönöm mégegyszer.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz MC Pite #55193 üzenetére

    Köszi! Én is érzékeny vagyok a zajokra, az asztali PC-met egy évig tuningoltam, mire teljesen hangtalan lett, szóval tudom miről beszélsz :) és ez megnyugtató.

    Elkezdtem jobban beleásni magam a Panasonicokba, és úgy olvasom ki, te különböző Panákat használsz.
    TZ, illetve Etherea (Z)-t hasonlítottam össze (ha jól értem, az NZ "Nordic" fűtésre van optimalizálva, arra egyelőre nincs szükségem... legalábbis még van gáz :) )

    Annyi evidens, hogy van egy 10% különbség fogyasztásban az Etherea javára, hangban minimális (1db), kicsit szélesebb legalacsonyabb-max felvett teljesítmény, ez mind szép és jó, de a kis különbségek miatt még nem annyira indokolja az árkülönbséget.

    Te érzel hozzáadott értéket az extra fícsörökben, mint nanoe X, Aeorwings 2 vagy bármi másban?

    Papíron mindkettőnek örülnék, mivel ahogy írtam, ahova kerülne, egy relatív kisebb szobában dolgozom és alszom is, jó lenne ha minél kevésbé huzatosan osztaná szét a levegőt, illetve mivel mostanában durran be az allergia szezon is, kb. klíma kapcsolással együtt, azt se bánnám ha kiváltaná a levegőtisztítót. Csak nem tudom, ez mennyire ténylegesen upgrade, vagy csak marketing? :) Látom, a TZ-ben is van Aerowings, csak 1.0-ás verzió, és valami PM2.5 szűrő is.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Rommel6600 #55207 üzenetére

    Köszönöm a válaszod, soha nem csalódás ez a fórum ;)

    Van egy elég korrekt, nem is olcsó, több mint 100 ezer forintos Beurer légtisztítóm (+ évi 15-20 a szűrő), mondjuk abban egy fél négyzetméteres, 5 réteges szűrő van. Cserébe legalacsonyabb fokozaton is nem hangosan, de magas-üveg hangon, idegesítően zúg. Ha ezt leváltaná a nanoe izé és tényleg hasonlóan hatékony lenne, főleg pollenek ellen, akkor nekem már megérte (ezt meg vagy eladom, vagy kiteszem a nagy nappaliba ahol azért kevésbé idegesítő).
    Az a minimál hatékonyságbéli különbség inkább csak lélektanilag megnyugtató, ha rá akarja beszélni magát az ember a drágábbra :) de biztos hogy szinte semmit nem számítana áram számla szempontjából.
    Az Aerowings jó kérdés. Mivel csak úgy lehet telepíteni, hogy az ágy felé fúj (merőlegesen, szemközti falról, az megoldható azért hogy ne pont felém közvetlenül, inkább láb-ágy vége felé, de mégis arra) ezért biztos, hogy fenti irányban hagyom majd a függőleges terelőt. Hogy ilyen esetben számít-e, hogy vízszintesen keringessen/állítani lehessen automatikusan, vagy belövöm fixen valami irányba, azt nem tudom eldönteni.

    Még talán annyit kérdeznék, hogy gondod volt-e vele - feltéve ha több éve használod? Nekem a fő egység egy 5kw-os Mitsu, 3 éve tökéletesen műxik.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz PPatrik #55219 üzenetére

    Én most szemezek a Panákkal, mint látható fentebb, csak az eddigi tanultakat írom le, nem vagyok szakértője a témának. A neked ajánlott kisebb Greeknek is 24dB a legalacsonyabb zajszintje, vs. Panasonic TZ 20dB (vagy Etherea 19dB), és hasonlóan a magasabb fordulatoknál is megvan a különbség.
    Nem mintha zavaró lenne a 24dB - nálam a kinti, előszoba-nagy nappalit hűtő 5kw-os Mitsubishi elvileg 27dB, és habár hallani, de nem nagyon és az a zaj is inkább kellemes suhogás. Viszont ha kisebb szobában, közelebbről hallgatva, és egész nap home office, illetve éjjel is járatnád a hálóban, akkor én biztos hogy a lehető leghalkabbat választanám. Daikin, Sensira, Panasonic TZ/Etherea, Mitsubishi HR/AP, ezeknek mind 20dB körül van a csendesebb üzemmódja (legalábbis a 2.5/3.5kw-osoknak). A fórumtársak leginkább a Daikinre és a Panasonicra esküsznek, ha fontos, hogy halk legyen.
    Meg hát... másban is nagy a különbség, japán és kínai közt, ahogy azt leírták itt sokan, évek óta. Én még a meglévő keretnél is tuti inkább egy alap japánt választanék, mint a Gree-t, de 1.5 milliósra növelve a keretet meg szerintem belefér a már nem alap is (Pana Etherea, Mitsubishi AP).

    [ Szerkesztve ]

  • abrax1

    csendes tag

    válasz MC Pite #55224 üzenetére

    Köszi! Szerintem ebből Etherea lesz. :) Aztán hátha ér valamit a Nanoe X akármi légtisztítás is, nem csak marketing szöveget találtam róla, hanem labor adatokat is, hogy szűr covidtól kezdve pollenig mindenfélét... majd kiderül.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz Tony21 #55223 üzenetére

    "Illetve ide sorolható a Mitsu AP is, csak régen volt róla szó."

    Azzal is szemezgettem úgyszintén, és mivel elégedett vagyok a "fapadosabb" HJ-vel, az AP is elég erős versenyző a Pana mellett.

  • abrax1

    csendes tag

    válasz zhit86 #55242 üzenetére

    Megintcsak nem szakértőként, de lelkes utána olvasóként írom:

    c) a Compact annyit jelent, hogy valamivel kesekenyebb, mint a hasonló kisebb szegmensben lévő klímák átlaga - ez gondolom akkor fontos, ha pont 10 centin múlik és csak 80-valamennyi centid van beépítésre 90-x vagy annál több helyett.
    Itt látni pl:
    https://www.panasonicproclub.com/uploads/GB/catalogues/untitled%20folder/EU%2020P%20RAC%20FULL%20RANGE_END%20USER%2022%20LR.pdf
    779mm az a "kompakt" szélesség. (még pl. az Etherea 870)

    Kézzel szerintem mindegyik normális klímánál lehet állítani a lamellákat vízszintesen.

    A TZ PM2.5 szűrőjére valaki azt mondta itt nemrég, hogy egy vicc. Egyikben sincs többréteges HEPA szűrő, mint egy rendes légtisztítóban, az tuti. Én eddig a Panasonic Etherea -t néztem, abban van valami technológia ami úgy ionizál-bármit csinál, hogy hatékonynak tűnik, de ebben se vagyok biztos, és az már az egyel feljebbi kategória.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák