Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rígel

    őstag

    válasz op9 #55050 üzenetére

    Megint itt tartunk, ne haragudj, de nem akarok ebbe megint beleállni.
    Csak egy szende kérdés. Hova folyna a kondenzvíz saját erkély hiányában? A társasház tulajdonában álló területre? Vagy van mód vízelvezető csatornába vezetni?
    Netán szépen a közterületi járdára? Ha az utóbbi, nincs több kérdésem, de valszeg ez az ok.
    És igen, a képeken látható szerelés illegális, csak nem foglalkozik vele senki.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz op9 #55050 üzenetére

    99%, hogy igen.
    Az önkitől elviekben lehet engedélyt kérni, de még a társasház saját szabályai is közbeszólhatnak. (Például abban a társasházban ahol én lakom, csak olyan lakások esetén járulna hozzá a ház, amelyeknek csak utcafrontja van, ergó tényleg nincsen más lehetősége az ott lakónak klíma felszerelésére. Ennek ellenére a mellettem lévő, lakásban úgy lett megoldva, hogy simán kib@szták a közös használatú függőfolyosóra a kültéri egységet, egy felmosóvödörrel... Úgy hogy közben lenne erkélye és kert felé néző fala is... Szóval sejtheted mennyire lehet legális... Csak még egyelőre(!) ez nem érdekelt senkit)

    Viszont az egyik klímás cég felmérője említette, hogy havi 1-2 _LE_szerelési melójuk szokott lenni valamelyik önkormányzattól, mert bírságolnak és szedetik le a kültéri egységeket...

    szerk: egy ismerősömnél például csak és kizárólag a mélygarázsban engedélyezi a viszonylag újépítésű társasház a kültéri egység elhelyezését, hogy a belső rész egségét ne bontsák meg, és mások nyugalmát ne zavarják a kültéri egységek. Asszem csak a telepítésre 400ezret fizetett, több mint 25m rézcsövezés és hasonlók... És szerintem valahol jogos is ez...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák