Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz Fr3eWar #33630 üzenetére

    Mi nem állja meg a helyét? :F
    Az 1-es COP érték a 100%-os hatásfok amit írtam gázra, azt jelenti, hogy az 1 MJ fűtőértékű gáz felhasználásával 1 MJ hőmennyiséggel fűtöd a lakást.

    Pontosan ezt írtam én is, ha fűtési költséget nézünk, akkor kb 2-es COP értékkel rendelkező, H-tarifáról működő klíma van egálban egy gázos megoldással jelenleg.... itt számít az ár, tehát a két rendszer összehasonlításánál, de magánál a COP kiszámolásánál nincs szerepe az árnak.
    (A Fuji LTCA értékét tudom, ami nekem van, ez -20 fokos külső hőmérséklet esetén tudja a 2-es COP-ot, így gyak. minden hőmérséklet mellett gazdaságos nálam... persze más opcióm nincs is :) )

    [ Szerkesztve ]

  • windy

    tag

    válasz Fr3eWar #33630 üzenetére

    Teljesen egyet értek az általad leírtakkal, szerintem így korrekt. Egyébként a "komfort" -nak is lehet azért több fajtája is. Én emlékszem, amikor vegyestüzelésű kazánunk volt valamikor 40 évvel ezelőtt, akkor annak a komfortját (rendszerkomfortról beszélek) nagyban rontotta a tüzelőanyag behordása, a salakanyag eltávolítása, tárolása, az ezekkel járó kosz, valamint a rendszer jelentős lassúsága is. Ha kialudt a tűz a kazánban, akkor tény, hogy még órákig tartotta a rendszer a hőmérsékletet, de kihűlés után viszont ugyanilyen sokáig kellett várni a felmelegedésre. Ezzel szemben a klímaberendezés fűtésüzemben sokkal hamarabb teremt meleget a helyiségben, így ezt az oldalt nézve "komfortosabb". Egyébként én nem is szoktam senkinek azt ajánlani, hogy kapcsolgassa ki-be a klímát télen. Folyamatosan fkell vele fűteni, és akkor átmelegszenek a falak is, és az egyéb hőtároló részek, ugyanúgy, mint egy radiátoros fűtés esetében.

  • Chaser

    titán

    válasz Fr3eWar #33630 üzenetére

    gépész szak elvégzése nélkül is megállapítottam, h olcsóbb volt klímával fűteni, mint gázzal lett volna
    közvetlen közelében nem volt komfortos, távolabb már nem érződött semmi negatívum, ugyanakkor kondenz kazánt hallottam már "nyivákolni", szóval hangtalannak nem feltétlen mondanám
    az oké, h a levegőt fűti fel közvetlenül a klíma, a levegő viszont a falakat, nyilván nem mindegy milyen az épület hőtartása/hőszigetelése, régi épületben vegyes hőzigetelési megoldásokkal is bőven tartotta egész nap a meleget a lakás, úgy h nem laktam ott, tehát extra hőt nem terhelt a hűtő, sütő, tv, egyéb elektromos berendezések, és embernek is zömében csak én voltam aki hőt le tudott adni, amire sokan azt mondják nem számottevő, pedig az, most nyáron figyeltem, bejöttek a hűvösebb idők, klímát kilőttük éjszakára, de volt h reggelre bizony több fokot ment fel a hőmérséklet esti állapothoz képest, még bukóra hagyott ablakkal is
    nemrég néztünk egy lakást, cirkós fűtés volt még hagyományos kazánnal, bácsi meglepődött, h kvázi közöltem vele h az egész gázt kidobnám, felesleges dicsérgetnie a rendszert, eddig bevált ( : cirkóval együtt, egyrészt falon kívüli csövezéssel oldották meg a mesét, amin még lehetne moddolni, de másrészt ahogy mindig, itt is éreztem valami gáz szagot, klíma pedig mindenképp kell nyárra
    mostani kiszemelt lakásnál pedig valami csodálatos új genes gáz konvektor van, aminek égésterméke véletlen sem kerülhet be a lakásba, mégis a fal fölötte füst nyomos, szerencsére a csövezése még so-so
    szóval klímás fűtés lesz, ha már befűtött, elég legalacsonyabb ventin járatni, kvázi hangtalan, többit meg termodinamika megoldja, aki akar az meg fűtsön gázzal, járja ki a bürokráciát amiből nem kevés van, szenvedjen a szakikkal, verje szét a házat, bélelje a kéményt, részemről épp elég a klímás szakikkal is szenvedni ( :
    szóval ikább' erre mondjatok tippeket, esetlegesen úgy is, h nincs egybenyitva a két szint - jelenleg is úgy van, csak gondolkoztunk egybenyitáson -
    a belétrik oldalára kültérit nem lehet tenni, az a lépcsőház fala, de szintén 60-as, tehát jó hőmegtartó, és ha temperálva vagyon az ablakos résszel, gyakorlatilag a kellemes benti hőmérséklet megoldott

    szerk:
    felújítás közben teszteltem, tehát éjszaka működött a klíma, nappal lekapcsoltam és letakartam, sokat járkáltam ki-be, többet mintha ott élnék, -20 fok sem volt gond, hangos volt a kültéri, de nem csoda, és nem valami úri csoda klíma volt, daikin kmv, amit nagyon eltaláltak, de nem fél milliós kategória

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák