Új hozzászólás Aktív témák

  • hzx0

    aktív tag

    válasz Óvatos #12580 üzenetére

    Nem vagyok klímás de mivel most cseréltem egy régi on/off klímát inverteresre. Képbe kerültem. Mivel elég későn jutottam el a cseréig. Ajtó felet volt a klíma az új meg nem fért el a rég helyén ezért még ajtót is ki kellet előtte cserélnem (3cm vel kisebb ajtót kellet gyártatnom a szabvány méret helyett). Addigra a klima szerelő barátom persze teljesen be volt havazva melóval. Így nekem kellet a régit le az újat fel szerelni. Telon meg kaptam az instrukciókat hogyan kell a régit biztonságosan leszerelni. El zártam a nyomó oldalnál levő csapot a kültérin. Elindítottam a klímát és mikor hallatszott hogy el kezd erőlködni a kompresszor elzártam a szívó oldalt is. A készüléket pedig kikapcsoltam. Így szépen vissza szívta a kültéribe a gázt. Mikor a csövet megbontottam egy szisszenés sem volt. Szerelő haver mire jött már csak az új csőre a kúpozást, vákumozást, beüzemelést kellet csinálnia. Azóta eladtam a régi klímát egy ismerősnek ott is mi szereltük fel és a haver jött elvégezte ugyan azt mind nálam annyi különbséggel hogy mind a két csatira merő órát tett és ellenőrizte hogy a jók-e a nyomások. Még után tölteni sem kellet. Ha jó a szaki fel van szerelve mint az én ismerősöm. Van nekik egy kompakt kis hordozható gépük ami lefejt megtisztítja a gázt az olajtól és a megfelelő menyiséget be is lehet tölteni vele.

    Nálam ilyen bak van. Autós boltban vettem kb 200ft volt /db. Konzolt ne nézzétek festeni nem volt idöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák