Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgery

    őstag

    Üdv minden Kollégának,

    Gép vásárlásban vagyok, ehez keresek házat. A konfig kb. ez lenne:

    Asroc B85M Pro4
    I5 4440 Box (esetleg valami nem gyári hütö még rá)
    ASUS STRIX-R9280-OC-3GD5 R9 280 3GB GDDR5 OC PCIE (mert halk és a venti kikapcsol mikor nincs komolyabb használat és elvileg elég jól teljesít)
    HyperX furry DDR3 1600 2X4Gb
    WD blue 1TB 7200-64
    Kingtson 120Gb V300
    FPS Raider 550

    A házzal kapcsolatban lévö elvárások:
    Ne világítson, sima giccs mentes - tehát valami minimal :), jó szellözés ha nem nagy felár akkor csöndesített legyen, porszürö is legyen benne mert itthon van por böven :(
    Ára értelmes keretek között 20e körül. Ha pl. annyival jobb, csendesebb lehet picit több.

    Nézegettem többmindent, az elsö hsz.os javaslatokat is, nem tudom mennyire régi amúgy az összeírás mert a legtöbb 2011 körüli ház, gondolom azóta fejlödtünk?! :)
    Ipon-on is néztem a kedvelt házakat, de ott eltérö véleményeket írnak, sok 20e körüli házhoz írják, hogy a gyári ventik gyárilag csapágyasak stb... :/

    A konfignál amúgy az lenne a cél, hogy játéknál nem gond ha van valami hangja a gépnek (tehát csúcsterhelésnél), de filmezés (csak full hd minöségi..), zene és netezés közben ne nagyon halljam :)

    Elöre is köszönöm mindenki javaslatát és aki foglalkozott velem. És Kellemes Ünnepeket :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz micafighter #50650 üzenetére

    Igen, az ssd cserélve lett samura.
    Vanguar-ra több helyen is csak 3 év garit írnak, 5öt sehol nem láttam :(

    Házból egyébként ezt néztem ki eddig: FRACTAL DESIGN Define R4

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!

    Véleményt írni jöttem. Az alábbi konfighoz kerestem házat:
    Asrock B85M Pro4, Intel i5 4440, MSI GTX 760 TF, HyperX 2x4Gb, WD Blue 1TB, Samsung 120Gb 840Evo, FPS Raider 550W.
    Végül a Fractal Design R.4 házba tettem. 25e-ből sikerült beszerezni, maga a ház nagyon jól néz ki, rendkívül halk bár hozzá kell tenni, hogy minden úgy lett beletéve, hogy azon egységek is különösen halkak :)
    A ház masszív, jól felszerelt, bőven el lehet benne férni, a szellőzése is jónak tűnik, az alábbi hőmérsékleteket produkálja:
    Windows alap használat, ház hűtés 5V: CPU 26, GPU 28, ALAP: 29, HDD 26, SSD 27
    Windows alap használat, ház hűtés 12V: CPU 25, GPU 27, ALAP: 29, HDD 25, SSD 27
    Erős játék, ház hűtés 5V: CPU 40, GPU 70, ALAP: 40, HDD 31, SSD 24
    Erős játék, ház hűtés 12V: CPU 37, GPU 65, ALAP: 39, HDD 29, SSD 24

    Egy hibát találtam, a bekapcsolást jelző led először villogni kezdett, majd néha ment néha nem most pedig már egyáltalán nem megy. Néztem a bekötéseket, minden stimmel, gyártási hiba lesz :/

    Köszönöm a segítséget a döntésben :R

    És végül egy kép, hogy fért el:

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz neko18 #50811 üzenetére

    Dehogy viszem vissza, nem ér annyi macerát a dolog :)
    Ha unatkozom majd megjavítom, úgyis van itthon led hozzá.. :)

    Kábelnél még a CPU ventijét is hátravittem mert pont volt az alaplapi cpu fan konnektor mellett kábelbujtató :) Viszont az alaplapi plusz betáp egészen nehéz volt, mivel a giga hűtőtől szinte hozzá sem lehetett férni. De megoldódott.. :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!

    Számítógép házat váltanék, mivel költözöm és egy polc fakjába tenném be a gépet. Ennek okán valamilyen kocka házat keresek ami kb. 30x30x30cm-rel rendelkezik vagy ez alatt van.

    Mostani konfigom:
    Asrock b85m pro4 alaplap
    fps raider 550 táp
    I5 egy thermalright hr-02 macho rev.a. hűtővel (egész nagy) - szükség esetén lecserélném
    Mostani ház: Fractal Design Define R4
    1db 1Tb 3,5" és 1db 120gb SSD
    Gigabyte gtx 980 G1 (ez is elég nagy, ha kell megválok tőle, mivel már úgysem játszom a gépen)

    Minél csendesebb, annál jobb : ) letisztult, minimalista stílusban keresek.

    Hálás köszönetem a segítségekért :R

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz fogtunder #63122 üzenetére

    Köszönöm a választ. Nézegettem ezeket, de szerintem ez az alaplap nem fog beleférni.
    Azon gondolkozom, hogy rárögzítem az alaplapot egy falemezre, beteszem a polcba és a polc elejére csinálok egy ajtót légáteresztő szövetből. Így elfér a teljes konfig kényelmesen, szellőzik is és olcsóbb is. Úgysem viszem sehova, ez a része nem zavar. Egy bekapcsoló gombot kellene még varázsolnom hozzá.
    Ez járható út?

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Ha bárkit érdekel, így oldott meg, hogy ilyen pici méretbe beleférjen minden, mert kész ház nem volt megközelítőleg sem. Egy polcba kell beleférjen, elején egy ajtó lesz hifi szövettel, így nem fog látszani semmi a gépből.
    Elején két ventillátor, egyik szív, másik fúj - állítható fordulattal. A front oldal két oldalán van még két sáv is, ahol tud járni a levegő. Lehet a polcban is lesz még 1-1 lyuk két oldalt ventillátorral ami járatja a levegőt ha netán a mostani kevés lenne - bár szinte csak netezére van használva így nem hiszem, hogy gond lesz.
    26széles 33,5 magas é s 29 mély. És az egy gtx980 benne, az volt a gyenge látszem a méretben : )

    [kép]
    [kép]
    [kép]
    [kép]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Új hozzászólás Aktív témák