Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    válasz Francia91 #62900 üzenetére

    Szia,
    Habár tapasztalatom nincs ezzel a házzal, én is egy dedikált kártyás mATX konfigot rakok össze és elég sokat olvasgattam a témában mostanában.

    Szerintem sem szellőzés, sem kábelmenedzsment szempontjából nem túl jó választás; hacsak nem pont 10 centinél alacsonyabb házra van szükséged, akkor jó eséllyel találhatsz jobb házat is.
    Itt egy teszt és egy videó - ezeket gondolom megtaláltad te is, ha rákerestél. A videó alapján egész jól bele lehet zsúfolni egy kis lapot, viszont a szellőzése nem túl meggyőző szerintem.

    Milyen konfig lesz benne? (Ez fix, megvetted már?)
    Milyen videókártyát néztél ki hozzá? Milyen főbb szempontok vezérelnek a választásnál?

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz Francia91 #62917 üzenetére

    Silverstone lett volna az egyik márka, amit ajánlottam volna. :K

    Én G4560 + 1050Ti kombót választottam, ezek nem melegszenek azért annyira, egy i5 + 1070 kombó azért lehet, hogy már jobban megérezné az esetleges gyengébb szellőzést.
    Low profile kártyákkal én csak nagyon rövid ideig szemezgettem, szóval nem tudom, hogy mekkora áldozatot kell hozni a kisebb méretért cserébe (drágább-e, illetve hűtése gyengébb-e) - én egy jobb hűtésű teljes magasságú Windforce mellett döntöttem.

    Ragaszkodnál a fekvő, illetve alacsony házhoz?
    Az általad linkelt ML03 105mm magas és 15.7 liter térfogatú, cserébe 4x80mm venti megy bele.
    Hasonló áron az SG11 például 212mm magas, 22.5 liter, 1x120 és 2x80mm venti fér el benne, viszont teljes magasságú bővítőkártyák és egy picit magasabb CPU hűtő (ami több opciót nyújt, ha tervezel extra hűtést a procira).

    Bitfenix Phenom M, Thermaltake Core V21 is érdekes lehet például, ha kicsit nagyobb méret és "kockább" ház is szóba jöhet.
    Álló házak közül nekem az Aerocool QS-202 és QS-240, valamint CM N200, Thermaltake Versa H15, NZXT Vulcan, Fractal Design Core 1100 voltak a legszimpatikusabbak, de ezek már jellemzően 30l+, közel kisebb ATX ház méretűek.

    Esetleg még lehet érdemes elgondolkoznod mitx méreten, mert úgy több, illetve kisebb házból tudsz válogatni (feláras és zsúfoltabb alaplapért cserébe - pl. Bitfenix mitx-ek, Thermaltake Core V1, CM E130).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák