Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz zkiss0 #11285 üzenetére

    Ha bármilyen túra szóba jön, akkor túra gps, ami Garmin. Többféle térkép tölthető rá, van fizetős is ingyenes is, túra is autós is, bár szóban nem navigál csak csipog a fordulóknál. Update a Garmin-express-szel, de igazából inkább az OSM térképeket érdemes hozzá használni, egyszerű másolással a pc-ről. Az OSM adatbázisból több render is készül különböző színezésekkel, érdemes megtalálni a legjobban tetszőt. Pc-n a Basecamp programmal lehet tervezgetni útvonalakat, via pontokat és a route-ot áttölteni a gps-re, de lehet trackeket, térképeket, geoládákat is mozgatni ide-oda. Régi motoros a Garmin a túra szekcióban, ki van dolgozva minden szükséges alkalmazási metódus.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

  • gyapo11

    őstag

    válasz zkiss0 #11287 üzenetére

    Érintős vagy gombos, ezt is el kell dönteni. Amúgy szinte mindegy, ugyanazok a térképek mennek rá kivéve a régebbi modelleket, amik még nem támogatják a Unicode-ot és az NT technológiás térképet. Túratérképnél nem is láttam frissítést, annyira ráálltam az ingyenesekre, amiket hetente frissítenek, bármikor letölthető az aktuális. A City navigator az fizetős, és vannak autós gps-ek, amik lifetime frissíthetők, LM vagy LMT jelölésűek. De ez a térkép nem túra. A gps firmware-ét sem szoktam frissíteni, jó az úgy ahogy van.
    Szóval ha érintős akkor valamelyik amerikai állam nevű (Montana-t látok legtöbbet), ha gombos akkor GPSMap. Ha használt is jó, akkor Dakota, Oregon, Etrexen nekem olyan bután kiáll a joystick gomb az elején, vagy GPSMap 62 stc pl. Csak elemes volt a kezemben, egy napot bírnak, de tartalék akku sem nagy teher.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák