Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • attiLANte

    tag

    válasz Allien #9732 üzenetére

    Bocsánat, hogy beleszólok - nem akarok sokat offolni -, de szvsz. elég egyszerűen a végére lehet járni a dolognak.
    Ugye ha jól értem, arról megy a vita, hogy szerinted a több hangszóró miatt pontosabb a térérzet, mivel az adott fül "megkülönbözteti" ("külön hallja") az adott oldalon elöl/hátul/alul/felül lévő hangszórókat - ergo oldalanként egy meghajtóval nincs igazi térhangzás.

    Akkor tehát a kísérlet: fogd be az egyik füled, a másikra tedd rá a térhangzású fejhallgató egyik kagylóját és hallgasd meg, érzed-e a teret azon az oldalon?
    Gyanítom, hogy nem igazán fogod, mert ha jól rémlik még régről, a térhalláshoz két fül/hallószerv kell. Az agy a két oldalon tapasztalt hangerő- és fáziskülönbségből "számítja ki" a "zajforrás" helyét.

    Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem lehet pontosabb a többhangszórós cucc - mert ugye ott "hardveres" a konverzió -, de ha az 5.1-es jelből korrekt módon keverik le a sztereó hangzást és a "közvetítő közeg" is megfelelő (értsd jó minőségű fül-/fejhallgató), akkor elvileg nem lehet számottevő különbség (pontosan azért, mert két dobhártyád van, és irányt önmagában egyik sem tud érzékelni).

    Viszont egy sokhangszórós rendszernél a sztereó jel visszaadása lehet problémás, főleg ha nem teljesen egyforma hangszórókból áll. Talán ezért nincs a csúcskategóriában "valódi" 5.1-es fejhallgató (én legalábbis még nem láttam)...

Aktív témák

Hirdetés