Keresés

Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz SeatZola #39202 üzenetére

    Akkor nézzük így: általában minden márkának vannak jellegzetes vonásai. Az AT-k legjobban lassabb/közepes tempójú zenékkel illenek össze, kiváltképpen igaz ez az A sorozatra. Az M50 lehet kivétel, nem tudom. Ami szintén jellemző az AT-re, hogy itt-ott csal, pl. a térrel, amit mélységben igyekszik kicsit nyújtani, illetve a közepet a legtöbb előtérbe helyezi, ezzel pl. a női vokáloknak ad reflektorfényt, míg a hangszerek egy fokkal hátrébb vannak. Ez most így lehet furcsán hangzik, de direkt csinálják, mert hatásvadászok, és sokan pont emiatt szeretik őket. A legtöbb AT enyhén meleg tónusú, és inkább lágy, mint durva, inkább "upfront", mint "laid back". Jellemző a tágas tér, a szellős hangzás (még zártaknál is egész jó eredményeket szoktak elérni). Ez teljesen más vonal, mint amit pl. az AKG képvisel, bár zárt AKG-ból csak a K242-t hallottam, az meg sokat nem ért. Nincs azzal semmi gond, ha nem vagy audiofil, én sem, én is csak élvezni akarom a zenét, és az AT-k "játékos" hangja ebben tökéletes társ számomra. Az M50 monitor, az lehet kivétel a fentiek alól, hiszen annak nem ez a funkciója, de az A és AD sorozatra ezek a jellegzetességek igazak. Az M50 lehet "nem is igazi" AT. Azt, hogy Neked mi jönne be leginkább meghallgatva tudnád megmondani, ha ez nem opció olvass nagyon sokat róluk, vedd meg a legszimpatikusabbat jó áron, ha nem jön be add el, folytasd a következővel ugyanígy stb. és ugyanúgy fogsz járni, mint itt sokan mások, előbb-utóbb kikötsz valamelyiknél :)

    Sorry about your wallet :D

    schawo: teljesen jogos, akkor SRH840 ami árban közel van hozzá, de az meg állítólag nem igazán monitor. De technikailag össze lehet vetni őket.

    Deadzone41: akkor biztosan nem, az AD900 direktebb emlékeim szerint, mint a K702.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák