Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    Üdv mindenkinek!

    Tudom mindenki utálja a vezeték nélküli egereket, de venni akartam most egy egeret nappaliba és kicsit kényelmetlen 3.x-méterről hosszabbított egér kábellel ténykedni.
    Főleg úgy, hogy néha a macska berohan, beleakad a kábelba és lesöpri vele az asztalt ....

    De a lényeg amiért írtam: tehát vezeték nélküli egeret néztem és rátaláltam a Logitech g602-re 16 eFt-ért. Eddig még nem láttam ennyiért, így ha esetleg valaki akar ilyen egeret venni érdemes lehet most megvenni.

    Bevallom hirtelen felindulásból vettem meg. De ugye nem követtem el túl nagy butaságot? Évente ha háromszor játszok fps-el. A többi esetben pedig fallout 2, arra meg kábé minden jó. Leginkább a vezeték nélküliség fogott meg és az, hogy eddig minden egerem Logitech volt.

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz dobragab #64797 üzenetére

    Ránéztem ismét a listára tényleg szerepel rajta :B nem tudom, hogy nem vettem észre.

    Rendben, köszönöm szépen a megerősítést!

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz ilyen_85 #64796 üzenetére

    Sziasztok!

    bocs mindenkitől, ez bizony hosszú lett :)

    Vettem nemrég egy Logitech g602-t, kb. 2 hete használom és úgy érzem jó vétel volt. Köszönöm a segítséget dobragab kollégának :) Bár először észre sem vettem az ajánlóban ezt az egeret :B

    Ha nem gond kicsit írnék róla, mert összességében eléggé tetszik, hátha valakit érdekel :D

    Ami először megfogott benne az valójában az ára volt, sikerült akciósan beszerezni, először egy Logitech Mx Master-t néztem ki, de mindig nagy visszatartó erő volt az ára. A g602-t sokkal könnyebb szívvel tettem a kosárba.

    Így az Mx Master-hez tudnám hasonlítani. Ami kicsit hiányzik az a szabadon görgő funkció és az, hogy egyszerre több eszközhöz lehessen csatlakoztatni. Az elsőt érzem mondjuk tényleges hátránynak a másik pedig annyira azért nem fáj.

    Az Mx Masteren a hüvelykujjnál lévő gombok szerintem kevésbé jók, mint ami a g602-n van. Ott olyan összenyomorított érzetet kelt, amíg próbálgattam inkább zavart mint tetszett a gombok elrendezése, míg a g602-n szép katonás sorban helyezkednek el.

    A görgő sem annyira fájó, ha belegondolok, hogy az Mx Master pontosan 1.5-szer annyiba került volna mint az akciós g602 (16eFt vs 24eFt), ennyit azért nem ér...

    Kézméret függő, de nekem a hüvelykujjnál található gombok közül a "hátsó" kettő kicsit kényelmetlenül érhető el, vagy ha az egeret "hátrébb" fogom meg, akkor meg az első kettő. Viszont még így is kétszer annyi gomb lett elérhető így az előző egeremhez képest.

    Kicsit gáz, hogy az egér tetején lévő gomb, ami az "akksi kímélő" és a "teljesítmény központú" módok között vált lötyög. Az elmozdulása minimális, talán 1 mm sincs, de pont elég arra, hogy amikor megérintem akkor hallható legyen egy vékony lötyögő hang.

    A másik "lötyögő" dolog az az akksi fedél, ha felemelem az egeret és megpróbálom kikapcsolni, akkor mindig sikerül hozzáérni. Ha az egérpadon van, akkor nem hallható / mozog!

    Ez a két "lötyögő" dolog csak azért idegesít egyébként, mert az egér többi része szerintem baromi jó! A külseje nagyon tetszik. Reméltem, hogy ami a render képeken úgy tetszett, felső gumis rész és a fémnek tűnő keret körülötte, az végül nem valami gagyi, illesztési hézagos műanyag vacak lesz.
    A keret a gumis rész körül végül tényleg csak fémnek tűnik, de szerencsére az egér "részét képezi" és nem valami odaerősített dolog, nem fém de nincs illesztési hiba sem. A gumis rész pedig szerintem nagyon jó, jó hozzáérni. Tetszik :)

    A külsőségeknél maradva, a formája egyelőre bejön, tartottam tőle, hogy túl alacsony, de szerencsére rendben van, lehet az Mx Master nem is lett volna kényelmes hosszútávon, mert a régi egeremnél is magasabbnak tűnt képek alapján, fogdosni pedig csak egyszer tudtam, nem túl sokáig (mondjuk abban a pár percben nem tűnt rossznak).

    Gombok:

    A bal és a jobb egérgomb picit magasabb hangot hallat mint a régi egerem (Logitech G5), picit fura volt elsőre, de biztosan majd ez is csendesebb lesz némi por után :B.

    A dpi állító gombok a bal egérgomb bal szélén találhatóak, egészen kényelmes, sokkal jobb mint amit megszoktam eddig a G5-ön. Bár ma már nem játszok olyan játékokkal ahol ne lenne idő ezeket a gombokat nyomkodni (a g602-n szerintem gyorsabban és kényelmesebben lehet állítani). Sőt egyáltalán nem játszok már olyan játékkal, ahol lenne értelme állítgatni. Inkább munkánál használom ezt a funkciót, így ott sem lényeg mennyi idő alatt / milyen kényelmesen tudom ezt megtenni.

    Görgő:

    A szabadon futó megoldás hiányáról már írtam, ami még furcsa, hogy nem lehet jobbra - balra "dönteni" a gombot, nem scrolloz jobbra - balra, "csak" benyomni lehet. A görgetés furcsa volt, nincs túl sok visszajelzés, gyengén lehet érezni a "recéket" (fogalmam sincs mi a megfelelő szó rá bocsi...) de a G5-höz képest furcsa. Az Mx Masterhez képest alig érezhető (ha nem szabadon futó módban van).

    Használat:

    Windows 10, egérbeállításoknál a szokásos kb középső állás (szerintem alapértelmezett, 6/11-es beállítás) mellett a dpi-t takarékos módban 1500-as értéken, teljesítmény módban 2000-es értéken használom. A dpi-t maximum 5 lépésben lehet állítani, a lépéseket a Logitech szoftverből testre lehet szabni. Sokszor nem piszkálom, inkább akkor ha valamit rajzolok, akkor szoktam nyomkodni.

    Őszintén szólva tartottam a vezeték nélküli egértől, hogy pontatlan lesz, vagy akadozik, vagy valami gondja lesz, a kábel hiánya miatt. Nem futtattam teszteket, a többi egeremnél sem mondjuk, de eddig nem tűnt fel semmi különös az mx518-hoz képest, a g5-höz képest pedig főleg. Bár ismét meg kell jegyeznem, hogy már nem nagyon játszok fps játékokkal, PS-ben, Gimp-ben hasonlítottam össze őket. :B

    Furcsa volt először, hogy a g602 az elemek miatt sokkal nehezebb mint a többi egér, amit használtam eddig (mx518, g5). Szerencsére nem lett fárasztó a munka vele, csak furcsa még néha mikor megfogom és van súlya.

    Nos kb. ennyi :) néhány dolog zavar rajta (lötyögő gombok), de összességében tetszik, meg vagyok vele elégedve és kicsit jobban érzem magam tőle, hogy "olcsón" lett vezetékes egerem. Az eredetileg kiszemelt Mx Master-hez képest sokkal olcsóbban. Ha megint lesz akcióban lehet veszek még egyet, hogy ne kelljen néha "elcsenni" a dohányzó asztalról és átvinni a munkás géphez. Az mx518 pedig felkerül a polcra, megszolgálta már :)

    Igen tudom az mx518 sokkal jobb - pontosabb egér mint a g602, csak a 602-esen több gomb van, jobban tudom használni munkára, ezért lehet lecserélem majd.

    A g5 pedig elkezdett fura dolgokat csinálni, hiába cseréltem rajta kábelt, úgy látszik más gondja van :( :W

    [ Szerkesztve ]

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz ADAM1337 #65180 üzenetére

    Akkor megnyugodtam, mégse csak az újdonság varázsa :) nekem is nagyon tetszik. Mi történt a görgővel?

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz dobragab #65185 üzenetére

    Szia!

    Igen, miután írtad, hogy benne van az ajánlóban, jól megnéztem a táblázatot. Láttam, hogy egy elemmel is megy.

    Egyelőre tényleg nem zavar a súlya, de jó ötletnek tartom, hogy egy elemmel is megy. Valamikor kiveszem az egyik elemet és úgy is használom egy ideig, meglátjuk melyik a jobb.

    (#65184) ADAM1337

    Igen a talpat lehet írnom kellett volna, hogy nem a legjobb, az mx518-on is már teflon talpak vannak, ahhoz képest érezhetően rosszabb. Egy ideig viszont marad, amíg van rá gari. Főleg így, hogy írtad a görgő meghalt benne. Remélem nem lesz semmi gondja.

    A parakábel elég jó cucc egyébként, talán egy hónapja sincs, hogy a g5-ön lecseréltem a kábelt, mert azt hittem az eredeti kábel teljesen megtört és azért érzékel rosszul. Nos a kábelcsere után is néha csak átlósan hajlandó mozogni, így szerintem nem a kábellel van gond. Az egész egérvásárlásnak nagy lökést adott ez :)

    [ Szerkesztve ]

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz dobragab #65185 üzenetére

    :B A parakábel! Most már tudom honnan ismerős a nicked :) bocsi, fellelkesültem az új egér miatt nem kapcsoltam, hogy tőled vettem!

    Jó nagyon / jó volt nagyon a parakábel, tényleg sokat dob az egér használatán, mert szinte semmi ellenállása nincs így a kábelnak. Sajnos úgy látszik mégsem, a kábellel volt a gond, mert elkezdett megint csak átlósan közlekedni a kurzor. Ennek ellenére köszi, tényleg jó! Lehet átszerelem majd az mx518-ra, ha kompatibilis. Ha nem akkor majd kitalálok valamit.

Új hozzászólás Aktív témák