Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Üdv!

    Én is segítségetek szeretném kérni:
    Egy viszonylag nagyobb méretű, gamingre is alkamas, szimmetrikus egérre lenne szükségem. Bal kézzel használom az egereket, és szükségem van az oldalsó gombokra is, de ezeket 98%-ban még a szimmetrikus / ambidextrous egereknek is csak a bal oldalára teszik fel, nekem meg ott tökre nem a hüvelykujjam van...

    Hogy egy jó példát is hozzak, jelenleg egy Sensei 310-et használok ami tökéletes... lenne... de maximum fél évet bír a kezem alatt, borzasztó szar mikrokapcsolókat használnak benne. A fő gombjainak kapcsolói folyton behalnak, van hogy duplaklikkel magától, van hogy nyomva tartanám (drag & drop) és magától elengedi pedig le van nyomva a gomb, stb... egy igazi hulladék... :((( ami egyébként meglepetésként ért, mivel előtte egy Sensei RAW-ot használtam ami torony magasan rekordot döntött nálam strapabíróság szempontjából.

    A jelenlegi Sensei 310 még garanciális, de félelmetesen lassú náluk az ügyintézés és nincs kedvem újra önköltségen kiküldeni Dániába, majd legalább 1 hónapot várni hogy kapjak egy másikat ami újabb max. fél éven belül tönkremegy... :W

    Szóval igazából az lenne a kérdésem hogy tudtok-e egy olyan Sensei 310 klónt ajánlani ami bírja is a használatot? Eddig a MasterMouse Pro L tűnt nagyon hasonlónak, de vegyesek róla a vélemények és éppenséggel kapni sem lehet...

    Roccat Kova-m volt már, köszönöm de soha többet nem kérek tőlük semmit, végeláthatatlanul szivárgott a gumi borításából a ragasztó, garanciális csere után is. Hónapokig ragadt tőle a kezem minden nap, míg egyszer mérgemben beb*sztam a kukába. :W

    Alternatívaként ha tudtok olyan fórumtársat aki (nyilván nem ingyen) képes a jelenlegi Sensei 310-em mikrokapcsolóit kicserélni valami értelmes darabokra, az az opció is érdekelne.

    Köszi :R

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Légyszi ajánljatok nekem olyan egeret ami megfelel a következőknek:
    - Wireless, de akksis és ha használat közben lemerülne akkor sima USB csatlakoztatással tudom vezetékesként tovább használni... nem kell várogatni, hogy töltődjön, meg elemet cserélni se...
    - Játékra is alkalmas (semi-hardcore)
    - Ambidextrous, bal kézzel használnám így a formája is ennek megfelelő kéne hogy legyen + szükségem van rá hogy a bal hüvelykujjamnál legyen legalább 1 gombja
    - Nagy kezem van, és többnyire claw grippel használom
    - Bírja a strapát (lásd. lentebb SteelSeries)
    - Normális szoftvere legyen (lásd. lentebb Lancehead)
    - Olyan szenzora legyen ami (lásd. lentebb Aorus M4)
    - Vagy nem világít, vagy képes megjegyezni a beállított világítást (nem kell hozzá a szoftverének futni)

    A fentiek közül a wireless új követelmény, laptopra váltottam és sokszor jó lenne ha wireless lenne az egér... amúgy voltak már gamer egereim, következő tapasztalatokkal:

    SteelSeries Sensei szériák (pl. 310, RAW):
    - alapvetően tök jó kis egerek és szerettem őket, amíg működtek, de a switchek mindegyikben borzasztó gyorsan tönkrementek és rohadtul elegem lett belőlük...

    Gigabyte Aorus M4:
    - Igazából egy teljesen jó kis rágcsáló az árához képest, tök pozitív csalódás volt, de valami lézeres szenzora van és nagyon válogatós, egy csomó felületen nem hajlandó működni... Egérpadot szereti, asztalt, kanapét, lábamat, stb.-t már nem igazán...

    Razer Lancehead Tournament Edition:
    - alapvetően szintén egy jó egér, leszámítva hogy képtelen megjegyezni a beállított világítását és gay-pride színekben pompázik amíg a szoftvere el nem indul... és az a szoftver... hát hogy valami hogy lehet ennyire szar?!?! a Razer Synapse egy igazi isten verése, soha többet...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Csandi #88256 üzenetére

    Köszi!

    Hát ebből a kettőből lehet inkább a Razer, de a Synapse már desktopon is kiidegelt, itt meg még attól is félhetek hogy a noti akksiját feleslegesen meríti... :U

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Synthwave #88258 üzenetére

    Köszi!

    Hát azt írják hogy a Logitech szoftverével is van gond épp elég, ha meg mellette még hardveresen is gyengébb, árban meg kb. azonos, akkor már inkább a Razer... De elég gáz hogy nincs egy igazán jó sem...

    Azért vannak balkezesek a világon elegen, nem vagyok fehér holló... Felébredhetnének végre az egérgyártók is... :W

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Tyrel #88255 üzenetére

    Újfent itt...

    Nekem megjött közben a Viper Ultimate és egyelőre nagy megelégedéssel használom, nagyon jó a fogása, jó a szenzora, súlya, gombjai, minden...

    ...viszont párom vérszemet kapott, szintén sokat laptopozik és ő is akarna egy vezetéknélküli egeret. Probáltam rávenni egy ugyanilyenre, a fehér verzió amire most többen is beruháztak tök jó lenne neki, de szerinte egy egér messze nem ér ennyit... ő ugye nem játszik...

    Szóval kéne egy olyan egér, ami:
    - strapabíró, jól bírja ha leejtik lelökik a macskák
    - nőiesebb, pl. van belőle fehér
    - nem válogatós a szenzora, megy asztalon, kanapén, macskán, mindenen (DPI meg pontosság mindegy, csak érzékelje a mozgást)
    - wireless
    - vagy akksis-töltős-dokkolós, vagy nagyon nagyon nagyon sokáig bírja elemmel...
    - nem túlzottan drága, max. 10-15 ezer pénz

    Gyakorlatilag egy S-Budget Viper Ultimate kerestetik fehérben... :U Nem kell, hogy oldalsó gombjai legyenek.
    Valami tipp? :F

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák