Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blue_sky221

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egér vásárlásban kérném a segítségeteket. 3D munkára kéne (Maya, Rhino, Solidworks). Van wacom táblám, de azt csak Zbrushban használom, a klasszikus poligonos modellezéshez sokkal jobban fekszik az egér (ha valakit érdekel, szívesen kifejtem, hogy mik a tábla hátrányai ilyen esetben). A jelenlegi egerem egy fos. Apróbb módosításokat pl nem tudok elvégezni, mert az egérrel egyszerűen nem lehet olyan picit mozdulni, simán túlugrik. Olyan egér kellene, amivel precízen és pontosan lehet dolgozni. Régen orrba-szájba toltuk a quake3-at, az első egerem logitech wingman volt, majd váltottam razer diamondbackre. A diamondback formája állt a leginkább kézre, mivel a jobbklikket a gyűrűsujjammal nyomom. Az u alakú bemélyesztett gombjai remekül megtámasztották a gyűrűsujjam. Mivel az egeret hüvelykujjal és kisujjal emelgetem, így a lefelé szűkűlő forma is tökéletes volt, a microsoft intellimouse pl egész egyszerűen kicsúszott/kiesett a kezemből. Fogásom palm grip. A méretem 17cm a középső ujjtól a csuklóig. De mivel már nem hardcore fps játékhoz kell, így igazából valami nagyobb, rátehénkedős, nehéz egeret keresek, valamiért úgy érzem hogy jobban tudnék vele dolgozni. Media Marktban megtapogattam párat, a logitech g502 nagyon kényelmesnek tűnt, a g402őt kicsit könnyűnek éreztem. Ami tökéletesen beleillett a kezembe, az a rapoo v900-as volt, súlyra is jó nehéz volt. Nem akartam utánaolvasás nékül megvenni, mivel életemben nem hallottam még erről a márkáról, így utánanéztem, és azt írják, hogy lagos a szenzora, hát ilyen miatt nem akarom a hajamat tépni. Sajnálom mert formára tökéletes volt. Számít még, hogy a hüvelykujjnál legyen plusz két gomb, jól tudnám őket használni. A logitech 502vel az a baj, hogy mindenhol 22ezer felett látom, és 20ezer fölé csak akkor szeretnék menni, ha nincs más opció.
    Tudnátok esetleg ajánlani a fentiek függvényében valamit, ami elkerülte a figyelmemet?

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák