Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Notebook-hoz lenne szükségem wifi-s egérre, de ami fontos, hogy ne legyen túl kicsi, mert nagy kezem van! :D Előnyös lenne, ha a vevője az a nagyon kicsi fajta lenne, mert akkor nem is venném ki egyáltalán a laposból szállításnál sem. Amit néztem és tetszene is, az a Microsoft Wireless Mobile Mouse 6000, bár az ára már kevésbé tetszik. :F Ennél valamivel olcsóbban milyet tudnátok ajánlani? (csak árban legyen kisebb, méretben semmiképp! :) )

    Van itthon egy kihasználatlan Logitech MX1100, de azt csak úgy tudnám laptoppal használni, ha mindig vinném hozzá a vevőt is, viszont akkor meg az asztali gépem billentyűzete nem menne, szettben vettem őket. Ráadásul úgy tudom ehhez nem lehet külön vevőt sem szerezni, mert másikkal nem megy.

    Várom a javaslatokat! :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sajnos már a második Logitech G5 megy tönkre nálam, amit nagyon sajnálok, mert iszonyúan szerettem ezt az egeret, játékra a legjobb. Olyan, mintha 3 évre gyártanák őket, mert majdnem pontosan ugyanannyi idő elteltével mentek tönkre, ráadásul ugyanazzal a hibával. Az előző a rozsda színű, a mostani pedig a kék változat volt. Az előző majd 3 év elteltével adta meg magát, ekkor rendes volt a gyártó, mert garanciálisan küldött egy vadi újat, ami most ment tönkre a napokban, sajnos immár a gari lejárta után másfél hónappal.. Kikapcsolgatott olyan gyakorisággal, hogy használhatatlan volt, az előbb gondoltam frissítek rajta firmwaret, de még mielőtt elkezdhettem volna megadta magát teljesen, már be sem kapcsol. :(

    Szóval új egér fog kelleni, mit tudnátok javasolni? Nagyon szerettem a G5-öt, de komolyan mondom már nem merek ilyet venni, használtat meg a korábbi eseteimből kiindulva biztos nem fogok.

    Van most egy, ami a billentyűzetem mellé volt (Wave Pro), MX1100 talán, de ezzel nemhogy játszani, még böngészni sem szeretek, ha nem lenne egyben a billentyűzettel biztos túladnék rajta.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Synthwave #15213 üzenetére

    A forma bejön, nagyon is, szóval lehet megfogadom a tanácsodat, és G400 lesz a vége.

    Egyébként nekem nem volt bajom az érzékelőjével, pedig évek óta multizok FPS-ekkel (Counter-strike 1.0-val és UT1-el kezdtem), sosem hagyott cserben, Razer Mantis Speed egérpaddal használom. Ma már ritkán játszom, csak ha időm engedi, de olyankor fontos, hogy meglegyen hozzá a normális egér, mert anélkül nem megy, ezzel az MX1100-al el sem indítok 1 játékot sem, az biztos.

    Látom picit nehezebb, mint a G5, az nem tudom mennyire lesz zavaró, nekem már ez is nehéznek tűnt súlyok nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz FuRiONight #15216 üzenetére

    MediaMarkt pl kinn az Auchannál. Annál jobb nem lesz. Szeged passz.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Roccat Savu egeret nem tervez valaki venni? :)
    Én VGA-t szeretnék éppen, és ha találok olyan illetőt, aki a fenti egeret keresi, akkor az iponos akció keretein belül beruháznék egyre, a bontatlan egeret pedig jutányos áron odaadnám neki, így mindketten jól járunk.
    Nekem van G400, így nem tudnék mit kezdeni az egérrel. :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Céges notebookhoz szeretnék új egeret vásárolni. A jelenlegi is működik, de rájöttem, hogy számomra nagyon nagy előny lenne, ha nem kellene a vezetékkel bajlódni. Napi szinten hordozom magammal a gépet, gyakran kell ügyfélhez mennünk, illetve előfordul, hogy extrém helyeken kell dolgoznunk, ilyenkor nagyon jól tudna jönni egy vezeték nélküli megoldás. További nagy előny, ha a kiválasztandó egér viszonylag jól elboldogulna egérpad nélküli felületeken is. Játékra egyáltalán nem fogom használni, arra ott van az asztali gépem.

    1. Mennyi a keret? Amennyit szükséges rákölteni, mondjuk 10k
    2. Használtpiac, és / vagy eBay? Mindegy
    3. Mire használnád az egeret? Munka, időnként alátét nélkül
    4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van? Otthon az asztali géphez Logitech G400-at használok, az nagyon kényelmes, de valamivel kisebb egeret szeretnék a notebook mellé. Palm grip, azaz tenyeres fogással használom.
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? kb alap win beállításon, picivel alatta
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)? Ha van legalább egy előre és vissza plusz gomb, annak örülök, mert szoktam használni. Mindenképp vezeték nélküli megoldás szükséges!

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Kérlek ajánljatok nekem egeret az alábbi paraméterek alapján!

    1. Mennyi a keret? Nincs konkrétan megszabva, de azért nem huszonezrekért szeretnék egeret venni (mondjuk ~10-12k, új számlás esetén lehet egy kicsivel több is)
    2. Használtpiac, és / vagy eBay? jöhet
    3. Mire használnád az egeret? Kizárólag munkára, sokat hordozom, olyan típus kell, ami egérpad nélkül is rendesen mozog a legtöbb felületen
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? palm, az asztalin G400-al játszom, az pont kényelmes
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? nem fogok játszani vele
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) 1-2 plusz gomb jól jön, de ami számomra fontos (bár tudom, hogy nem ajánlott, de leszögezem, hogy én nem játékra keresek egeret), wireless-es kellene. Sokat hordozom, néha extrém helyzetekben használnám, ugyanakkor fontos, hogy azt íróasztalnál ülve pontosan tudjak rajzolni vele. (tervezés)

    Melyiket vegyem? :)

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Kérlek ajánljatok nekem egeret az alábbi paraméterek alapján!

    1. Mennyi a keret? Nincs konkrétan megszabva, de azért nem huszonezrekért szeretnék egeret venni (mondjuk ~10-12k, új számlás esetén lehet egy kicsivel több is)
    2. Használtpiac, és / vagy eBay? jöhet
    3. Mire használnád az egeret? Kizárólag munkára, sokat hordozom, olyan típus kell, ami egérpad nélkül is rendesen mozog a legtöbb felületen
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? palm, az asztalin G400-al játszom, az pont kényelmes
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? nem fogok játszani vele
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) 1-2 plusz gomb jól jön, de ami számomra fontos (bár tudom, hogy nem ajánlott, de leszögezem, hogy én nem játékra keresek egeret), wireless-es kellene. Sokat hordozom, néha extrém helyzetekben használnám, ugyanakkor fontos, hogy azt íróasztalnál ülve pontosan tudjak rajzolni vele. (tervezés)

    Melyiket vegyem? :)

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Kérlek ajánljatok nekem egeret az alábbi paraméterek alapján!

    1. Mennyi a keret? Nincs konkrétan megszabva, de azért nem huszonezrekért szeretnék egeret venni (mondjuk ~10-12k, új számlás esetén lehet egy kicsivel több is)
    2. Használtpiac, és / vagy eBay? ha jó állapotú, akkor az is megfelel, de jobban preferálom az újat, számlával
    3. Mire használnád az egeret? Kizárólag munkára, sokat hordozom, olyan típus kell, ami egérpad nélkül is rendesen mozog a legtöbb felületen
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? palm, az asztalin G400-al játszom, az pont kényelmes
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? nem fogok játszani vele
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) 1-2 plusz gomb jól jön, de ami számomra fontos (bár tudom, hogy nem ajánlott, de leszögezem, hogy én nem játékra keresek egeret), wireless-es kellene. Sokat hordozom, néha extrém helyzetekben használnám, ugyanakkor fontos, hogy azt íróasztalnál ülve pontosan tudjak rajzolni vele. (tervezés)

    Melyiket vegyem? :)

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Egyszer korábban már terveztem egér vásárlását a munkagépemhez, de végül nem lett belőle semmi, most viszont komolyak a szándékaim.

    1. Mennyi a keret? 20k
    2. Használtpiac, és / vagy eBay? Ha jó állapotú és garanciális
    3. Mire használnád az egeret? munka, legfontosabb szempont, hogy ne legyen madzag, és egérpad nélkül is lehessen használni különböző felületeken, mert folyton úton vagyok, néha tárgyalásokon, néha extrém helyeken kell használnom.
    Játék egyáltalán nem lesz, arra ott a vezetékes egerem.
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? palm, játékra G400-at használok, bevált
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Passz
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Plusz gomb jó ha van.

    Logitech MX Anywhere 2 ugyan nincs az ajánlott egerek között, de mindenben megfelelőnek tűnik az igényeimmel összevetve. Tudtok róla véleményt mondani?

    M705-nek is jó a fogása, de azt nem merném megvenni a szenzor fura elhelyezése miatt.
    Ezeket néztem még, ami fogásra jónak tűnt, de semmi tapasztalatom nincs velük:
    Logitech M280
    Rapoo 7100

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Nagy tenyerem van, és palm fogáshoz keresek munkahelyre egeret, lehetőleg vezeték nélkülit, mert folyton hordanám magammal.

    Az M705 tetszik, az ára teljesen elfogadható, a fogása nem rossz (azért el tudok képzelni jobbat), de olvastam a scroll hibáról, amire sokan panaszkodnak, illetve félek a szenzor furcsa elhelyezésétől.

    Az ajánlóban szereplő 3 wireless egér (G403, G602, G900) közül már éppen kezdtem megbarátkozni az általatok is ajánlott G403 árával, de utána olvastam, hogy itt túl hosszú üzemidőre nem számíthatok (20-30 óra), ami eléggé lehangolt, hiszen úgy tudom, hogy az M705 hónapokig, évekig elmegy egy töltéssel. (tudom, az egyik precíziós gamer egér, a másik pedig egy mezei, de ez a különbség még így is durva)

    A másik kettő nem opció, a G602 nagy, nem hurcibálásra lett kitalálva, a G900 pedig már egy másik árkategória, annyit nem adok munkahelyi egérért.

    Más alternatíva esetleg? (logi vagy nem logi vonalon)

    (Korábbi egérkeresős hsz-em)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz ADAM1337 #64125 üzenetére

    Azt hiszem megvan a megoldás abszolút elfogadható áron, bár kipróbálni sajnos még nem tudtam: M720

    Van valami nagy problémája ennek az egérnek, ami miatt nem javallott megvenni? Kevesen írtatok róla a fórumban.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Ant@ #64151 üzenetére

    Akkor kész szerencse, mert irodai használatra keresek irodai egeret, tehát az irodai szenzor teljesen megteszi, overkillnek érzem a G403-at vagy a G900-at erre a célra.

    Az 1000dpi pedig szokás kérdése, hogy mire elég, nekem például teljesen. Ezt arra alapozom, hogy az imént ellenőriztem, hogy milyen dpi beállításokkal használom a G400 játékos egeremet az asztali gépen (bár rég játszottam utoljára, de a beállításokon nem változtattam), 800dpi-n van, a felbontás pedig 1920x1080.

    Ez alapján nem gondolom, hogy munkára ne lenne elég az 1000dpi. :)

    Vanir: Köszi, megpróbálom megtapizni valahol.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Kérlek segítsetek nekem!

    Előző egereim ezek voltak ebben a sorrendben:
    MS IntelliMouse 1.1
    MS IntelliMouse 1.3
    Logitech G5
    Logitech MX518
    Logitech G400

    Az egérfogásom palm grip és fingertip grip közötti, talán inkább utóbbi. A kézméretem 19cm.

    Ezek ismeretében és a fenti egerek után vajon mennyire járnék jól egy G403 vezetékes változattal. (játékhoz kell, fps és tps, nagyon alacsony érzékenységgel játszom, Razer egérpadom van)

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Logitech G403 Prodigy és G403 Hero között van érdemi különbség? Előbbi egeret használom most, de sajnos meghibásodott a görgője. Alzánál elvileg még érvényes rá a kiterjesztett garancia, de ha nem tudják javítani, akkor visszakapom az 5 évvel ezelőtti árát, és abból tudok új egeret vásárolni. Szeretem ezt az egeret, szívem szerint ugyanilyenre váltanék, de azóta sajnos már kifutott termék..

    Azt láttam, hogy a szenzor már a Hero-ban (nem tudom, hogy jobb-e), más különbséget nem olvastam.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Synthwave #96548 üzenetére

    Köszönöm a tanácsodat! Még nem derült ki, hogy mi lesz a vége, de esélyes, hogy visszakapom az árát, és vennem kell majd valamit. A G403 Prodigy-re elsősorban amiatt ruháztam be, mert előtte is ilyen jellegű egereim voltak (MS IntelliMouse 1.1, MS IntelliMouse 1.3, Logitech G5, Logitech MX518, Logitech G400, Logitech G400s), bevált a forma + méret és a kialakítás.

    Érdeklődhetek, hogy mit ajánlanál helyette hasonló vagy kicsivel magasabb árkategóriában, ami hasonló kialakítással és formával rendelkezik? Vezeték nélküli kialakítás praktikusabb, ezt aláírom, de fps játék miatt vannak félelmeim, nem tudom, hogy ezek jogosak-e, régebben ebben az esetben kifejezetten kerülendőek voltak a vezeték nélküli perifériák. Egyébként viszonylag keveset játszom, elsősorban munkára és mindennapi tevékenységekre használom, éppen ezért érzem nagy hátrányát annak, hogy a görgő nem működik rendesen. (játékban nem igazán használom, de munkához folyamatosan)

    Az egérfogásom palm grip és fingertip grip közötti, talán inkább utóbbi. A kézméretem 19cm. (ezeket az előző hozzászólásomból kerestem vissza, akkor vettem a G403-at :) )

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák