Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dyingsoul #82656 üzenetére

    Fölösleges offba rakni, kapcsolódik a témához.

    "dupla klikkelt a bal és néha már a jobb gomb is. Tudom, utána olvastam, hogy FW-t kell frissíteni , tisztítani és a többi."

    Inkább a többi. Azaz kapcsolócsere. :D Létezik ilyen, hogy firmware-t frissítesz és nincs többé duplaklikk? Mindig tanul valami újat az ember.

    Nem csak a Logitech használ gagyi kapcsolókat, hanem szinte az összes gyártó, bár mostanában kezdenek terjedni az optikai switch-ek is és az Omron (50M)-eket sem erőltetik annyira. A japán Omron D2F-01F-ek viszont párban kerülnek 500 forintba, szóval nem egy nagy érvágás az upgrade, és túl sokáig lovagolni rajta is fölösleges. Fillérekből mindenki olyan kapcsolókat rak(at) be, amilyeneket csak akar, oszt örömébódottá van.

    "Vegyetek olyat ami tetszik, de a tapasztalataim azt mondatják velem, hogy minden ezres pénzkidobás a gamer, pro, x millió kattintásos és egyéb parasztvakító jelzős egerekért."

    Az "x millió kattintás" 100-ból 98-szor tényleg rizsa, de ha az elmúlt 2,5 évben olvastál PH!-s egértesztet vagy egérhírt, akkor ezt már viszontláthattad ott is, ahogy az egyéb marketing baromságok kifigurázását is.

    "Ez a két tényező az amiért plusz tízezreket fizetünk, semmi más."

    Aha. Vagy nem. Bár gondolom a high-end szenzor, a PTFE és a parakábel, netán az abszolút reszponzív, vezetéket ténylegesen, akár eSport szintjén is kiváltó wireless (mindez egy kellően könnyű burkolatba csomagolva) az smafu.

    Rosszak a tapasztalataid. Velem teljesen mást mondat 13 évnyi (nyilván a DOS-os meg ultragagyi szenzoros időket nem számolom ide), aktív, már hobbiként is említhető egerészés, számtalan modell birtoklása, tesztje, próbája (nem csak Logi, Rajzer vagy Rokkant), illetve a 20 év quakerség és az esetlegesen felmerülő problémákra (pl. filléres kapcsolócsere) irányuló megoldási kényszer.

    A rágcsálók piaca pont most (tavaly) ért egy olyan fázisba, hogy végre elkezdték a súlyozhatóság, a nehéz és merev braided cord, meg a mindenféle LCD kijelzők helyett az értelmes dolgokat is nyomatni, mint mondjuk a pehelysúlyt vagy a parakábelt, ráadásul a legtöbb "dzsunka" (értsd OEM legózós) gyártó is többnyire normális szenzorokat pakol a belsőbe. S mindezt az amúgy kérdéses piaci praktikákat folytató FinalMouse-nak köszönhetjük.

    Viszont ha tudsz valakit, aki fizet azért, hogy ilyeneket írok, légy szíves dobj már egy kontaktot, örülnék a plusznak. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

  • dudLee

    tag

    válasz Dyingsoul #82656 üzenetére

    Hol gariztattad ?
    Nekem a Vezetékes G Pro ugyan úgy dupla klikkelt írtam a logitech supportnak és küldtek helyette másikat (vagyis levásárolhattam az árát, mert nem volt a webshopban). Én arra hivatkoztam, hogy árváltozás miatt nem tudják gariztatni az MM be semmi emailt vagy ilyesmit nem kértek. Lehet érdemes még egy kört futni vele.

Új hozzászólás Aktív témák