Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dobragab #32327 üzenetére

    Köszi a javaslatot!
    Jelenleg egy Microsoft Arcot használ, amit több, mint 3 éve vettem, erről itt írtam:
    http://prohardver.hu/tema/milyen_egeret_valasszak/hsz_8666-8666.html
    http://prohardver.hu/tema/milyen_egeret_valasszak/hsz_8701-8701.html
    Na, azóta TELJESEN másként látom a helyzetet, annak idején valószínűleg csak az újdonság varázsa, meg a relatíve rövid távú használat miatt írtam le azt a sok félrevezető bullshitet. NEM ajánlanám senkinek a Microsoft Arcot, hosszú távon rohadt idegesítő, sima böngészésre is. Főleg, amikor az embernek van egy jó és kényelmes egere (ilyennek tartom az LX900 kombóhoz tartozó egeret, amiről itt írtam; és ez hosszabb használat után is jó), és utána használja ezt... na a különbség borzalmas. Jópárszor előfordult, hogy odaültem édesanyám gépéhez, és ha mondjuk 30 percig böngésztem vele, kedvem támadt kidobni az egeret az ablakon. A görgője már elég régóta beszart, emiatt általában ha tekerem lefelé, helyette fel-le ugrál, néha tényleg tud lefelé görgetni (ki használja a scrollbart az egérrel, amikor van görgő?!), a középső egérgombot lenyomni nem lehet normálisan, mert persze, hogy elugrik a görgő, meg a gomb maga amúgy is nehézkes, nem egy finom mikrokapcsoló, az, hogy ilyen ívelt, és alatta kb. össze tudod érinteni két ujjadat, azt jelenti, hogy nem tudod kényelmesen-ergonomikusan fogni. Persze méretre is pici, így kisebb kézhez jó, az enyém inkább lapát, ez mondjuk kevésbé érdekes, mert nem nekem kell, hanem mutternak, szóval az ő kezéhez kellett mérni a vásárlásnál is, batár egér nyilván meg neki nem kényelmes.
    De a lényeg: most már annyira ő sem komálja, főleg, hogy a görgő szar. (Amúgy az tényleg viszonylag hamar tönkrement, kicsit meglepő módon.)

    =====================

    Na, visszatérve:

    Az M705 egyre szimpatikusabb! Az is tetszik, hogy műxik egy elemmel.
    Ezt a szabadonfutó görgőt amúgy hogy kell elképzelni, nem tud idegesítő lenni, hogy túl sokat lapoz? Vagy lehet finoman is görgetni vele?

    Írtad, hogy nem érdemes felrakni a SetPointot, ha nem muszáj, mi vele a negatív tapasztalatod? :)

    Ja, az M510 egyetlen okból esett ki: hogy nem lehet kapni. Legalábbis én nem láttam a számomra most elérhető boltokban, nekem meg konkrétan nemsokára meg kell vennem, amikor eljutok oda. :D (Születésnapra lesz, amit ma tartunk, így ebay és egyebek sem opció. M705-ből meg van készleten pl. Aquában.)
    Nem az van, hogy már nem is gyártják?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák