Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Varoz #57881 üzenetére

    Külsőre nekem is tetszenek a Fuji gépek, meg jókat is olvastam róluk, de mondom amikor rákerestem egy hozzá való legolcsóbb objektívre amit tudok venni, és szembejött a háromszoros ár (ami kb többe kerül mint maga a váz), az nem volt annyira "pozitív".

    Most pl nem látom aprón sem az említett objektíveket sajnos, egy Fujinon 10-24 meg 350k újonnan árukereső szerint. :Y

    "De ezeket az obikat össze sem lehet hasonlítani egy CaNikon belépő filléres nagylátóval minőségben."

    Ha egy kvázi laikusnak kellene elmagyarázni, hogy miért jobb ez annyival ami indokolja a sokszoros árat, mit mondanál erre? :)

    "Érintőképernyő, kihajtható kijelző, időjárásálló egyebek."

    Érintőn gondolom lehet az elkészült képen navigálni, belenagyítani, ha igen akkor nem lenne rossz ha van, de amúgy nem szeretek érintőképernyőket tapicskolni, úgyhogy ha vannak bármin fizikai gombok és azokkal is könnyű navigálni, hajlamosabb vagyok inkább azokat használni.

    Azt is láttam hogy a nagyon alap modelleken nincs kihajtható kijelző. Na ez is egy buta kérdés, de tulképp mire jó a kihajtható kijelző, hol van előnye? Még nem tudom, hogy kell-e nekem vagy sem. :)

    Időjárásálló: Itt az objektívra gondolsz, hogy bírja az esőt, port? Hát alapvetően esős időben nem túrázok, így nem fotózok, de nem tudom mennyire érzékeny a vízre egy "sima" objektív, azért az jó lenne ha pár esőcsepptől sem kellene félni azért. Port sem tudom megítélni, nyilván terepen azért több a részecske mint egy műteremben, de megint kérdés nekem mennyire érzékeny/koszolódik belül egy alapobjektív. Ezekhez kellene a gyakorlati tapasztalat, ezt még nem tudom megítélni, ezért vagyok kíváncsi a ti véleményetekre. :) Persze mindig egy lényegi kérdés még, hogy mekkora az árdifi egy "strapabíróbb" vs alap objektív között.

    Tudom kicsit 22-es csapdája ez, mert akkor könnyű ajánlani valamit ha megvannak a konkrét igények és arra van konkrét opció is a piacon, de igények meg pont akkor szoktak már kialakulni, ha van tapasztalat.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák