Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz #31733248 #34600 üzenetére

    Egyetértek MrChris-el annyiban, hogy más gyártók rendszeresen sokkal többet hoznak ki a sony szenzorokból mint ők és pixelkukkolva tényleg nincs nagy különbség, viszont kíváncsi lennék 24mp 16mp-re leméretezve milyen, gondolom úgy azért már jobb a gx7-nél. Persze hátránya is van a nagy felbontásnak, sok helyet foglalnak a fotók, sokkal könnyebb berázni a képet stb.
    Most dög vagyok visszaolvasni, de szerintem sem azt írta, hogy jobb a gx7 szenzora, hanem azt, hogy a sony a jó szenzorból nem hozta ki a maximumot, sőt.
    35/1.8 már egész elviselhető árban megy használtan, mondjuk még mindíg nem mondanám jó ár-érték arányúnak egy pana 20 vagy 25/1.7-hez képest.
    50-est sokan használnak apsc-n, de kitobit még többen, nem a többség után kell menni, no meg az emberek nagyja azt használ ami olcsó és elérhető, ha pl. a gagyi canon 50/1.8 helyett 60-as futna hasonló árban, akkor valszeg mindenki azt venné.
    3:2-őt én is jobban szeretem, de ettől még nem értelmesebb mint más képarány, csupán nekem jobban tetszik. Mondjuk portréhoz pl. 4:3-at használok mindíg.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz #31733248 #34600 üzenetére

    Nem értelek, ugyanakkorra átmérőjű képkörből a 4:3 képarány kicsivel nagyobb területet fed le mint a 3:2. De nehogy már vita tárgya legyen, pár száz pixelnyi vesztességgel tudsz 3:2-t 4:3-ra vágni, vagy fordítva, pont nulla jelentősége van a mai nagyfelbontású szenzorok korában.

  • MrChris

    nagyúr

    válasz #31733248 #34600 üzenetére

    Egyetértek veled! Ajánlom az A6000-et, mert a GX7-nél jobb a szenzora 0.5EV-vel :Y , jobb a képaránya ( :F eddig azt hittem ez az alkotói szabadság része, valszeg a fotóversenyeken 3:2-n kívüli képeket csak megmosolyogja a zsűri, amatőr) és 5 év alatt sikerült ontani hozzá a Sony fixeket, mert van hozzá egy azaz egy darab :R értelmes fényerős 35/1.8-as Sony objektív és egy darab a milliók által közkedvelt (FF-en ekvivalens 75mm-es :F ) 50/1.8 Sony objektív tehát erősen, kitartóan támogatja a gyártó :K szemben a konkurenciával :P (a GX7-hez mindössze 6(+duplák) fényerős obival szúr ki a felhasználókkal a gyártó, némelyik gyutávban duplán ez elég baj, ebből is látszik mennyire leszarja) Ajánlom mindenkinek!

  • asdf_

    veterán

    válasz #31733248 #34600 üzenetére

    Annak meg őszintén szólva nem sok értelmét látom, hogy az MFT két nagy gyártója sokszor ugyanolyan, vagy alig eltérő hosszúságú és fényerejű obit ad ki.

    Az ugye megvan, hogy az egyik gyarto a vazba a masik meg az obiba rakja a stabit, igy kenyszeruen duplazodnak azok az obik? :U

  • rumos14

    nagyúr

    válasz #31733248 #34600 üzenetére

    inkább neked reagálok, nem a másik félnek ;-)
    én sokadszor azt tapasztalom, olvasom ki itteni hsz-ekből, hogy "a Sony váz jó, a szenzor jó, de nincsenek obik", és ezt mantrázzák, mint abszolút igazság sok-sok éve. szerintem meg a vázak sem tökéletesek :D
    de vhogy azt senki sem látja át, hogy egy rendszer melletti választást sok tényező alapján tesszük le, nekem mind a vázak, mind az obik alapján a megboldogult NEX volt az én választásom, de totál megértem azt, ha vki leszarja a videót, imádja a retro dolgokat meg a részletekre való odafigyelést és Fuji-t választ. nekem nem kéne, meg pénzem sincs azokra az amúgy nagyon finom fixekre. illetve komolyan megfontoltam a Pana G7-et, de pár szubjektív váz hátrány és az említett stabis ~50-es hiánya miatt elvetettem.
    aps-c-n azért használnak sokan 50-es obikat, DSLR fronton, mert hagyományosan azok a legolcsóbb fényerős fixek, sztem ez ilyen kicsit kényszer szülte dolog. én is így voltam, de meg is szoktam és szerettem az ekv. 75mm-t, pont nem érdekel, hogy nem egy klasszik gyútáv.
    NEX-en próbáltam manuál Nikkor 50/1.4-et, de az én habitusomhoz nem passzol a manuál fókusz és kell a stabi. nem mellesleg a SEL50 magában nézve is egy baromi jó üveg, én iszonyat meglepődtem rajta, mert sztem még a SEL35-nél is élesebb, pedig a tesztekben fordítva szokták kihozni.

Új hozzászólás Aktív témák