Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elektrosokk

    addikt

    válasz kacsento1 #31183 üzenetére

    alapvetően az slt vázak milcek. :)

    "Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

  • #40935168

    törölt tag

    válasz kacsento1 #31183 üzenetére

    Inkább egy Samsungot,az NX1-est. Ő az első (nem szigorúan, csak kb. amit én tudok), hogy megcsinálta a MILC technológiát egy klasszikus méretű és képességű DSLR vázban.

    Nem kell sok, hogy a CaNikon is bejelentsen hasonlókat, különben szimplán kihalnak idővel, mint a Kodak.

    Egy D700-800-ödémahárom szintű, méretű vázban NAGYON megnéznék egy csupamilc csúcstechnológiát, + kihajtható kijelző, hogy a békát és gombát is le tudjam egy leguggolással fotózni az erdőben. Nem mintha kéne, csak ha már.. akkor ..

    A bázistávolságot is meghagynám, legyenek az eddigi üvegek használhatók. VAGY adnék hozzá gyári adaptert a meglévő obiparkhoz és akkor az amúgy natív kisebb bázistávra új obiparkot csinálhatnának, aminek lehet lenne is értelme anyagilag a gyártónak (attól függ).

    Imádnék egy D900-as Nikont markolattal, ahogy a 800-ast használtam régen, kék gombvilágítással, mint a D4 (sötétben timelapse-nál nagyon jól jön), minden ugyanaz.. csak nincs tükör, van fullelektromos zár is, egy atom EVF bele, no AA filter, szenzorstabi Sony módra, telezsúfolva AF pontokkal a kép 90%-a, focus peaking, magnification, wifi, minden fiszfasz.. Nyamm nyamm. Még egy komplett android is bekerülhet, touch screen, SIM kártya foglalat 3G/4G instant megosztáshoz, ilyenek, mindezt úgy, hogy az androidos interfész és az egész csak egy plussz, a háttérben a vezérlést továbbra is dedikált hardver végezné, így a bugok is mérsékelhetőek lennének). Omg micsoda gép lenne. :)

    És ez el fog jönni, mert egyszerűen megeszi a két nagyot a Sony idővel, ha így fejlődik, amazok meg így alszanak.

    Középformátumra se tudnak nagyon menekülni a nagyok, mert az meg szimplán drága. Nem 2x, hanem hatványozottan. Meg üvegük sincs rá, semmi. Nem fognak Schneider Kreuznach minőségű üvegeket egy középformátumra kifejleszteni csillióért, ami mondjuk kirajzol akár 100 megapixelt is. Ezért nem értem a Canon mostani őrületét sem, pláne nem az ő nagyonöreg szenzortechnológiájával, a Sony már több lépéssel előrébb jár az A7R II-ben (BSI technológia), nemhogy egy mezei APS-C-s Nikonban.

    Végül azért még annyit, hogy .. esküvőfotózás létezett 100 éve is, 50 éve is, 20 éve is, 10 éve is és ma is. Nem hinném, hogy amekkorát a technológia fejlődik mostanság, annyit fejlődik az esküvőfotók minősége is. :) (Ezt bármilyen fotóra értem, modell, riport, bármi). Szóval többnyire még mindig meglőhető rengeteg minden a régebbi technológiákkal is... mi kb. itt a görbe legtetejéről beszélgetünk, olyan dolgokról, hogy ki jobb kinél miben, ami kb. marginális plusszt hoz ahhoz képest, hogy honnan jöttünk... Szóval még mindig a fotóson múlik sokminden. És ez így jó. :)

    Ismerősöm eskizett 5D mark II és 40D párossal. Csodás képeket lőttek. Egy ma már elavultnak számító AF-el, elavult szenzorral, stb. amit egy Sony, vagy Nikon 2x körberöhög. Szóval nem a technológiai fölény a lényeg mindig (vannak szituk, amikor igen), csak mi kicsit kütyübuzik vagyunk. :DDD ;] Én legalábbis.. :D

    Hogy 16 megapixel vagy 36, majdnem mindegy. Úgyis fullhd lesz a képből a netre, flickr-re, ide-oda és max A4 méret, ha nyomtatva lesz. Elég periférikus szűk fotósréteg az, akinek TÉNYLEGESEN kellene a nagy felbontás és a nagyon nagy dinamika. Mert ne mondja senki, hogy nem lehetett normális tájképet 10-15 évvel ezelőtt is meglőni. Dehogynem. ;)

    De kütyübuzik vagyunk. Ettől szép az élet. Ja meg a gyártó azért adja 1M Forint felett a gépvázat, mert akár van rá szükség, akár nincs, mégiscsak benne van a technikai fejlesztés. A nagyfelbontású szenzor, az új AF, a stabi, a kitudjami. Ez eddig oké is. De akkor egy működő technológiáért fizessek, ne egy bétáért.

    Engem ne használjon egy Nikon vagy bárki más arra, hogy teszteljem a 600-asát és ha szar, kihozzuk a 610-est majd. Vagy a 800-asát és ha beszart, kihozzuk a 810-est.. :U

    Az Olympusnál tudtam, mit veszek. Tudtam minden paraméterét, megalkudtam iso-val, ezzel-azzal. DE !!!! Ami rá van írva a gépre, azt ő tudja is !!! Na ez a nagyon nem mindegy. Ez egy rohadt könnyen használható kis bestia és mellesleg a Várkert bazárba ha bemegyek és a kihajtható kijelzőn derékmagasságból elkezdek "turistásan"-bénán fotózni egy modellt a 48 1.8-cal 2.8-on, nem szólnak rám a biztonságiak, hogy itt nem lehet fotózni (a Nikonnal kiküldtek minket, mert "túl profi a gép") és gyanítom, hogy egy Sony A7R II-vel is lövök lazán a csajsziról 42 megás képeket irdatlan pontos fókusszal úgy, hogy a biztonságiak kb. német turistának néznek (mert úgy nézek ki). :D

    Tegnap Debrecenről fotózgattam közterületet, Nagytemplom, stb és nagy poén történt: az Aranybika hotel előtt megállva, a bejáratot fotózva arra jön egy nő és megkérdezi tőlem:
    - Schön ?
    Erre én mit mondjak, hazudjak ? :D
    - Sehr schön.
    :D :D :D

    Hát úgy röhögtem. :) És nagyon bejön ez a feltűnésmentes turista feeling a kis géppel. :K

Új hozzászólás Aktív témák