Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz eastsider #3017 üzenetére

    A bukszádba nem látok. De egy szigorú magánvélemény: Ha most 80-am lenne gépre, bemmenék az edigitálhoz, letenném, 40-et felvennék 0% THM-re (Juniusban van ilyen akció), és vennék egy új D60-ast, és fizetnék 10x 4e forintot. De hozzáteszem én már jártam meg, ezért paranoiásan újpárti vagyok.
    Szóval én nem vagyok annyira hozzáértő, mint az itt fórumozók többsége, de leírom én mit néznék meg (Józan paraszti ésszel). Először is kivülről megnézném, vannak-e kopásnyomok, sérülésre, szétszedésre utaló jelek. Gomboknál, tárcsánál kifényesedések. Megnézném az LCD működik-e, nincs-e megfolyás, pixelhiba.. Én utcán, szélben, senkinek a DSRL-jéről nem szedném le az obit, viszont pormentesebb helyen megnézném a tüköraknát. Végtelenbe fókuszálva egy homogén felületről szűk rekesszel lőnék egy képet, ezt monitoron lenne jó látni, mennyire koszos (vagy sérült) a szenzor előtti szűrő. Sorozatra állítanám a gépet, és meghallgatnám a hangját. Lőnék pár tesztképet, közelit-távolit, nyitott blendével is, és megnézném monitoron, nincs-e fókuszhiba, vagy valami kirívó dolog. Képeket teljes méretben is megnézném, nincs-e CCD pixelhiba. Ellenőrizném a mozgó, könnyen sérülő dolgokat, pl. akkufedél, memkártya ajtó. Megnézném állványmenet okés-e.
    Ha nekem mondjuk 5ezer expoval kínálnának gépet, és kifényesedést, kopást látnék, nem nézném tovább, nem kéne. Itthoni D50-esben kb. 9ezer expo van, kopásnak, fényesedésnek semmi nyoma!
    Hát én, aki nem vettem használt gépet nagyjából ezt nézném. De majd jönnek nálam tapasztaltabb emberek, aztán megmondják.
    Esetleg szervizbe is elmennék exposzámkiolvasásra, ha gyanús lenne valami.

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz eastsider #3017 üzenetére

    "viszont ahogy néztem lenullázható az expo számláló"

    nem, teljesen megbízható az exifben megtalálható számláló!
    (a filenévben alkalmazott számláló természetesen nem feltétlenül, az bármikor nullázható)

Új hozzászólás Aktív témák