Új hozzászólás Aktív témák

  • HalasKYO

    aktív tag

    Üdv!
    Megint itt, mostanra érett meg a gépvásárlási szándékom, és kissé reálisabban is állok hozzá.
    Így esett ki a Sony A6000 es mert 1 obival is drága, hiába jó gép.

    Ami adott:
    150e Ft nyi mátyáspapír, ezt kellene egy MILC -re váltani. Kicsit lehet fölé menni.
    Magam is rájöttem, bridge Konica Minolta A200 után (ami nem nagy de még így is sokszor otthon maradt), hogy a méret az biza számít.
    EVF -el komponáltam a A200 ason ami ezen egy katasztrófa. Helyette szeretnék gépet minél tágabb kötben használhatót. Ha jó az LCD nem ragaszkodok az EVF-hez árban amúgy se sok van aminek van EVF e ebben az ársávban.

    Ezzel a géppel csináltam néhány ekv. 200m makrót (mert lehetett rajta ilyent)
    Illetve próbálkoztam éjszakai csillagfotózással amiből nem jött össze semmi. Hiába 2/3 " os szenzor.

    Általánosan elmondható, hogy legjobban ezen nagyon gyutávon szerettem lőni (mivel csak ott tudott szépen mosni). Kerti partin sok kép ekv 200m en 5-6 méterről "portré".

    Ehelyett szeretnék valamit.
    Amiken gondolkodom:
    Oly E-PL5 duplakit manfrotto állvány (nincs kártyám ezt nem tudom mit kell előtte vásárolni, hogy legyen)
    Vagy egy fuji X-M1 vagy A1 , 16-50 el vakuval stb. nagyobb szenzora van, de nincs szenzorstabi.

    Olynak előnye, hogy alapból 2 obi, és később esetleg egy fényerős pana 20/1,7-et vennék még hozzá.

    Ami zavart még a A200 ban, hogy beltérben botrányossal lassú az AF- 5-6 mp után is téveszt, manualhoz kicsi az evf- vagy az lcd felbontás és nicsen semmiféle segéd.

    Focus peaking egy nagyon hasznos dolog lehet, ha jól tudom X-M1 tud ilyent. (Sajnos E-PL5 nem :( )
    Manuál üvegen egyenlőre nem gondolkodok, ha igen akkor azt csakis peakingel.

    Azt hiszem ebben leírtam mindent, de ha valami mégse akkor kérdezzetek.

    Illetve szeretnék egy olyan táskát amibe ez bele is fér, egy 7" os nexus tablettel, illetve egy irat-pénztárcával, hogy csak 1 táskát "cipeljek".

    A segítséget előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

Új hozzászólás Aktív témák