Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sequator

    senior tag

    Üdv!

    Egy Chieftec SH 01 házban van egy A10-5800K APU (alapon, nincs húzva, nem is tervezem)
    Gigabyte F2A85X-D3H alaplapban Patriot Viper ramok (41 mm magas) társaságában az alábbi módon:
    Kép

    Jön a nyár és a GPU terhelése alatt borzasztó hangja van a gyári hűtőnek. Lecserélném valami jó hűtőre, ha lehet.
    Ahogy látom 13k körül szoktak itt ajánlgatni hűtőket. Általában szeretem az időtálló megoldásokat, ha később más procira is átrakhatom a hűtőt ezért akár hajlandó vagyok kicsit többet áldozni.
    A kérdésem az lenne, hogy megéri-e többet rászánni és egy kompakt vízhűtő rendszert venni?
    pl: Cooler Master Seidon 120V
    vagy
    Enermax Liqmax 120S

    Előre is köszönöm a segítséget.

    sautia

    [ Szerkesztve ]

    sequator

  • sequator

    senior tag

    válasz proci985 #60818 üzenetére

    Köszönöm a választ (dfdfdf kollégának is).

    Sajnos még mindig nem tudtam dönteni. Nem a különlegessége miatt akarok vizet venni, csak elgondolkodtam, hogy +3-4ezer forintot megér-e nekem, hogy ne kelljen a memória modulokat, ház magasságot/szélességet méregetnem, később csere esetén a hűtőhöz házat és memóriát választani, hogy minden beférjen.

    Attól félek, hogy ha veszek egy jobb léghűtőt 12-13ezerért, nem tudhatom biztosra, hogy elfér-e a ramok mellett. A mai ram árak mellett meg húzós lenne a két 8 GB modult kicserélni low-profile ramokra. :(
    Ha meg nem jó a hűtő, akkor jön a macera, hogy eladjam az aprón használtnak és vegyek másikat, ami megint vagy jó, vagy nem.

    A kompakt vízhűtések blokk+pumpa része viszont biztos elfér szinte bármilyen házban és 120mm széles radiátorral vannak szerelve, hogy a ház hátulján lévő 120mmes venti helyre beférjenek. A magasságuk lehetett volna necces, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, de szerencsére van elég hely a ház hátlapján függőlegesen is.

    Használtan nem szívesen veszek semmit, bár gondolom a blokknak nagyon nem lehet baja, de ventit azért ajánlott lehet cserélni egy újra, ami egy jó venti esetében megint nem filléres tétel. (Bár a tesztek szerint a Seidon 120V ventijét is javasolt cserélni, mert maximumon elég hangos, de azt ráérnék később is.)

    Azt hol találtad meg, hogy max 140mm magas hűtő fér a Chieftec SH01 házban? Egyszer tavaly megtaláltam valahol, de most sehol sem találom és úgy emlékszem 160-at írtak. Szemre egyébként többnek tűnik mint 140mm: a ház 205mm széles és az alaplap síkjától kb 175 mm hely van az oldallapig. Ebből persze lejön a procifoglalat+procikupak, de talán marad 160mm egy jobb hűtőnek.

    Továbbra is várok és köszönök minden segítséget.

    sautia

    [ Szerkesztve ]

    sequator

  • sequator

    senior tag

    válasz sequator #60925 üzenetére

    Üdv ismét, még mindig CPU hűtő nélkül. :(

    Közben megtaláltam: az utód modell Chieftec SH-03 leírásánál már feltüntetik a CPU hűtő maximális magasságát: http://www.chieftec.eu/en/chassis/midi-tower-high-end/sh-03b-new.html
    Az SH-01 szélességre ugyanekkora (205 mm), magasságra 2 mmrel nagyobb (442 mm), így ebbe is 160mm magas CPU hűtőnek kell férnie.
    Ezzel megnyílik az út a Thermalright Macho 120 felé, már csak a memóriák mellett kell elférni a ventinek.
    Úgy néztem, hogy a lamellák legfeljebb 10 mmre lógnak ki CPUval érintkező alutömb síkjából és ehhez jön hozzá a 25mm vastag venti. Így legalább 35 mm hely kell a memóriák és a proci közt. Nagyjából 38 mmt mértem, de mivel a procin most rajta van a gyári hűtő, nem tudom pontosan lemérni, hogy a CPU foglalattól mérve mekkora hely van.

    Mivel vettem diszkrét VGAt, így az APU már csak prociként fog működni, gondolom így már kisebb hőtermeléssel. A pénzügyeim nem úgy alakulnak, hogy 10-12 ezer forintért procihűtőt vegyek most, de a gyári hűtő hangja egyre zavaróbb és annál bármi jobb lehet.
    Ezért gondolkoztam azon is, hogy ideiglenes az alsóbb kategóriában 4-6-8ezer forint körül is nézelődöm.
    Ebben az esetben mit ajánlanátok?

    sautia

    sequator

  • sequator

    senior tag

    válasz Speed® #60991 üzenetére

    Köszönöm a tippet, úgy néz ki a Gotthard prototípus lesz do3om kollégától.
    Már csak az a kérdés, hogy milyen venti legyen rá.
    A keret 3-5000 forint, de ha lehet, inkább 3000hez legyen közelebb.
    Ha jól sejtem a bordára inkább a nagy légnyomású mint a nagy légszállítású ventiket kellene néznem.
    Ezeket néztem:
    SCYTHE Slip Stream 120 PWM
    CORSAIR Air Series SP120 PWM High Performance Edition High Static Pressure 120mm
    CORSAIR Air Series SP120 PWM Quiet Edition High Static Pressure Fan
    BE QUIET! Shadow Wings SW1 140mm PWM

    A keretbe végülis mind belefér kb 400 Ft a különbség az utolsó 3 közt.
    A Shadow Wings nagyon szimpatikus, mert 140es és állítólag 200.000 órát bír a csapágyazása, valamint 3 év garanciás. Vagy a Corsair SP120asok lennének jobbak?

    sautia

    sequator

Új hozzászólás Aktív témák