Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    senior tag

    válasz micafighter #84170 üzenetére

    Gateron Silentből is legalább 3 féle verzió van forgalomban.
    A Keychrontól az SMD RGB-t támogató switchet lehet megvenni, aminél a ház alsó része a "fehér" verzió. A Keychron szerint ez is nylon, a teteje a szokásos PC.
    Aliról több helyen is megvehető kisebb-nagyobb kiszerelésekben az átfűzőtt LED-eket támogató verziót, aminél a ház alsó része "milky" nylon, a teteje ennek is PC. Itt pl. db-ra árulják: [link]
    Ezenkívül a Gateron saját oldalán és az Alis storejában időnként felbukkan jóval drágábban a teljesen fekete nylon házas (KS-3) verzió is: [link]

    A középsőből több batch-et is használok. A harmadikat kézzel rakom össze egy olcsón beszerezhető KS-3 házban cserélve a stemet, mert még így is olcsóbb, mint amennyiért a Gateron adná és mellette lesz egy (sok :D ) alap Red kapcsolója is az embernek.
    A bejáratás mindkét verziónál segít a simaságon, de utána érdemes kissé megkenni, akkor lesz igazán jóá.
    Nem egységes a vélemény ezügyben, de én a Gateron Silent-ek hangtompítást nem tartom túlságosan puhának. Szerintem megmarad egy kis "mechás" kopogása és a bottom-out is határozottabb, mint amire azt mondanám, hogy puha.
    A PC tetejű verziók gyári állapotban halk, de magasabb hangon szólnak. Próbáltam "milky top" házban is, érdekes módon ebben sem lett mélyebb a hangja, hiába teljesen nylon.
    Ha mélyebb tónus a cél, akkor a fekete nylon ház az igazi, sajnos jóval drágább is.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák