Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz micafighter #72006 üzenetére

    Nem hinném, hogy meg lehet állapítani a textúra alapján, hogy mennyi a PBT benne.

    Keychron Arctic klónom kb. olyan sima, mint az első mechámon használt Gateron blank PBT volt:

    Ehh, itt még nem vettem észre, hogy a Num5 kupak van az F-en. ;]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dqdb

    nagyúr

    válasz micafighter #72006 üzenetére

    Mondjuk már kitaláltam hogy fogom a Wooting HE60 PCB-t a bakenekoba pakolni :DDD :DDD
    Még nem szedtem szét, de kicsi az esélye, hogy a nyákon megvannak a gummy O-ring mounthoz szükséges bevágások. Ha otthon akarod megvágni a nyákot, akkor kizárólag védőfelszerelésben és jól szellőző helyen tedd meg.

    Más: ABS és PBT kupakok között ugyanolyan profilnák van különbség a hangzásban? Vagy az max csak az anyagvastagságból adódik?
    Azonos anyagvastagság mellett is van, de egyúttal túl is van értékelve szerintem.

    Azon gondolkodok, miért látok szinte minden tartalomgyártónál méregdrága GMK kupakokat a sznobságon kívül :DDD
    A GMK-n kívül mástól nem nagyon kaptál Cherry profilban jó minőségű doubleshot ABS-t hosszú ideig, és több száz GMK készlet jelent meg eddig, így a változatosság is adott. A JTK most is tetű lassú alacsony volumen mellett, a DMK állítólag jó, de új szerepelő a piacon (maga a Domikey nem, de a profiljuk igen), EPBT ABS csapnivalóan rossz, a noname gyártóknál pedig még ennél is kérdésesebb a minőség.

    PBT-ben nem kapod meg ugyanezt a választékot, színek terén is korlátozva leszel az alapanyag miatt, színkombináció terén is korlátozva leszel a dyesub sajátosságai miatt (a reverse dyesubbal pedig senki sem tud jó minőségben gyártani).

    Anno SP volt "a" gyártó és SA "a" profil, de annyira lassú (18+ hónap) volt egy GB átfutása náluk már 5-6 évvel ezelőtt, hogy a GMK friss belépőként letarolta a piacot (anno 4-5 hónapos átfutási idővel indultak), és manapság sokan el sem jutnak addig, hogy más gyártót megnézzenek, nemhogy másik profilt.

    A kupak felületéből esetleg meg lehet állapítani, mennyi a PBT abban a blendben?
    Nem. A PBT lehet gyárilag nagyon sima (KAT, MDA), sőt gyárilag nagyon sima és csillogós is (KAM glossy), és az ABS is lehet nagyon durva és rücskös (DSS). Acetont neki, és kiderül, mennyire oldja a keverékben lévő ABS-t.

    A Monokei Series 1 tiszta doubleshot PBT lesz.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák