Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacni120

    tag

    Sziasztok!

    Elég laikus vagyok a témában, csupán kb. 1 hétnyi olvasgatás és fórumozás alatt felszedett tudással rendelkezem. Egy Ryzen 5 3600 procis gépet szeretnék összerakni. Először egy B450 tomahawkot akartam venni alá, de szeretném, ha a jövőben - szükség esetén - tudnám kicsit fejleszteni a gépet, ezért valamilyen x570 alaplap felé kacsintgatok, persze az olcsóbb kategóriában, viszont az egyes gyártók (leg)olcsóbb x570-es lapjairól nagyon vegyes véleményeket olvastam a különböző fórumokon. Sok helyen említenek VRAM problémát, RAM kompatibilitás problémát, stbstb. Kérlek nézzetek rá a tervezett configra és javasoljatok valamit legjobb belátásotok szerint :) :R

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék, multi és single egyaránt.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egy ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING kártyám van a régi gépből, ezt persze cserélem majd, de a jelenlegi keret miatt, majd csak második körben.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, RAM (Patriot Viper 4 Blackout 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz elég jónak néz ki), táp, ház.
    4. Mennyi a kereted rá?
    MAX 160k

    Nem vagyok egyetlen márka híve sem. Rgb, design, bármi ilyesmi totál nem számít (még zavar is).

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • pacni120

    tag

    válasz Paxker315 #151075 üzenetére

    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm a tippeket! Tudom, hogy nem várhatok csodát ennyi pénzért, de ha esetleg még egyszer ránéznél a configra, akkor nagyon hálás lennék, mert pár ezer forintot még le kellene faragnom a végösszegből.

    - CPU: R 5 3600
    - A RAM akkor a Ballistix - elég lehet első körben csak 8gb (akár kicsit magasabb órajelű)?
    - Az ASRock X570 Phantom Gaming 4 lapról esetleg van valamilyen tapasztalat?
    - A tápból eredetileg kicsit olcsóbbat szerettem volna, tudom, hogy óva intenek ettől, esetleg elég lehet egy 500-as, vagy egy kicsit olcsóbb márka?
    - Egy ház kellene még ezeken kívül, őszintén szólva nekem egy fém keret is megfelel :D nézegettem a használtak között, onnan esetleg egy tipp (Bp-i átvétellel)?

    Nagyon köszi! :R :R :R

  • pacni120

    tag

    válasz Paxker315 #151088 üzenetére

    A mostani gépemnél elkövettem azt a hibát, hogy egy rossz alaplapra kezdtem vásárolgatni alkatrészeket. Nem spóroltam vele semmit, de legalább minden amit vettem rá, azt most kukázhatom :) Gondoltam egy legújabb generációs lap - még ha olcsóbb is - kitart majd sokáig és tudok bele akár majd új processzort, vagy bármi mást venni és még mindig egészen up-to-date lesz a gép.

  • pacni120

    tag

    válasz Paxker315 #151088 üzenetére

    Szia(sztok)!

    Megvettem a cuccokat, még egyszer köszönöm a segítséget!
    Ez lett végül a befutó:

    X570 Phantom Gaming 4
    ryzen 5 3600
    8 gb Ballistix crucial 3200mhz ram
    fps hexa 85+ 550w
    deepcool tesseract bf ház
    (+ a régi ssd-k és 1060 kártya)

    A szereléssel sokat bénáztam, de ez nem a ház, vagy bármelyik alkatrész hibája volt :) Amúgy minden pöccre ment. Az alap órajele a ramnak 2400 volt, 3 kattintással 3200ra állítottam, további 3-al pedig a processzor is oc módba lett kapcsolva :) Elképesztően gyors a korábbi i5 confighoz képest. Nem tapasztaltam eddig extrém hőmérsékletet, a ventillátorok is némák, ha nincs nagy terhelés.
    Következő hónapban majd jön a többi :C

  • pacni120

    tag

    Sziasztok!

    Egy barátomnak szeretnék segíteni összerakni egy gépet. AMD konfigot ajánlottam neki, én is most váltottam és nekem nagyon bejött. Az alábbi paraméterek mellett keresgélünk, leginkább használt alkatrészeket, illetve ami kijön a keretből. Előre is nagyon szépen köszönjük a segítségeteket!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Elsősorban játékra szeretné használni (single+multi), perpill csak HotS, Diablo 3, de persze nem baj, ha egy kicsit időtállóbb lesz a konfig :)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Totál 0-ról kéne építkezni, csak egy laptopja van.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Monitoron kívül minden.
    4. Mennyi a kereted rá?
    MAXXXX 135.000 ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    - FullHD/1920*1080,
    - 15 tűs D-Sub (VGA)
    - DVI

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Az ár/érték arány miatt én AMD konfigot javasoltam neki, de bármire nyitottak vagyunk. Egy pár évig azért döcögjön el a gépen a legtöbb játék medium-high beállítások mellett.

  • pacni120

    tag

    válasz palfitom #153279 üzenetére

    Szia!
    Köszi a választ! Lehet, hogy nem emeltem ki eléggé, hogy elsősorban mi is használt dolgokra gondoltunk. Sőt, új alkatrészt max akkor ha nagyon megérős. Illetve tudom, hogy sokszor mondjátok, hogy pl tápon nem érdemes spórolni stb...
    Köszi még egyszer, kiindulási alapnak tök jó lesz :)

  • pacni120

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap már kaptam egy kis segítséget, ezen elindulva összeraktunk egy v1.0 konfigot.
    135k a keret, ebbe próbáltuk belezsúfolni a dolgokat. Nincs nagy igénye a cimborámnak, de én szeretném a lehető legjobbak kihozni a keretből, illetve úgy választani, hogy később tudjon fejleszteni ha szeretne.
    Nekem csak hobbi-gugli-tudásom van a témában, tehát meggyőzhető vagyok bármiről. A videókártya nagy kérdőjel... Nem volt még ati kártyám, talán túl szép is hogy igaz legyen... Szerintem házon nyugodtan lehet spórolni, illetve tudom, hogy nem ajánlott, de nekem még táppal sem volt problémám soha. Egy szó, mint száz: kérlek segítsetek dönteni és ahol lehet, ott spóroljunk :)
    Nagyon szépen köszönöm előre is!

    MB: GIGABYTE B450M S2H - 18.000 Ft HP-n (de igazából bármilyen B450-es lap jöhet)
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 vagy 3200g ~ 28.000 Ft HP-n (korábban azt írtátok, hogy nem éri meg a régebbi széria, de tényleg nem kell majd neki az több mag?
    RAM:
    - Crucial 8gb 3200mhz - 14.200 Ft (később még 8gb)
    https://www.pcx.hu/crucial-8gb-3200mhz-ddr4-ct8g4dfs832a-memoria-476992
    - esetleg valami alacsonyabb órajelű HP-ról olcsóbban
    GPU: (ez az első nagyobb kérdőjel)
    - RX580 8gb - kb 40.000 Ft HP-n
    - GTX1060 6Gb - 45.000 Ft körül megcsípni HP-n
    PSU:
    - Raidmax 500w - 11.000 Ft
    https://www.pcx.hu/raidmax-rx-500xt-500w-tapegyseg-094525
    - én itt is simán vennék használtat HP-ról, de jöhetnek ellenérvek :D
    SSD:
    - WD Green 240Gb - 13.500 Ft
    https://www.pcx.hu/western-digital-240gb-wds240g2g0b-m-2-ssd-meghajto-975430
    - esetleg egy kisebb olcsóbb ssd csak oprendszernek, és akkor még egy tároló HDD, aztán a későbbiekben lehet egy nagyobb ssd-t szerezni
    Case:
    - Zalman S3 - 10.300 Ft
    https://www.pcx.hu/zalman-s3-fekete-szamitogephaz-552647
    - esetleg olcsóbban random ház HP-ról + pár venti 1-2 ezer forintért.

  • pacni120

    tag

    válasz hobizoli #153326 üzenetére

    Szia!
    Nincs még monitor sem, 150 a teljes keret, 15-öt szánna belőle monitorra.

  • pacni120

    tag

    válasz Grave_444 #153328 üzenetére

    Igen, természetesen az is használt lesz. A táppal kapcsolatban rossz tapasztalataid vannak?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák