Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mclaren1993

    újonc

    Sziasztok!
    Ebben vagy a következő hónapban tervezek vásárolni egy új gépet és ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket!
    Univerzális módon szeretném használni majd az új gépemet, hogy tudjak futtatni mérnöki programokat (Inventor/Solid Edge, Autocad, NX...), grafkai/videó vágó programokat (Photoshop, illustrator,Sony vegas..) és persze játékokat :)

    Van pár alkatrész amiket a mostani konfigomból megtartok az újba:
    -Cooler Master 650W (G650M RS650-AMAAB1) tápegység (ezt pár hónapja vettem)
    -Samsung SSD 840 EVO 120 GB (a rendszernek)
    -WD 1T Blue (WD10EZEX-00RKKA0) (átlagos felhasználás)
    -Toshiba 2T (DT01ACA200) (archívum/filmek meg ami sok helyet foglal)
    /+LG IPS 234 23'FullHD monitor, Genius 5.1/

    Ez a konfig ötletem:
    -ház: Zalman Z3 Plus
    -Alaplap: Asrock Z170 EXTREME4
    -CPU: Intel i5 6600K
    -CPU hűtő: Cooler Master Hyper 212 EVO
    -RAM: Kingston 8GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black HX421C14FB/8 memória (vagy lehet más is csak 8GB legyen később lehet hogy 16-ra bővítem)

    2 részletben szeretném összeállítani a gépemet, a fent említett lenne az első részlet, amire 150.000 Ft-os keretem van szállításostól mindenestől. És majd nyáron veszek hozzá egy VGA-t amire pedig olyan ~100.000 Ft-ot szánnék. Ami így hirtelen megtetszett az a Asus R9 390 8GB DDR5,de ez még változhat addig.

    A gépépítésem célja, hogy legyen modern és lehetőleg tudjak dolgozni a programokban és futtatni az aktuális játékokat (lehetőleg FullHD-ban, minél jobb beállítások mellett) kb az elkövetkező 4-5 évben.

    A kérdés pedig, hogy ez megfelelő konfiguráció-e erre a célra? Illetve szükségem van-e "K"-s CPU-ra? Mert még nem volt ilyenem és nem tudom, hogy fog-e tetszeni a tuningolás vagy lesz-e időm ezzel a részével kísérletezni. Vagy inkább csak egy sima i5-ös proci is elég? Vagy a céljaimhoz inkább i7-es lenne jobb? i7-es CPU-val milyen konfig jönne ki 150k-ból (VGA nélkül)?

Új hozzászólás Aktív témák