Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsMarc

    tag

    Sziasztok!

    Egy új számítógépet szeretnék venni/összerakatni és ebben szeretném a segítségeteket kérni.

    Találtam egy jónak tűnőt, ezen az áron ez megérné vagy össze tudnátok ennyiért rakni jobbat?
    [link]
    Egyedül a RAM-ot nyomnám fel benne 16 Gb-ra, a többi nekem laikus szemmel stimmel.

    Fontos lenne a gépben, hogy 200.000 Ft-nál árban ne menjen sokkal feljebb, hiszen inkább munkára és filmnézésre használnám. Két monitor lenne rákötve. Nem lenne gond, ha az újabb játékok is elfutnának rajta, de ez nem elsődleges szempont.

    Amit fontosnak tartok:

    -jobb i7-es processzor
    -halk legyen
    -240 Gb SSD
    -16 Gb RAM
    -jobb tápegység
    -ha megoldható akkor egy videókártya, amin a mai játékok megfelelő minőségben elfutnak (de ez az utolsó szempont, hiszen elsősorban munkára és filmezésre kellene csak másodsorban játékra, de kis felárért hajlandó vagyok bele rakatni egy normálisabb videókártyát)

    Ezeken kívül melyek azok a részei a gépnek, amire még figyelnem kellene? Ilyen áron az elvárásaim alapján, hogy nézne ki a legjobb konfiguráció? Mibe kerülne ez?

    Hol érdemes Budapesten a Corvin negyedtől elérhető távolságban gépet venni/összerakatni?

    Köszi a válaszokat előre is!

  • CsMarc

    tag

    válasz membrandj #94956 üzenetére

    Szia! Köszi a választ. Hajlandó vagyok, keretben feljebb menni, mert ha már egyszer összerakok egyet az legyen normális. Mennyibe kerülne egy gép az általam kiírt feltételekkel normális alkatrészekkel összerakva? Melyek ezek az alkatrészek? Mehet bele egy designos gépház is.

    Induljunk el innen, csak egy designosabb házzal:

    "Tőlem mehet 16GB ram is,de akkor már i7 is kellene stb. Keretedet nem fedi.
    Az így nézne ki:i7-4790 ~ 90k
    asrock h97m pro4, giga h97m-d3h ~ 22k
    2x8GB ddr3 corsair lp 1600 mhz cl9 ~ 40k
    Illetve oda már legalább egy corsair 200R ház ~ 20k"

    Ha kérhetek ilyet mondjatok egy játékra is használható verziót, mert a felár ellenében fogom eldönteni, hogy nekem kell-e az egyáltalán.

    A lemaradt link pedig itt van egy eddig nézett gépről, de az SSD-jét már leszólták egy másik topicban. [link]

    Hálás köszönet a segítségetekért még egyszer!

    [ Szerkesztve ]

  • CsMarc

    tag

    válasz membrandj #94978 üzenetére

    Proci és RAM igényes alkalmazásokat használok nagy adatbázisokkal. Jelenleg egy Dell Latitude E5530-am van, i5-ös procival 8 Gb Ram-mal, SSD-vel és ezt szeretném egy jóval erősebb gépre cserélni. Ugyanis az az alkalmazás amit használok rettentő lassú a nagy adatbázis miatt.

    A játék most tényleg tizedrangú, ha utólag hiányozna akkor belerakok egy jobb videó kártyát és kész. Ha két monitort szeretnék majd a gépre rákötni jó minőségben oda kell majd még valamire figyelnem a gépvásárláskor?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák