Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Firehand

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy teljesen új gépet venni, szeretném kikérni a tanácsotokat.
    1. Mire fogod használni a gépet:
    -játék (WoT, WoW, egy két fps játék.
    -film
    -internet

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    -gigabyte Gtx650 OC

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?:
    -monitoron kívül mindenre

    4. Mennyi a kereted rá?
    200 ennél ne nagyon legyen több ha lehet :)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    -ha lehet fullon, ezért raknák össze egy gépet.

    Ha lehet én mindenképp intel és asus dolgokat szeretnék a gépembe, persze csak amiből van általa gyártott jó minőségű termék. Hosszútávra tervezek ezzel a géppel, legalább 4 év, nem szeretnék hozzányúlni, fejlesztgetni. A ház ha lehet, ne legyen túl díszes. Én ezt néztem ki, de nem tudom jó e? Egy élvárársom lenne a házzal kapcsolatban, nem lehet a tetején az usb, csak az oldalán és lehetőleg usb 3.0 legyen rajta. Ez most kettő lett

    Köszi a segítséget előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    Sziasztok.

    Egy gépre lenne szükségem, igazából a szüleim számára kellene.

    1. Mire fogod használni a gépet?:
    -net
    -videó nézés
    -zene hallgatás.
    -esetleg én WoW, WoT, kisebb játékok.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    -billentyűzet, monitor, merevlemez, videókártya.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    -hm, szinte minden

    4. Mennyi a kereted rá?
    -max 150. De ha kevesebből is megvan az nem baj. A lényeg, hogy 4-5 évet eldolgozzon, kb napi 1 órás használat mellett.

    Még nem tudtam eldönteni, mi lenne a jó, ha veszek egy laptopot, vagy összerakok egy asztali gépet.

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék/net/office WoW

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmivel

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre

    4. Mennyi a kereted rá?
    250.000

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Nincs monitor, gondolkozom rajta hogy a tv re kötném a gépet, de sosem próbáltam mennyire rontja a játékélményt

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Szeretném ha erősebb proci és lap lenne benne hogy esetleg 2-3 év múlva videókártyát tudják cserélni már ha akkor még játszok egyáltalán.

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    Sziasztok.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Szüleimnek kellene egy gép netezésre esetleg keresztfiam játszana rajta
    Roblox/Age of Empires 1-4/Warcraft 3/Wordl of warcraft/Wot
    Filmet nézni

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor: DELL U2312HM
    Egér/billentyűzet/hangszóró

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Mindenre, az sem baj, ha kész összeszerelt gép legalább 3 év garival.
    Plusz 3-4 TB winchester családi képek tárolására

    4. Mennyi a kereted rá?

    200.000 Ft-ba jó lenne beleférni

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1920x1080/60Hz
    Csatlakozók: D-sub, DVI-D és DisplayPort 1.1a (HDCP),

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - kellene bele egy nagyobb 3-4 TB-os winchester a családi képek tárolására

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz patyil #172553 üzenetére

    Szia.

    1.Mire fogod használni a gépet?
    Szüleimnek netezésre, youtube nézés, keresztfiam Roblox játszásra használhatja esetleg. Illetve régebbi játékok futtatására (Age of Empires részek, Warcraft 3 stb...)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    a régi gépben van 2 winchester, azokat lehet bele raknám
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden
    4. Mennyi a kereted rá?
    200.000-250.000
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) nagyon régi Dell monitor , de nem kellene videókártya
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Inkább Intel 12 generációt szeretnék
    Esetleg egy Bluetooth kártya jó lenne bele, vagy alapban egy olyan lap ami tudja.
    A ház egyszerű legyen, de ha lehet az előlapon jó lenne ha lenne USB 3.0 csatlakozó fent nem tudom bedugni.
    Esetleg a régi DVD írómat is bele lehet rakni, van még olyan ház?

    Akkor ez a gép összeállítás jó lehet?
    [kép]

    [ Szerkesztve ]

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz palfitom #172569 üzenetére

    Szia.
    Átgondoltan és nem ragaszkodom az Intel verzióhoz, ha azt mondod hogy jobban járok az AMD vonallal.
    Esetleg a házon lehetne változtatni, mert az lehet kicsit drága lett. Viszont az általad ajánlott proci hűtöket nem találtam meg az ipon listájában. (Nekem nem kell RGB-s)

    [kép]

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz palfitom #172605 üzenetére

    Szia.

    A Spartan nincs készleten csak karácsony után.
    Esetleg ezekből tudsz másikat ajánlani?
    [kép] [kép] [kép] [kép]

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz palfitom #172607 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget megrendeltem a gépet.

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    Sziasztok.

    Teljesen új gépet szeretnék venne.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    -Általános felhasználás, filmnézés, böngészés.
    Játékok online, offline single/multiplayer
    WOW/WOT illetve a jelenlegi AAA játékokat szeretném kipróbálni, illetve a várható újakat.
    -a lényeg hogy még később ha esetleg tényleg játszok, akkor még egy fejlesztés (processzor csere) beleférjen

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -minden kell

    3.Milyen alkatrészekre van szükséged?
    -mindenre
    -videókártyát 4070Ti-re gondoltam, bár a wow-hoz feleslegesen erős de ha a Cyberpunk-ot is kiakarom próbálni
    -2x16 rám
    -minőségi alaplap/táp

    4. Mennyi a kereted rá?
    700.000 a maximum ha lehet

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Lg monitort ajánlották 27-es méretben a monitor topikban. 1440, 144+
    nagyobb méretben is gondolkodtam, de akkor már 4k (144+) monitor, de nem tudom mennyire tudnám megszokni a 30 feletti méretet, sosem próbaltam még

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    karácsonykor a szüleimnek az ajánlásotok alapján vettem gépet, az AMD volt, elégedett vagyok vele. Viszont talán videókártyában inkább Nvidia (de ár-érték, jövő állóság is fontos)

    [link] Pálinkás kollegának adott ajánlás az gondolom nekem is megfelelhet?

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    Sziasztok.
    Teljesen új gép kellene, ehez szeretnék kérni segítséget.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Általános felhasználás, munka (excel/word stb) de semmi erőforrás igényes munka + játék. Red dead redemption 2, Wow, Cyberpunk, de később más új játékok is érdekelhetnek
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Teljesen új gép kell
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett számítógép. Plusz adattárolásra (családi fotók) egy winchester, van külön külső winchesterem is, de a több mentés mindig jobb.
    4. Mennyi a kereted rá?
    400-500. Ha muszáj, kicsivel több lehet.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    [LG 27GP850P-B.AEU 27"] elméletileg mindkettőt támogatja
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    --Amd/Intel mindkettő lehet, viszont kártyáról talán inkább Nvidia. (De jobb ajánlat esetén hajlok az AMD kártyára is, csak egy gyors kifejtés érdekelne miért azt válasszam, mert érdekel , vagy csak egy cikk is , hogy ne terheljelek)
    --Nem tudom hogy érdemes e most egy 4060Ti kártyát venni és később ha lesz rá igény (meg időm a gyerekek mellett és tényleg játszok is...) akkor majd 2-3-4 év múlva kicserélni.
    --HDMI 2.1 csatlakozó
    --Nagy előny ha halk a gép :)
    --Ha lehet időtálló gép kellene amit esetleg még egyszer mondjuk lehet upgradelni, szóval lehet egy kicsit jobb proci, mint amit az igényem igényelne, mert szerintem 5+ évig nem lesz hozzányúlva.. (esetleg videókártya csere, ha nagyon kell) ddr5/Amd AM5 alaplap ilyesmire gondolok, de ár-értékben is kompromisszum kész vagyok
    --Ha lehet olyan ház kellene amin van Usb C és az sem baj ha gyors Usb A csatlakozó van rajta, de ha van ajánlott Usb elosztó vagy dokkoló amit csak előre kell hozni vezetéken az is jó, csak gyors legyen, hogy a hordozható winchesterre a másolás gyors legyen.
    --Nem kell világítós izék...de ha jó az ára és kikapcsolása akkor nem tiltakozom.
    --Bluetooth is kellene bele, ha zenét akarok hallgatni vagy podcastet, akkor ne kelljen mindig a kábelt dugdosni, illetve el is tudjak menni ha dolgom van
    --alaplapnál esetleg wifi vagy egy jobb wifi kártya ami tudja a wifi 6E (esetleg 7) minél gyorsabb usb csatlakozók, tudjon kezelni ha kell 2 ssd/2 winchester is
    -- alaplapnál minimum 2 Nvme SSD foglalat kellene, alapban gondoltam egy 500-1000 SSD-re a rendszernek, és nem tudom mi a jobb ha a játékot másik ssd-re rakom vagy ha már szeretnék betenni úgyis winchestert akkor oda telepíteni mindent? (Winchester plusz SSD a kereten felül is lehet ha nem fér bele)
    -- mindenképp olyan helyről rendelném ahol össze is rakják, biost frissítenek rajta.

    Kicsit sok lett az igény :DD Bocsánat ha sokat kérdezek, természetesen kompromisszum kész vagyok ha túl nagyok az igények, elfogadom a kritikát is.

    Kicsi Off:
    --létezik olyan.program, ami ha hazamegyek és bekapcsolom a gépet akkor leszinkronizálja a képeket az adott könyvtárba?
    -- ha a gépet az asztal alá szeretném felrakni valami [hasonló] módon, akkor azt szabad? Gondolok itt az asztal meglökésére (winyó miatt kérdezem) illetve állítható magasságú az asztal és a mozgatás közbeni rezonálásra.
    Csak a robotporszívó miatt akarom felrakni.

    [ Szerkesztve ]

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

  • Firehand

    tag

    válasz palfitom #179908 üzenetére

    Szia.
    Elkezdtem nézelődni, és el is szaladt a keretem sajnos...
    Ház: [PURE BASE 500DX] 43030 Ft
    Alaplap: [MSI B650 Gaming Plus Wifi] 70920Ft vagy [ASUS-ROG-STRIX-B650-A-GAMING-WIFI] 95030 Ft
    CPU: [7700x] 121590 Ft
    Hűtő: [Dark_Raock-Pro_5] 38300 Ft vagy [ID-Cooling SE-226-XT] 15490 Ft itt egyáltalán nem tudok dönteni, kell e ennyire erős hűtés
    Ram: [Trident-6400] 53180 Ft
    SSD: [WD Black SN770 1TB M.2 NVMe] 31590 Ft
    Videókártya: [Gigabyte GAMING GeForce RTX 4070 SUPER OC 12G] 288590 Ft
    Táp: itt elakadtam, de mondjuk [NZXT C750] 43130 Ft
    Összesen: 667.520 -- 714.440

    Szóval ez már 700.000 kb, igazából nem az összeg a legnagyobb gond, hanem lehet nem használom ki ezt a teljesítményt, de mindig a maximumot akarom kihozni...néha feleslegesen tűlagyalom :((
    Min spóroljak szerinted egy kicsit?

    Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

Új hozzászólás Aktív témák