Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hrabo86

    tag

    Hali, lassan ideje új gépet vennem, főleg játék, de munka miatt is. Viszont nem nézegettem az elmúlt időszakban a piaci helyzeteket, ezért először is azt szeretném kérdezni, hogy jelen pillanatban érdemes e gépet venni 150-170k-ból (csak gép, monitor.. van). Érdemes alatt értem azt, hogy pl jön e ki valami új videokártya, vagy akármi mostanában, ami lenyomhatja az árakat, vagy amire érdemes még 1-2 hetet, hónapot várni vásárlás szempontjából.

  • Hrabo86

    tag

    válasz Rypejakten #44314 üzenetére

    persze, nagy árzuhanás sosincsen, de 1-1 új termék lenyomja a régebbiek árát pár ezerrel mindig, erre értettem pl....

  • Hrabo86

    tag

    hali, úgy néz ki sikerült véglegesíteni a gépemet (ipon-os vga akció miatt), ennél jobb gamer pc-t szerintem nem lehet összehozni jelenleg (kivéve ha spórolsz kicsit házon, de én nem akarok a hosszútávra tervezés miatt..) viszont a biztonság kedvéért megkérdeznélek még titeket, hogy minden klappol e, elférnek e egymás mellett/házban, van e elég kábel (vga-nak pl) stb. köszi :)

    LAP : ASROCK H87 Pro4 ~24K
    CPU : INTEL Core i5-4570 ~49K
    HDD : van
    SSD : SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW ~25K
    RAM : CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 CMZ8GX3M1A1600C9 ~19K
    VGA : ASUS GTX660 TI-DC2-2GD5 GTX660Ti 2GB GDDR5 PCIE ~54K
    HÁZ : ZALMAN Z9 Plus fekete ~18K
    TÁP : FSP Raider 550 ~16K
    összesen: ~205K

    (#45700) Rypejakten: a te kereted is ennyi, ezt tudom neked is ajánlani, hetek óta túrom a fórumokat, hogy megcsináljam a legjobbat :)

  • Hrabo86

    tag

    válasz frem1790 #45701 üzenetére

    lap tuningos, a proci viszont nem, ami kapásból hiba..
    ha intel, akkor már az újabbat vennék a helyedben, haswell-t: i5 4670 minimum, de ha tuning, akkor K-sat ebből
    tápot 40k-ért? én azt kicsit sokallom, van olcsóbban jobb is
    vga-ból sokkal erősebbet is vehetnél ekkora kerettel pl: gtx770 / hd7970
    de majd mingyárt jönnek az okosabbak és összeraknak neked egy tutit :)

  • Hrabo86

    tag

    válasz Hrabo86 #45702 üzenetére

    bocsi, de ha közben az egyik bolt nem dobja vissza a rendelésemet, akkor az ASRock H87 Performance Fatal1ty alaplap lesz, szóval erre az alaplapra is kérdezném az előzőket, elfér e... köszi :)

  • Hrabo86

    tag

    Sziasztok!

    Adott az alábbi elég régi konfig:

    LAP : ASROCK H87 Pro4
    CPU : INTEL Core i5-4570 (3.2GHz, viszont gyári hűtővel!)
    RAM : (1db) CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 CMZ8GX3M1A1600C9
    VGA : ASUS GTX660 TI-DC2-2GD5 GTX660Ti 2GB GDDR5 PCIE
    Ház : ZALMAN Z9 Plus (-> hely van bőven)
    PSU : FSP Raider 550

    Monitor: LG 27MP68VQ-P
    Anyagi keret: 100k körül a legnagyobb fps növekedéssel ideiglenes (1-1,5 éves) megoldásként, legjobb ár/érték arányban.

    Viszont jelenleg nincs (és a következő 1 évben se nagyon lesz) túl sok időm játszani, így fölöslegesen nem akarok (az egész jó árak ellenére se) egy full új konfigot összerakni. A cél tehát játékra, és leginkább FPS, multiplayer típusra.
    Tudom, már elég nehéz lenne fejleszteni a meglévőt, de egy videokártya csere még sokat számítana szerintem, bár meglepően pl így is 45-50 fps-en eldöcög a PUBG (FHD med-low graf) vagy a Prey is 40-45 fps-en (FHD mid-high grafon), mindeközben a GPU 100% kihasználtság, CPU 55-60%, RAM 75-80%. Viszont főleg multiplayer alatt az FPS droppok, kisebb befagyások/akadások egyre jobban zavarnak.

    Ahogy olvastam, fejlesztésnél jelenleg a legnagyobb gondot a gyenge proci okozná, hiába vennék legszívesebben legalább pl egy gtx1660ti-t, az nagyon csúnyán "bottleneck"-elne, de még az RX580 is...
    Jelenleg ezt a határt (ha ez az oldal megbízható, akkor) a gtx1060, vagy az RX570 kártyával nem lépném csak át, de mégis 2x annyi fps-em lehetne. Ráadásul kompatibilis is lenne minden mindennel, ha nem tévedek, és 50k-ból ki is jönnék gtx1060 6gb-al használtan. Vagy egy rx570 8gb-os vadi új kártya is csak 50k, ami ha jól láttam csak 2-4%-al lassabb a gtx1060 6gb-nál, de mégis 3 év garival simán el tudom adni másfél év múlva minimális anyagi veszteséggel.

    Esetleg ram-ot is lehetne bővíteni, (azért is csak 1x8gb-ot vettem anno, de aztán csúnyán felmentek az árak és elmaradt a bővítés és kijött a ddr4 is,) de az alaplap sajnos ddr4-et nem fogad. A ddr3 1600Hz-el meg ha jól tudom nem sokat fogok érni játék alatt, ha duplázom 16gb-ra se. A 8gb így se nagyon szokott elfogyni, főleg hogy ISLC-vel automatizáltan törlöm a standby memóriát, ha 1gb alá esik a szabad. De javítsatok ki, ha itt is tévedek esetleg. Persze tudom lenne már csak a dual channelnek is haszna, és szerencsére a régi RAM-om típus szerint még egy az egyben megvehető újonnan is 13k körül, de kicsit pazarlásnak tartom, eladni is nehéz lesz másfél év múlva teljes gépcserénél szerintem.

    Először is köszönöm, ha idáig elolvastad, próbáltam összeszedni az infókat, amikre a napokban utánaolvastam. Másrészt pedig a kérdés adott, minnél olcsóbban ideiglenes megoldásnak mit tudtok ajánlani az esetemben és a jelenlegi konfigomhoz? Mire kell esetleg figyelnem, pl nem kellene mondjuk a gyári proci hűtőt is cserélnem?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Hrabo86

    tag

    válasz palfitom #142476 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a részletes választ és ajánlatot! :R

    Megmondom őszintén nem kifejezetten az anyagiakkal van gond, csak ha úgyse lesz sok időm játszani, akkor nem akarok fölöslegesen egy high end gépet építeni most még...

    Most lecserélni lényegében az egész buildet egy szintén csak ideiglenes és nem kifejezetten hosszútávú megoldásra, amit adhatok majd el másfél év múlva megint, meg vacakolhatok a mostani eladásával... se tudom mennyire lenne okos döntés a helyzetemben. :(
    Szerintem szimplán egy VGA cserével is simán kétszeres előrelépést érhetek el, ami már bőven elég lenne. Vagy tévedek?

    Új cuccoktól nem zárkózok el, inkább megveszek egy 3 éves garis RX580-at 64k-ért, mint egy használt, már most se garisat 50k-ért. Eladni is könnyebben fogom 1 év múlva az új még garisat.
    Viszont ha nem cserélek procit, akkor nem lenne sok az RX580? Tudom nem sokkal drágább mint az 570-es kis testvére, de van értelme, ha úgyse tudja a proci kihajtani a különbséget?

    Single channel RAM-ról próbáltam tájékozódni, de elég megosztó véleményeket és teszteket olvastam erről a témáról... :( Prohardveres cikk szerint se érek pár %-nál többet, de olyan WTF cikkeket is találtam, ami a single channelt kb jobbra hozta ki, mindeközben a youtube teszteken pedig 30% körüli drasztikus különbségeket hoznak ki. Akkor mi az igazság? Szerinted ha csak VGA-t cserélek, akkor legalább a RAM-ot is még ki kellene? Mennyit jelentene esetemben?
    Ha számít, akkor ezen nem múlik, szerzek használtan 10k körül, vagy újonnan 14k-ért, de ha nem muszáj és sok haszna nincsen, akkor inkább nem vacakolok vele, csak hogy egy év múlva úgyis eladjam...

  • Hrabo86

    tag

    válasz palfitom #142487 üzenetére

    Hight end gép alatt majd a jövő nyárra tervezett rtx2070-2080 -ra gondolok, amihez szerintem fölös lenne most egy picit jobb, ideiglenes tuningot összedobni használt (új) proci/alaplap/ram párosítással, amit adhatok szintén el 1 év múlva...

    Olvastam ezt az összefoglaló tesztet is. De szintén az látszik, hogy csak IGP alatt szignifikáns a különbség, játékra, normális VGA-val már nem, idézem:
    "Végül a fullHD felbontás megintcsak a VGA-ra rakja át a terhet a platformról, ennek megfelelően hasonló eredményt kapunk, mint HD felbontás + high beállítás mellett - 6-7%-nál sehol nem nagyobb a dual channel megoldás előnye."

    Persze az én esetem kicsit más, régi ddr3-al és egy régi proci-val szerelt gépet "tuningolnék" egy új VGA-val.
    Kérdés, hogy ilyen esetben hatványozottan lenne-e fontos a dual channel +8gb RAM, mivel az így is bottleneck-elő vga-proci mellé nagyon jól jönne ez a plusz RAM, vagy ellenkezőleg, hisz pont emiatt még annyira se fontos...

    Nem kötekedni és értetlenkedni szeretnék, csak fölöslegesen szenvedni + erre 10k-t kiadni se akarok egy ugyan olyan RAM beszerzésével, csak ha tényleg van értelme pár % javuláson kívül. :R
    (De persze ha ez fogja megszünteti az fps droppot, stabilabb lesz érezhetően a rendszer, akkor egyértelműen fontos tényező.)

  • Hrabo86

    tag

    válasz dav<3 #142512 üzenetére

    Feltételezem az a gondja (és nekem is), hogy az átlagember naivan szaktanácsért jön ide, hogy összerakja a legjobb ár-érték arányú gépét, erre te nekiállsz egy olyan gépet és honlapot promózni, ami sokkal rosszabb ajánlatokat ad...Ezzel pedig megvezeted az embereket és rontod a fórum presztízsét!

    Nem mellesleg pedig (feltételezem) ráírsz külön-külön minden emberre és nyomatod nekik privátba is a hülyeséget, hiszen legalábbis nekem is írtál, pedig én nem is akarok most gépet összetenni. :C Csak gondolom el se olvasod az emberek kérdését, igényét... hanem küldöd a sablonhülyeséget minden érdeklődőnek! :W grat, a szememben megérnél egy kitiltást! :K

  • Hrabo86

    tag

    válasz palfitom #142514 üzenetére

    Ez a baj. El se olvassa kinek mi a nyűgje és miért van itt. Mindenkire ráírogat akinek hozzászólása van.

    Én megértem azt is, hogy nehéz a piacon maradni úgy hogy jó árakat is adnak. Drága a google és facebook hirdetés (amúgy nem) és így ingyen könnyű promózni, de ez akkor is gáz. Így csak az emberek itt kapott válaszának a hitelességét rontja, mert elbizonytalanodik az érdeklődő, hogy vajon akitől kapta az ajánlatot/ötletet/segítséget megbízható-e...
    Legalább azzal tűnne ki, ha nem olcsóak, hogy úgy ír rá mindenkire, hogy érezze elolvasta a kommentjét, igényét és így személyes neki szóló, értelmes választ és ajánlatot kap, nem csak egy sablont. :C

    Kitiltásnak azért nincs értelme, mert úgyis csinál az ilyen ember egy új accountot 5 perc alatt és folytatja. :(

  • Hrabo86

    tag

    Sziasztok,
    az elmúlt 1-2 hét utánaolvasása utána az alábbi konfigot raktam össze, főként játékra (tervben van 144hz montor és Valve Index VR is), minimális tuninggal:

    Lap: MSI B450 TOMAHAWK MAX ~ 39k
    CPU: AMD Ryzen 5 3600 ~ 61k
    CPU hűtő: Arctic Freezer 34 (sima, nem az eSports) ~ 9k
    RAM: G.Skill DDR4 3200 16GB RipJaws V CL16 KIT (2x8GB) ~ 22k
    SSD: Kingston A2000 500GB M.2 ~ 21,5k
    Ház: SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230 ~ 17k
    Táp: Be Quiet System Power 9 600W [80+ Bronze] ~ 23,5k
    (Hűtő paszta: Arctic MX-4 2019 Edition (20g)) ~ 5,6k
    (További ventik: ARCTIC P12)
    VGA egyelőre a régi rx570 marad az rtx 30xx megjelenéséig, hátha kapunk valamit jó áron. Ha nem akkor rtx 2070 Super van kinézve, hátha annak is esik az ára.
    Mindezek fényében tudnátok egy áment mondani a gépre, vagy kijavítani, ha esetleg valami hibát vétettem, vagy ha tudtok jobb ár/érték arányú komponenst ajánlani? Ha jól néztem a proci hűtő is befér a házba és ram-ok sincsenek a RipJaws magasabb bordáival útban... de simán benézhettem valamit. :F
    Egyben az egészet a Compkerből rendelném, onnan tudtam a noname boltokat leszámítva a legjobb áron összetenni a dolgokat, így esetleg ajánlás szempontjánál érdekes lehet, hogy ott van-e.

    Észrevételek, kérdések:
    - Alaplapon lehetne fogni 6k-t, pl MSI B450-A PRO MAX-al feláldozva egy kis hűtést, viszont a TOMAHAWK-ra ezerszer több beállítás és tuning tutoriált találtam, ezért döntöttem mellette, de nem ragaszkodok mindenképp.
    - Ram-ból nagyon ajánlott a Crucial Ballistix, viszont csak azért mert jobban húzható, nekem szerintem nem éri meg az 5k felárat. Valamint a 32gb se hiszem, hogy játékra szükséges.
    - CPU hűtő ár/érték arányában nem vagyok teljesen biztos. Elég ez az alap Freezer 34 változat? (nem dual, esport..)
    - Ezeket az univerzális CPU hűtőket fel tudom gond nélküli tenni a gyári foglalatra-keretével?
    - Mennyire van értelme pasztát venni és már induláskor normális pasztát kenni a proci hűtőre? Amúgy is jól jönne a régi gép újrapasztázásához eladás előtt és ez a 20g-os 5600-ért jó vételnek tűnt, az ajánlott listában is megtaláltam.
    - Ennek a tápnak (és kb ajánlott kategóriájában mindegyiknek) felül van a levegő beszívása. A házban viszont alul és felül is van rá lehetőség, így melyik elhelyezéssel jobb? Egyáltalán szabad tápot "fejjel lefelé" berakni, vagy ha alulról szívást akarok, akkor olyat kéne találni, aminek alapból alul van ez kialakítva?
    - Házba az ARCTIC P12 ventiket láttam ajánlott budget megoldásként a meglévő 2 kiegészítéseként. Van ennél jobb és vagy ajánlott olcsóbb megoldás mindenféle hülye RGB nélkül?
    - Egyéb apróság, amit még érdemes lehet venni, vagy ellenőrizni?

    Köszönöm előre is a meglátásokat, és elnézést a hosszú hsz-ért! :R

  • Hrabo86

    tag

    válasz palfitom #156725 üzenetére

    Köszönöm a részletes válaszokat még egyszer! :R

    Felmerülő kérdésem csak a CPU hűtővel kapcsolatosan lenne, hogy a hozna-e annyit, és az eSports melyik variánsára gondolsz? A Freezer 34 is már 9k, az eSports 13k, eSports Duo 15k... Vagy ezen az áron már bármi más jobban ajánlott ami házba is befér?

    [ Szerkesztve ]

  • Hrabo86

    tag

    válasz juarez21 #156796 üzenetére

    Ha játékra kell, akkor inkább spórolnék pár dolgon és vennék a helyedben egy rtx 2070 Supert kicsivel drágábban...
    Pont az előbb láttam, nem a legjobb model de jó kis ajándékok vannak hozzá 100k értékben:

    Az előttem leírt 2 tételen felül ha spórolnál:
    - SSD-ból játékra teljesen jó a Kingston A2000 is.
    - r5 3600-ra procihűtő 25k-ért? totál fölösleges
    - ház meg ha tetszik akkor tetszik, de mégis csak 43k, jól szellőzőek vannak fele ennyiért is

    [ Szerkesztve ]

  • Hrabo86

    tag

    válasz rasotamas #156799 üzenetére

    Megnézegettem direkt a kiválasztottakat, mert 400k-ból nagyon sovány a 2060. 2070S (gondolom arra gondoltál nem 2080S) simán ki kell hogy jöjjön, én is most raktam össze ennyiért.

    Linket nézd meg, 190k:
    MSI GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 Super VENTUS GP OC PCIE bundle
    + MSI MAG CH110 Gamer szék fekete - piros
    + Rainbow Six Siege GOLD EDITION (PC) játék ajándékba - RTX bundle

  • Hrabo86

    tag

    válasz rasotamas #156801 üzenetére

    190-ért adják a 2070S-t meg mindent, de maga a gamer szék 100k legolcsóbban ha rákeresel...

Új hozzászólás Aktív témák