Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz lalakov #12119 üzenetére

    miért is baj, hogy ott van az az elem? Milyen gyakran kell hozzányúlni?
    (BIOS reset is megy jumperrel már legalább 15 éve...) Cserélni meg elég ritkán kell (én talán kétszer cseréltem vagy 20 év alatt, de mindig 6-8 éves gépben)

    Az AsMedia SATA3 a legtöbb eszközzel tökéletesen megy. Bizonyos SSD-knél lehetett olvasni, hogy egy kicsit gyengébb teszteredményeket produkál rajta, mint máson. Egyébként teljesértékű.
    A megosztott talán azt jelenti, hogy egyszerre nem megy az eSata és a hozzá kapcsolt SATA port is. De erre mérget nem vennék, inkább: google...
    Egyébként mire is kellene 4 SATA3 port? 4 db SSD-t akarsz beletenni? Ha nem, akkor lényegtelen, mert bármely SATA3-nak nevezett HDD ugyanazt az eredményt fogja nyújtani SATA2 porton is, mint SATA3-on. HDD esetében ez csak egy elvi sebesség - esetleg a cache erejéig lehet egy leheletnyi különbség.

    3 pines konnektorra 3 pines ventit dughatsz, a 4 pinesre 4 pines ventit....
    Más a szamályozás módja. A 3 pinesnél tudtommal feszültség csökkentéssel szabályoz az alaplap., a 4 pinesnél pedig kitöltési téyezővel.

    A power fan connectorba is egy ventit dughatsz. egy házventit pl...
    (Létezhet olyan táp, aminél az alaplap vezérli a ventit, azt lehetne ide dugni, de én még nem láttam ilyet... Nem túl biztonságos megoldás lenne.)

    Hogy kibírod-e a régi kártyával, azt csak te tudhatod. De 150k-t én biztos nem adnék egy VGA-ért. Még 100-at sem hiszem. Viszont egy új erőművet gyakorlatilag nem használnál ki fél-egy évig. Ezt se tenném...
    Egy 7850 jó választás lehetne. (Ja, hogy csakis nVidia? :) Akkor egy GTX570 - akár apróról: an egy most épp 2,5 év garanciával 65k-ért. Vagy ha már a 680-ra gyúrsz, akkor ideiglenesen egy használt 460, amit minimális veszteséggel továbbadhatsz fél-egy év múlva.)

    Az alaplapi VGA kimenetre ha nem teszel semmit, semmit nem veszel észre. De BIOSból két kattintás a letiltása. De használhatod a Virtut, amit az alaplaphoz kapsz, s akkor dughatod a monitort az alaplapi kimenetre, és mégis használod a dedikált VGA erejét is.
    Érdemes kitapasztalni majd, hogy lesz jobb.
    Illetve google vagy a megfelelő - VGA-s - topic....

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Új hozzászólás Aktív témák