Új hozzászólás Aktív témák

  • R.Riki

    csendes tag

    Sziasztok!

    Fórumot olvasgatva az alábbi gépet raktam össze:

    Alaplap: Gigabyte GA-H97M-D3H
    CPU: i5-4590
    RAM: Kingston HyperX Fury Blue Series 8GB 1600MHz DDR3 RAM CL10 Kit (2x4GB) (HX316C10FK2/8)
    VGA: ASUS GeForce GTX750TI-OC-2GD5 2GB GDDR5 PCIE
    Vinyo: 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZEX)
    Táp: FSP 400W HEXA+
    Ház: Cooler Master N300

    Monitor: LG 24MP55HQ-P

    Még szeretnék bele egy SSD-t is, erre kérnék tippet.

    A gépet alapvetően munkára (olvasás, programozás) használnám, néha játék, filmezés. Fontos, hogy halk legyen és energiatakarékos.

    Az lenne a kérdésem, hogy ez a konfiguráció így megfelelő-e? Illetve helyesen gondolom-e, hogy a DDR4-es RAM-ok még messze vannak az asztali PC-k be, szóval emiatt várni nem érdemes. Viszont, ha az 5. generációs processzorok megérkeznek, akkor ez a gép azoknak a fogadására is képes, így időtállóbb. Vagy ezekre a gondolatokra ne alapozzak és inkább vegyek pl: i5-4440 procit egy Gigabyte GA-H85M-D3H alaplappal, mert a két processzor közti 9-10% os különbség nem éri meg a többlet kiadásokat. (mai árakon +8-10K)

    Másik kérdésem, hogy alaplapra alternatív megoldás az Asrock H97M Pro4, ill. amit fentebb leírtam csere esetén az Asrock B85M Pro4. Ahogy néztem ezek egy szinten vannak a Gigabyte-okkal, itt inkább az ember szíve döntsön, vagy van azért indok az egyik, vagy másik mellett?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák