Új hozzászólás Aktív témák

  • kmiklos79

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném, ha véleményeznétek az alábbi konfigot. Elég sokat maceráltam vele, hogy összeállítsam (szakfórumok, termékismertetők, YouTube stb.) Kíváncsi vagyok, vannak-e ellenvélmények vagy egyéb hasznos tanácsok.

    Cél: szinte csak és kizárólag repülőgép szimulátorozás: FSX, Prepar3D.

    CPU: Corei7 4790K LGA 1150 (Stock 4 Ghz, felmenne majd 4,4 magasságáig).

    Úgy olvastam, a Haswell nyerő FSX-es teszteken. A szimulátor 32 bites app, nyers erő kell neki, másból nem sokat ért.

    MB: Asus Z97-Pro Gamer

    Mindenképpen ASUS vonalon mozgok, tizenöt éve minden termékükkel meg vagyok elégedve. A Z97 is maradna, Rampage-t és barátait túlározottnak tartom, tuningmesterkedés extrém fokon pedig nem mozgat.

    RAM: Corsair Vengeance Pro Silver DDR3 8GB Kit (2x4GB) 2133MHz CL9

    Fontos volna az alacsony latency. Talán 1866-os CL8 volna az igazi, de ilyen nem találtam. Esetleg magas a 2133 Mhz-es órajel, a lap OC-ban tudja, stock 1600 Mhz, ez esetleg gond?

    VGA: Asus GTX780-DC2OC-3GD5

    A 770 pont kevés az optimálishoz, ahogy néztem, és multimonitor esetleg szóba jöhet később.

    PSU: Corsair HX750i CP-9020072

    Nagyon jókat olvastam róla több fórumon.

    ház: be quiet! Silent Base 800

    Erről is jókat hallottam, plusz befér a hatalmas hűtöm is. És ahogy néztem, tényleg nagyon csendesek a gyári hűtői, valamint nekem tetszik is.

    CPU-t meghűtöm a jelentlegi Noctua nh-d14 monstrummal. RAM elfér alá Noctua szerint, a házba meg befér a gyártó és a felhasználok szerint.

    Minden más periféria van.

    Az ár már ki van kalkulálva, fentiekre javaslat, kiegészítés, egyebek, szívesen fogadom, különösen, ha van szimulátoros tapasztalat köreitekben.
    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák