Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyrr

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új asztali számítógép vásárlását tervezem, ebben kérném a segítségeteket.

    1. Mire használnád a gépet?
    Elsősorban játékra, másodsorban netezésre és filmnézésre, valamint néha egy-egy CAD rajz elkészítésére. Az egyetlen játék, amivel játszom a World of Warcraft, de ezt - ha már új gépet veszek - akkor lehetőleg high/ultra beállítások mellett szeretném játszani.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Egér és billentyűzet.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Processzor, alaplap, memória, merevlemez, optikai meghajtó, videokártya, ház, monitor, táp.
    SSD-t később tervezek venni.
    4. Mennyi rá a kereted?
    Nincs rá szigorú keret, de kb. 235 HUF-ot szánnék a rá, gépösszeszereléssel együtt. (a kiszállítás, háztól-házig és monitor pixel garanciák ezen felül számítandók).
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1920x1080 full HD monitort szeretnék venni.

    A véleményeteket szeretném megkérdezni az alábbi konfigurációval kapcsolatban (PCX-en raktam össze), van-e valami, amin kell, vagy érdemes változtatni, vagy kell-e hozzá még valami (+ház ventilátor, stb.)? Nem vagyok hardcore gamer, csak hétvégén játszom, akkor sem túl sokat. A WoW-hoz leginkább magas magonkénti teljesítményű CPU szükséges, így Intel prociban gondolkodom. VGA tekintetében a Techpowerup-on található teszt, valamint pár YouTube-os video alapján már a GTX660-as VGA is elegendő PFS-t hozna (sima játék: ~ 80 FPS, raid: min. 40-50 FPS). Nem igazán tudom, hogy egy R9 270/270X hozna-e bármilyen észrevehető pluszt, szóval megérné-e a többletköltséget (erről a kérdésről, ha kérhetem, csak olyanok mondjanak véleményt, akiknek gyakorlati tapasztalatuk van a WoW-val kapcsolatban). Az MSI R9 270 Gaming kártyájáról írják több helyen, hogy simán megy az R9 270X órajelén, de nem tudom, hogy ehhez a kártyához – főleg ha még szolidan húzva is lenne - elegendő lenne-e az általam kiválasztott táp. Ház tekintetében, ha nincs alapvető kifogás ellene, maradnék a kiválasztottnál (az asztalomban a háznak kialakított rekesz elölnézetben 210 x 450 mm-es, a kiválasztott ház 190 x 426 mm méretű és a front paneljén vannak az USB csatlakozók, nem pedig felül, ráadásul tetszik is a designja).

    Processzor: Intel Core i5-4570 ~ 47.8k
    Alaplap: Gigabyte B85M-D3H ~ 17.2k
    Memória: Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz Vengeance LP CML8GX3M2A1600C9W (CL9, 1,35V) ~ 22.9k
    Merevlemez: Seagate 1TB SATA3 32MB ST1000DM003 ~ 13.7k
    Optikai meghajtó: Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író ~ 3.7k
    Videokártya: Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD ~43.5k
    Ház: Cooler Master N300 NSE-300 KKN1 ~ 11.3k
    Monitor: Dell P2314H ~ 54.3k
    Tápegység: Chieftec CTG-500-80P dobozos táp ~ 12.9k
    Gépösszeszerelés: 4.9k
    Összesen: 232.2k

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák