Új hozzászólás Aktív témák

  • Thanoker

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szüleimnél található számítógépben az elhalálozott az alaplap. Mivel ez még am3+-ra épülő rendszer, ezért döntöttek, hogy itt az ideje a jelenlegi rendszer felújításnak.

    Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Irodai programok (nagyobb excel fájlok), böngészés, filmnézés, alkalmi fotó szerkesztés.

    Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Cooler Master Elite 370 gépház (ATX és microATX alaplapot, illetve 120mm-es PSU-t tud fogadni)
    Cooler Master Hyper 412 Slim (elvileg az 1155-ös foglalattal felhasználható az lga 1200-höz is)
    128 GB-os Adata SP920 2.5-ös SSD, 2 TB-os Toshiba P300 és egy 500 GB-os Western Digital HDD.
    Sapphire Radeon HD 6870 GPU

    Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, CPU (integrált GPU-val), PSU, RAM.

    Mennyi a kereted rá?
    100 – 130 ezer forint.

    Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1080p-s, 60 Hz-es monitor, amelyen HDMI és DVI-D csatlakozókkal rendelkezik.

    Én nagyjából a következő alkatrészeket válogattam össze:
    Intel Core i3-10100 ~40k
    GIGABYTE H410M S2H vagy Gigabyte B460M DS3H (könnyebb memória bővíthetőség lehetőséggel) ~ 24 - 28k
    Be Quiet System Power 9 CM 400W ~ 19k
    Kingston HyperX Fury Black CL16 (2x4GB) (HX426C16FB3K2/8) ~ 19k
    Valamilyen hűtőpaszta ~ 3k

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák