Új hozzászólás Aktív témák

  • TBone

    tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    singleplayer játékok, fifa, cod, assasins creed stb.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    VGA: 1060 3gb, a jelenlegi árak mellett ez maradna.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    cpu, ram, alaplap, cpu hűtő, ssd, táp, ház
    4. Mennyi a kereted rá?
    max 200k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    full hd, 60hz, nincs g-sync
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    különösebben nincs

    Full HD monitorom van jelenleg, illetve fifázni a TV-n szoktam 1440-pben. Nem tervezek a jövőben sem 4k-ban játszani, nagyon max 1440p.
    Videokártya szinten ez nem is tudom, minek felel meg (2070 szint, ami kellhet kb max?)

    Két verzió jár a fejemben:

    Intel:
    10400f ~50k
    Asrock Z490M Pro4 ~50k
    AMD:
    Ryzen 5 3600 ~68k
    GIGABYTE B550M DS3H ~31k

    Többi alkatrész azonos:
    RAM: G.Skil Aegis 2x8GB ~30k
    CPU hűtő: Be quiet! Pure Rock 2 ~14k
    SSD: Silicon Power 256GB A80 M.2 ~17k
    Táp: Cooler Master 600W MWE WHITE V2 MPE ~18k
    Ház: Zalman M3 Plus ~19k

    Ez így mindkét esetben 200k környékén van.
    Ami kérdéses nekem, hogy kell-e játékhoz Intelnél 3200-as RAM, vagy elég a 2666-os is (így ott az alaplapon lehetne még fogni. (illetve ha máshol még látjátok, miben lehetne faragni a költségen, szóljatok)

    Melyiket választanátok, illetve mit változtatnátok rajta?

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák