Új hozzászólás Aktív témák

  • powerwade

    senior tag

    Sziasztok. Belesétáltam a klasszikus "szomszéd Pistikének gamer gép kell" csapdájába, és elkéne egy kis segítség mert úgy 15 éve nem követem a hardver piacot... A szomszédom szeretne egy konfigot a tizenéves fiának, ami pár évig kiszolgálja a játék mániáját. Mivel ennek a korosztálynak fontos, hogy minél "nagyobb" számok legyenek benchmarkban és csillogjon-villogjon minden, ezért ezt a faktort is belekéne venni. Tehát pl. a ház nézzen ki úgy mint egy karácsonyfa :)

    Mire fogod használni a gépet?
    Multi játék, böngészés, filmezés

    Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egér, billentyűzet már van

    Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép és monitor.

    Mennyi a kereted rá?
    250-300e
    Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Mivel kell monitor, nem tudom érdemes e még fullHDben gondolkodni...

    Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    A szomszéd állandóan azt hajtogatta, hogy i7 kell a gyereknek (mintha tudná mi az szegény szomszéd). Na és persze minél színesebb - szagosabb legyen a megjelenés.

    Remélem tudtok segíteni, és betudok vásárolni a nagy leárazások alatt. Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák