Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Enrico77

    csendes tag

    válasz tvse1995 #45067 üzenetére

    Szia,

    bocsi a pontatlanságomért, a leírt konfigot egy cégtől kaptam.
    Mivel én nem értek hozzá, ők ajánlottak 2 konfigot, de az AMD-t javasolták inkább:
    "...Érdemes tudnod, hogy a két konfiguráció teljesítménye nagyon hasonló, habár az AMD Phenom II 1100T processzor hat maggal rendelkezik, míg az Intel Core i5-2500 néggyel. Ez a két plusz processzormag egyes alkalmazásokban nagyon jól jön, míg másokban észre sem lehet venni jelenlétüket az optimalizálatlanság hiánya miatt. Összegezve mégis elmondható, hogy a Phenom II 1100T jobb teljesítményt kínál.

    A grafikuskártyák közötti különbség minimális. Lényegében itt az aktuális meghajtó szoftverek döntik el, hogy melyik gyorsabb az adott játékban a kettő közül. Az általános tesztprogramokban (például 3DMark 11) az AMD HD6970 teljesít jobban, hiszen rendre magasabb összesített pontszámokat ér el. A játékprogramok többségét illetően alig észrevehető a különbség, 3-5 képkocka másodpercenként, és az is játékonként változik, hogy melyik kártya javára.

    A döntésben leginkább az lehet meghatározó, hogy melyik platformot kedveled jobban. Ha kíváncsi vagy a véleményünkre, jelen esetben mi talán az AMD konfiguráció felé hajlunk jobban. Minden esetre az biztos, hogy bármelyik összeállítást is választod, hosszú évekre biztosítod a zökkenőmentes játékot! :) ..."

    Kb. 200-250 ezret szánnék a gépre. A jelenlegi montorom felbontását sajnos nem tudom, egy 5 éves Sony, LCD monitor, első körben nem is válnék meg tőle, majd ha már elromlott.

    A jelenlegi gépemből a DVD írót és a vinyót tartanám meg, ez utóbbi egy 320 GB-os darab, de elférne mellé egy nagyobb társ is akár, a filmek miatt. Jah, meg van egér és billenytűzet is :)

    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés