Új hozzászólás Aktív témák

  • zolomon17

    senior tag

    Egy hosszabb utánajárás eredményét osztom most meg veletek Android TV Box témában, hátha másnak is segít.

    A következő paraméterekkel kerestem gépet:

    1. Netflix HD/4K támogatás
    2. Youtube HD/4K támogatás
    3. HBO HD/4K támogatás
    4. USB 3.0 csatlakozás
    5. Külső tárhelyként tudjon kezelni SSD-t is az USB-n keresztül, legalább 256GB méretben.
    6. Gigabit LAN
    7. 5Ghz AC Wifi (ha nincs Gigabit LAN)
    8. Tudjon torrent klienst kezelni (utorrent, Ttorrent, Bittorent, Magnet, stb.)
    9. HDMI csatlakozó
    10. Nem 200.000 Ft

    Elég sok gépet végignéztem, többórányi Youtube videóval a hátam mögött egyetlen olyan eszközre szűkült a kínálat, ami minden fenti paraméternek megfelelt: nVidia Shield TV

    Ami az eszköz egyetlen eddig tapasztalt hátránya, hogy a versenytársakhoz képest drága, több mint 80.000 Ft volt. Ez már az a kiszerelés, amihez jár controller, bár ennek a gyakorlati haszna számomra elenyésző, mivel egér+billentyűzet kombinációval szeretek csak játszani, remote control gyanánt meg ott van a dedikált távirányító és az egyébként meglehetősen jól működő mobil app, amivel gépelni is lehet távolról.

    A versenytársak, akik végül elbuktak:
    Beelink GT1 MINI TV Box
    Xiaomi Mi Box S
    Zidoo H6 Pro

    Amik ezekből hiányoztak:
    - USB 3.0
    - rendes Netflix felbontás támogatás (nemhogy a 4k, a HD sem garantált).
    - Gigabit LAN
    - 5GHz AC Wifi

    A Mi Box S majdnem megfelelt pl. de ott a gyors torrent letöltéshez szükséges USB 3.0 csatlakozón spóroltak sajnos... Emellett a másik égető probléma az ellentmondásos információk voltak, hogy támogatott eszköze-e az adott darab Netflix/Youtube/Amazon Prime/HBO Go/Horizon Go fronton. Biztos vagyok benne, hogy több türelemmel és hosszasabb utánajárással lehet egyik-másik hivatalos certificate nélküli gépre is pl. Netflix HD-t varázsolni, de én úgy ítéltem meg a tesztek és videók alapján, hogy ha valaki problémamentesen szeretné ezeket elérni, akkor megéri a dupla árat a Shield.

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

Új hozzászólás Aktív témák