Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • melkah

    tag

    Udv, a velemenyetekre lennek kivancsi ar ertek tudas aranyaban ki mit mond, melyik a jobb lap es miert pro/kontra !?

    Ket lap van kiszemelve (termeszetesen egyebb javaslatokat is szivesen fogadok,csak indokold meg miert):

    Alaplap s1155 Gigabyte GA-P67A-UD3-B3: 26.500,-
    Alaplap s1155 ASRock P67 Extreme4: 31.990,-

    A config tobbi tagja kb:
    i5 2500k
    HD6870 (talan Sapphire akar mas gyarto is lehet)
    G.Skill [ Ripjaws-X ] F3-12800CL9D-8GBXL 2*4 Gb/1600

    A fo lenyeg:
    Sokan irkaljak forumokban hogy ennyi usb meg ennyi sata kell meg jujj ha nem sata 3 az mar ajjaj meg kell az usb3 mert az nagyon fontos (ha az ember utana szamol egy sima hdd nel rajon hogy a 7200rpm-es hdd-k sebessege meg sem kozeliti a sata3 sebesseget ugyebar).
    Nekem ezek teljes mertekben nem fontosak, hogy hany darab van belolluk, mert 2 darab hdd-nel valoszinuleg soha nem lesz tobb dugva a gepre (zaj es fogyasztas miatt foleg). Elso korben valoszinuleg egy 1tb-os samsung spinpoint f3 lesz talan, kesobb valamikor ssd van soron, annal mar talan valaha lesz ertelme a sata3-nak szoval nem baj azert ha van csak nem kell 12db. Usb-s kanocokat nem szeretem, szoval nem hiszem hogy letezik olyan alaplap amibol valaha elfogy nalam ez a mennyiseg.
    Crossfire-ba se valoszinu hogy rakok valaha videokartyat, mondjuk a szabad slot-ok nem artanak barmi jovobeni eshetosegre tekintettel.
    Alaplapi hangkartyanal nem bannam ha nem lenne egy hulladek, gigabyte-e megfelelo volt eddig amennyire tapasztaltam asrock-al nincs tapasztalatom.

    A fo fontos szempont inkabb az lenne , hogy olyan lap legyen amivel jo eredmenyeket lehet elerni tuningolas eseten akar ram akar proci akar videokartya eseten es ebben nem tudom mekkora kulonbseg lehet ket lap kozott.
    Ezert erdekelne a ti velemenyetek hogy melyikkel lehet ezeket legstabilabban legjobban elerni.

    Ha ajanlasz egy lapot kerlek indokold is meg miert azt ajanlod.

    Kicsit hosszura sikeredett de remelem eljutok vele a celomhoz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • melkah

    tag

    válasz coolpet #25240 üzenetére

    Az okosok szoktak mondani, hogy egy tartalekokkal rendelkezo (teljesitmenye alatt hasznalt) jominosegu tapegyseggel ugyanazon a konfigon egy kifeszitett tappal szemben lehet meg kevesebbet fogyaszt tenylegesen a rendszer. Itt 2-3 ezer ft-rol van szo ami hosszu tavon megterulhet. En ehez nem ertek es nem tudom van e benne valosag de mar nagyon sok helyen olvastam ezt. Megfontolando.

Új hozzászólás Aktív témák