Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Sziasztok!

    Core i7 6700k a kiszemelt processzor, ez alá szeretnék valamilyen alaplapot nézni. Nem cél a tuning annyira csak szeretnék egy időtálló procit de mivel a két proci közt (k vs non-k) 10k sincs ezért inkább k jelzésű. Kérdés milyen lap lenne jó alá? Legfontosabb szempont a stabilitás. ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4 ezt néztem ki elsőre mert jó lenne 40 alatt maradni de az Extreme 4-ről is jókat olvastam. Kérdés megéri e azt a kb. 5 ezer forintot az Extreme 4, illetve van e más ajánlott lap 40 alatt?

    2x8GB DDR4 lenne benne meg egy 1060 6GB VGA + egy 500W FSP Aurum. Csatikból USB3 ami kéne többi annyira nem fontos, illetve, hogy rámenjen 4 HDD.

    Illetve egyáltalán megéri a Core i7 az ártöbbletet az i5 6600k-hoz képest? Melóra kéne grafikai munkák később 3D videovágás is stb.

    Minden tippnek örülök :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    Nos hát ahogy tanácsoltátok, megvettem az Asrock Z170 Extreme6-os deszkát, remélem minden okés lesz majd vele ha jövő hónapba sikerül procit meg memóriát is tenni alá :) Ránézésre jónak tűnik minőségi alkatrészekkel, remélem nem lesz gond a stabilitással és a tartóssággal, illetve sikerült majd a Win10-et is megőriznem rajta :)

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    Sziasztok!

    H670-es lapokról nem sok mindent olvastam eddig, szóval inkább kérdezek. :) Szerintetek egy i7 12700 alá egy ASUS TUF H670 WIFI megfelelő lenne minőségben? AM4-ről jönnék szóval nincs tapasztalatom az utóbbi évek inteles lapjaival, így a Hx70 szériákkal sem.

    Tudom, hogy 70 körül már vannak Z690-esek de semmiféle tuning nem érdekel és logikusan úgy gondolnám, hogy emiatt egy jobb H670 jobb mint egy fapados Z690. Megerősítitek ezt vagy cáfoljátok? :) Sajnos annyira új a H670, hogy alig találtam róla bármiféle tesztet vagy véleményt.

    A keret az kb. 75k lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz kenand #102377 üzenetére

    Köszönöm a választ, jelenleg ha Z690 lenne akkor max az MSI pro-a z690 férne bele. Asus Prime-ok nem győztek meg 100.000-et meg nem akarok úgy kiadni, hogy garantáltan nem fogom húzni a procit.

    Ezért gondoltam arra, hogy akkor egy erősebb H670 is tökéletesen elég. Úgy tűnik vannak olyan VRM-jeik mint egy belépős Z690-nek.

    #102379Aprósólyom: Neked is köszi! Másik topikban is ezt az MSI PRO Z690-A-t ajánlották, ezért feltettem a "radarra" de valóban valahogy a TUF-os 670-es meggyőzőbb kialakításban. Igazából még pár nap belefér, plusz a hűtőn is el kell gondolkoznom mert a DR4-hez nincs felfogatóm és a be quiet! csak lap/proci számlával ad (ami szerintem nettó hülyeség, hisz ha már megvan a cucc, onnantól még várjak heteket egy felfogatóra?). B660-okat az esetleges későbbi kompatibilitás miatt és a szűkösebb port/m.2 kínálat miatt vetettem el. Most amúgy néztem, hogy Tomahawk H670 is van már de még erősen túlárazott nálunk és úgy láttam csak 3db M.2 van rajta. Szóval egyelőre TUF párti vagyok. Z690-et már csak amiatt sem szívesen vennék, hogy abba már K-s proci kéne. Mivel nekem a munkához kéne az integrált grafikus egység is (láttam róla anyagokat, hogy mennyire hatékony tud lenni pl. Premiere-ben), így a KF kiesik. Az úgy már alsó hangon is 150+75 lenne (+esetleges új hűtő) és 100-nál nagyon többet nem akarok az upgrade-re költeni, mert annyi teljesítményt azért nem feltétlen hoz. Szóval várok még azért 1-2 tesztet/véleményt, hátha segít. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Aprósólyom #102386 üzenetére

    Ez nem a Pro verzió, azt megjegyzem de azért jó hűtő. :) Egyébként arra gondoltam, hogy ugyanilyet vennék, ha az újabb modellekhez már mellékelték esetleg gyárilag. De erre vonatkozólag nem nagyon látok olyan infót mint pl. az Arctic AIO-nál, ahol odaírták, hogy rev 6.

    Amúgy igen, néztem anyagokat és azt mondják a dobozos is teszi a dolgát bizonyos keretek között. Végül is egy DX500 házban lenne Silent Wings 3-as ventik között.

    #102387jeni : Sajnos most nem ilyen gyors ha ragaszkodom a feketéhez, mert az épp nincs nekik :D . Persze valszeg úgyse látszódna, szóval teljesen mindegy a szín.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák