Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chavezlee

    csendes tag

    üdv,
    3-4 alaplap közül kéne segítség a választáshoz.
    asrock fatal1ty h97 performence
    asrock fatal1ty h97 killer
    msi h97 gaming 3
    asus h97 pro gamer

    egyrészt érdekelne röviden a különbség az intet/killer hálózati vezérlőkről. valamelyik jobb, vagy nem jobb egyik sem a másiknál számottevően?
    másrészt az integrált hangkártya alc1150(sound purity2,audio boost)/supremefx. olvastam valahol, hogy az asrock sound purity2-je felülmúlja az asus sonar dx-et. illetve egy másik angol fórumon, hogy az (asus maximus VI hero) supremefx több játéknál zavaros lehet a környezeti hangok sokasága miatt, illetve ugyanazon fórumon, hogy creativ sb audigy rx7.1 is jobb a supremefx-nél. a két hangkártya közel egy árban van.
    amennyiben nincs számottevő különbség a lan és az integrált hangkárty között, melyiket ajánlanátok inkább?

    giga r9 280x, i5 4690/i7 4790, 2x4 GB kingston hypery fury, cm force 500 ház, cm g650m táp, 2db hdd +1db ssd (proci még nem eldöntött, a többi már megvan).

    Chavez

  • chavezlee

    csendes tag

    válasz balazska92 #69526 üzenetére

    Hi,
    nalazska nekem is fx 6100-as procim van, csak nekem giga 970a d3 alaplapban. kb. másfél-két éve nekem is xarakodni kezdett a rendszer, játék közbeni újraindulás, 1080p-s filmek nézése közbeni 1-2 perces befagyás vagy bele töltés, de nem minden alkalommal. elvittem itt szhelyen számtech boltba, semmit nem vettek rajta észre. cseréltem memóriát, vinyót, tápot, házat+2rendszer coolert, monitorvezérlőt. valamivel stabilabb lett, nem minden másnap jelentkeznek ezek a hibák. emiatt váltok i5-re. de mint irtam nem a proci maximális teljesitményével volt-van gondom, az új da:i-t szépen vitte már a gtx 560ti-vel is, a 280x-vel meg maga lett a tökély, ha épp olyan kedve van, hogy ma gond nélkül menni akar. ha nincs akkor fél-1 óránként újraindul. ok lehet a cm force 500 nem a legjobb hűtésű ház, ha valaki garanciát vállalna arra, hogy inkább nzxt h440-be rakjam a gépet noctua cooler-ekkel, és menni fog, akkor inkább azt vállalnám, mint vegyek új lapot+i5-öt.
    elején az asrock fatal1ty-t preferáltam usb- egér és billentyű miatt, a jelenlegivel nem tudok belépni bios-ba, ha akarok, illetve 3 tű helyes 2 db cm cooler van a gépembe. bár nem kaptam választ az alaplapokat illető kérdésemre, de a többi irásból végülis az asus h97 pro gamer-t választottam. csak azt még nemtom, hogy rá tudom-e húzni az alaplap 4 tűs chase fan-jaira a 3 tű helyes cooler-eket, illetve tudom-e majd használni gép indulásakor az usb-s bill.-t.

    Chavez

  • chavezlee

    csendes tag

    válasz Zsivaagoo #69551 üzenetére

    én sem ma kezdtem az ipart. csak közbe jött szemidegleválás, és elég gyenge lett a szemem, 2 éve az utolsó visszajáró ügyfelemnek mondtam, hogy mivel már nem látok jól, és nem is nagyon olvasgatok utána a dolgoknak, igy már nem vállalom az akkori felújítást. mig másoknak sok jó gépet összeraktam, én magamnak csak kettővel voltam megelégedve (a saját igényeimhez mérten). anno volt egy p1 133MHZ-es gépem, ami 200MHz-re volt húzva úgy ment évekig, már bejött a pIII mikor valami gyüjtő jött, hogy megvenné, mert nem nagyon hallott arról, hogy 133-as 200-on pörögjön, amiből vettem soltek alaplapot duron 650 MHz-vel, erre volt elég. amit 1,3GHZ-es athlon-ra cseréltem ugyanabban a soltek lapban. na az volt minden idők legjobb gépem, a kor adott szintjéhez képest. régi szép idők... mikor jöttek az első p4-ek be akartam szállni, lecseréltem egy d 930-ra, és akkor vettem észre, hogy kb. 15-20%-ot, ha nyertem rajta. meg utána jöttek a műtétek, folyamatos leépülés az informatikában.
    az fx 6100-at akkor vettem meg mikor megjelent. nagyon jól ment az első pár évben. akkor még arra gondoltam, na csináltam valami jó vételt, amivel évekre elleszek. aztán mellette egy villám miatt a tv és a videó kiégett, cserélhettem a szobában a teljes vezetéket, a számítógéppel meg jöttek, a hol gond nélküli működés, hol meg ma csak fél órát engedek, utána újraindulok esemény. ezután cserélgettem a tápot, a memóriát, a vinyót és a házat is. mert a házam ugyanaz a gagyi csontfehér volt, amit még a duron-hoz vettem. szóval valszeg a számítógépnek is a villám tett be.
    de a króm az helytálló megállapítás volt azt használom, sok füllel. az 1080p- filmeket viszont nem online nézem, hanem otthon a vinyóról, youtube-on sirius videó-in fura, de nem akad meg. cpu ventit cm blizzard t2-t használok, illetve kit-ben 2x4giga kingston 1600MHz-es ramokkal. de mint írtam az első jó 1 évben semmi gond nem volt a géppel. ellentétben olyan ismerőseimmel, akik fél évente winfost kényszerülnek rakni. mert vannak ilyenek is.
    remélem az i5 4690-vel kicsit jobban járok, mint az 1,3GHz-es athlon->p4d930 cserénél.

    Chavez

  • chavezlee

    csendes tag

    válasz Zsivaagoo #69558 üzenetére

    a szolgáltató istennyila ellen lehet védekezni a túlfesz védős tápon és hosszabbítón kívűl?

    az a helyzet, az az ismerősöm, akinek fél évente összeomlik a rendszere, az 2 évtizede is ugyanott tartott, mint most is. semmi nem változott nála. én meg mikor hozza, ha olyan kedvem van elkezdek bele mászni rendbe rakni, de már rég meguntam. megosztottam a vinyóját, és a c:\-n csak a rendszer van. kevesebbet kell foglalkoznom vele, ha 1 az 1-ben űjra rakom neki. mert mellette csinálhatok mást is. bár sokszor úgy onlik össze, hogy be se jön a win csökiben sem. hálistennek csak egy ilyen ismerősöm van. másnál nem volt ilyen gondom, akkor sem, mikor megunta egyik gépét, és rendbe téve ugyanazt adtam másnak, másnál működött évekig.
    saját gépeimen az volt és jelenleg is a szokás, amíg nincs alaplap-processzor/vinyó csere addig 1 telepített rendszer van a gépeimen. nálam müxik. amúgy azaz érdekes a gépemben, hogy néha hiába fagy meg 1 percre, vagy hiába indul újra ,kék halált nem láttam rajta egyszer sem.

    Chavez

  • chavezlee

    csendes tag

    Üdv a tisztelt szakiknak!
    Gépvásárlás előtt vagyok, de előtte egy dologgal szeretnék tisztában lenni, így nem konkrét alaplap ajánlat érdekelne most.
    H170-es vagy Z170-es alaplapba, ha teszek m.2 ssd-t, az befolyásolja-e a monitorvezérlő teljesítményét? Gondolok itt arra, azt olvastam, hogy m.2 ssd is és a monitorvezérlő is a PCI Express 3.0-át használja. A 6. generációs intel processzoroknál 16 sáv van, igaz a Z170-es chipset-nél azt írják, hogy 20-at kezel. Egy M.2-es ssd 4-et lefoglal. Vagyis onnantól a monitorvezérlő már csak PCI Express 3.0 16x-ből 8.0-át használja? Vagy, amiért a chipset 20-at kezel, így 1 db m.2-t még be lehet tenni a gépbe, anélkül, hogy hatással lenne a monitorvezérlő teljesítményére?
    Illetve, ezt tovább fokozva, mivel két db alaplapon gondolkodom, név szerint az asus Z170 pro gamer, vagy a Gigabyte GA-Z170X-UD3. Utóbbi esetében 2 db m.2 ssd rakható bele, ha kihasználom mindkét csatolófelületet, akkor mennyiben befolyásolja játék esetén a monitorvezérlőt?

    Chavez

  • chavezlee

    csendes tag

    válasz Egzee #74961 üzenetére

    Szia!
    Nem nagyon tartozom a segítői körhöz, de anno mintha asrock deszka nem lett volna ajánlva fx 8350 tuningolt proci alá.
    Mikor 2 éve kérdeztem, az amd topicba írányitottak. majd ott az asus m5a99fx pro (2.0) vagy a gigabyte ga-990fxa-ud3 vagy 5 lett volna a javasolt.
    Szerintem inkább ott kérdezd, ha még mindig a 4,5 GHz-en járatott fx 8350 alá keresel lapot.

    Chavez

  • chavezlee

    csendes tag

    válasz #35434496 #75035 üzenetére

    Üdv!
    Hát nem szerettem volna igazán problémát okozni köztetek, hogy kingston hyperx cloud II füleshez, és pillanatnyilag még giga r9 280x (ez majd változik) és i7 6700k alá a ga-z170x-ud3 lapja vagy az asus z170 pro gaming lapja.
    Mivel nem rakok össze gépeket sem napi, sem havi rendszerességgel. gondoltam hátha valaki több infót ad, hogy esetleg melyik miben jobb-rosszabb. Vagy kategóriában szinte tök ugyanaz? Kivéve a hátul lévő USB3.0 illetve a sata3 és m.2 helyeket. Vagy azért vitáztok rajta, mert ebben az árkategóriában egyik sem jó?

    Chavez

  • chavezlee

    csendes tag

    válasz Milka 78 #75075 üzenetére

    Üdv!
    Mi ez a mostani Asrock fanatizmus? Tényleg ennyire jó lga-1151 alá? Még van másfél hónap, amíg megveszem az új gépet. olvasom, hogy sok esetben ajánljátok az Asrock Z170 Extreme4-et. kicsit félek az Asrock-tól. Régebben többnyire Asus és Gigabyte párti voltam, hol ez, hol az. Illetve egyszer volt soltek lapom, amit utólag dicsérek. bár anno is rábeszéltek, hogy a duron-athlon korszakban jó volt. aztán el is tűnt. Kb 200-225ezer Ft-ot költenék i7 6700K + alaplap és valamilyen ddr ram-ra. Ramból eddig Kingston-okat használtam, de látom ebben is inkább a vengeance lpx 3000MHz-est ajánlgatjátok. Ha azt mondjátok, hogy így max. 50ezer környéki alaplap áron az asus z170 pro gaming-nél jobb, megbízhatóbb lenne az Extreme4, hát elkezdenék rajta gondolkodni. Ha nincs külön hangkártyám a sima supremefx vagy a purity sound jobb, vagy az onboard hangchip miatt tökugyanaz? 4 db sata3 hely az kell, és usb-ből párat használok, szóval 4 db kéne hátul.

    Chavez

Új hozzászólás Aktív témák