Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PePeT

    csendes tag

    Segítségeteket szeretném kérni egy új konfiguráció létrehozásához.
    A mindennapos használaton (office, net, media) felül, HD videó vágásához, meg egy kevés játékra használnám.Mivel az élet több esetben visszaigazolta, hogy az alaplapra és a tápra érdemes költeni, így eddig ez állt össze a fejemben:

    MB: Gigabyte GA-Z77X-UD5H

    CPU: Intel Core i5 - 2500K

    RAM:
    / Corsair 4×2GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ8GX3M4X1600C9
    / Corsair 4x4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ16GX3M4X1600C9

    SSD:
    - OCZ Vector 128GB / Samsung 840 Pro 128GB

    HDD:
    - 2×500GB RAID1 + 500GB

    ODD:
    - Pioneer BDR-207DBK + Samsung DVD-ROM

    PSU:
    - Enermax Triathlor FC 650W / FSP Aurum AS-600

    A proci, winyó, DVD olvasó biztos pont, mert megvannak, VGA a későbbiekben kerül beszerzésre .Viszont a többit véleményezzétek, vagy ajánljatok mást. Több mint 15 oldalt visszaolvasva a fórumban, látom nem kedvelitek a Gigabyte márkát... Érdekelnének az okok, mert ismerősi kőrben sokat kiajánlottam, és ha összehasonlítom a visszajelzett hibákat, az Asus márkához ragaszkódókkal, kb 1:5 arány. Ez nem feltétlenül teljes meghibásodást takar, hanem sok esetben az Asus lapok instabilitásával, vagy alkatrészekkel való inkompatibilitásával találkoztam.

    Köszöntem...

  • PePeT

    csendes tag

    válasz bluyoo #44752 üzenetére

    Köszönöm válaszod, összevetettem az ajánlataidat a Gigabyte-al, árban közel egyformák, de a minimális különbségek nálam még mindig a Giga malmára hajtják a vizet (alkalmi eSATA és FireWire használat miatt)

    Továbbá nem tudom van értelme hinni az Ultra Durable pozitívumainak, ami az MSI esetében a Military Class-ra hallgat, viszont az Asus esetében nem látok hasonlót - Vagy csupán marketing duma lenne az előbbiek esetében - Mit Gondoltok?

    Még mindig várom véleményeteket, illetve tapasztalataitokat a téma felvetésemnél megfogalmazott opciók figyelembevételével a gyártokról. Miért Asus, miért ne Gigabyte vagy épp MSI, netán ECS, esetleg Asrock. Stabilitás, inkompatibilitás, meghibásodás, garanciális ügyintézés, stb.

    http://prohardver.hu/tema/milyen_alaplapot_ilyen_arban/hsz_44729-44729.html

  • PePeT

    csendes tag

    Sziasztok,

    Véleményeteket szeretném kérni a Gigabyte GA-Z77X-UDH5 rev1.1 lapjával kapcsolatban.

    Az általános feladatokon túl (Office, Net, Multimedia), HD Video vágására használnám amatőr szinten, továbbá alkalomszerűen virtuális környezetben, programok kipróbálására. Alapvetően nem a Z77-es tuningpotenciálja volt a fő szempont, (bár valószínűleg a későbbiekben megvásárlásra kerülő i5 3570k CPU-val kipróbálnám), csak nem találtam más, kedvezőbb árú, premium lapot (Protect3, Ultra Durable, Military Class) ami maradéktalanul megfelelt volna az elvárásoknak:
    - PCH SATA vezérlőtől függetlenűl beállítható RAID vezérlő
    (AHCI módban: 1 SSD, 1 HDD + 2× ODD + RAID1 módban: 2× HDD)
    - Min. 1, de inkább 2 PCI slot
    - ESATA
    - FireWire

    Kinézett, illetve ajánlott memóriák hozzá:
    - Kingston HyperX Predator 2×4GB DDR3 CL11 2133MHz KHX21C11T2K2/8X
    - Kingston HyperX PnP 2×4GB DDR3 CL9 1600MHz KHX1600C9D3P1K2/8G

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • PePeT

    csendes tag

    válasz jim bcs #47339 üzenetére

    Megszabad kérdezni az ajánlásod okát? A gigabyte márkáról van rossz tapasztalat vagy konkrétan az Z77X-UD5H lapról?

    Asusból nem találtam az elvárásoknak megfelelőt, továbbá ismerősi tapasztalatok miatt nem is szimpatizálok vele. Az Asrock egyébként nem Asus "gyermek"? Tőlük egyébként a Z77 Extreme 6-ot néztem, mert megfelelne az elvárásoknak.

Új hozzászólás Aktív témák