Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d33plin3

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ehalálozott szegény 15k-s alaplapom (Gigabyte M68MT D3) ez alatt a konfig alatt:

    Táp: Coolermaster GX-Lite 600W
    CPU: AMD Phenom 4x 840 3,2Ghz
    RAM: DDR3 Corsair Vegeance 8Gb 1600Mhz dual Kit
    GPU: Geforce GT-440 512Mb DDR5
    HDD: Nem tudom fejből, maxtor azt hiszem, 160Gb,
    SSD: OCZ Agility 3 120Gb (Rendszerlemez)
    CPU hűtő: Coolermaster Hyper TX3

    Nem a kezdetektől volt ez a konfig, az utóbbi fél évben épitettem rá. Éppen tegnap kérdeztem itt egy másik topicban, hogy miért olyan lassú a boot egy ilyen konfignál, hogy a memória teszt előtt gondolkodik majdnem 1 percet is. Mára úgy tűnik megoldódott ez a gondom... :D

    Tegnap a meghajtók variálgatásával próbálkoztam, hátha a még régi fapados dvd-rom, vagy a már végét járó HDD okozza, de mikor ezeket lekötöttem, nem indult el, sűrű kattogások és ventillátor pörgetés mellett fekete marad a képernyő, és azóta hiába raktam vissza úgy ahogy volt, ugyanez a helyzet.

    Tehát új alaplap, és a választáshoz szeretnék segítséget kérni. Előre bocsájtom, hogy valószínűleg lesz még idén upgrade egy Bulldozerre, s majd később VGA is lesz cserélve 1 éven belül. a 20-30ezer forintos lapok között nézelődök, és esetleg egy kicsi tuning a memóriára, ill L3 chache feloldás a CPU-n ami még érdekel, ha lehetséges, de nem létfontosságú. Alapból játékra FULL HD-n, illetve 3D-s házimozizáshoz használom, és ha már SSD, szeretném látni, hogy a gépem 30 mp alatt feláll :)). Én ezeket néztem:

    ASROCK 970 Extreme 4
    ASROCK 990FX Extreme 3

    Melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg egyéb?

    A lapok memória támogatási oldalán nem találtam a memóriámat. Van támogatva a corsair, de csak 4 gigáig 1600mhz-n (ahogy én értelmeztem). Akkor most nem tudja a 8 gigát 1600-on?

    Köszönöm előre is! :)

    [ Szerkesztve ]

  • d33plin3

    csendes tag

    válasz bluyoo #35591 üzenetére

    Köszi a tippet. :)

    Nem lesz szükség a több VGA-s rendszerre belátható időn belül, viszont az Extreme-nél olvastam olyan szolgáltatásokról, mint XFast RAM, meg ilyesmik. Ez nekem jól hangzott. Valami hasonló van az Asus-ban is, vagy értelmetlen funkció?

    és a pro-hoz még erősebb táp is kéne a 600-asnál? :O

    A HDD-m Sata 2-es, egyedül a fapados DVD rom ami még az IDE-en működik, de az is kuka, 1 évben egyszer teszek be lemezt, akkor is csak win telepítéshez. Majd beruházok egy DVD-íróba, de nem sietek vele, nincs is már lassan semmilyen lemez, amin adat maradt volna, és ma már mindent háttértárra teszek.. A win feltelepítést meg megoldom USB-ről.

  • d33plin3

    csendes tag

    válasz bluyoo #35600 üzenetére

    Köszönöm. :)

    Akkor már csak egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy az EVO-t nem lenne-e érdemesebb megvenni 27ezerért, ha már a legkissebb is 22ezer? A Pro-nál lejjebb egyébként sem megyek, mert azt olvastam, hogy a "sima" verziónak már nincs túl jó hangminősége, a többihez képest, és ez is szempont. Nem mintha olyan sok pénzem lenne, de én is szeretek úgy vásárolni, hogy a lehető legtovább kompatibilis maradjon, meg persze gondolom az alkatrészek is jobban vannak megválogatva. És ki tudja, lehet, hogy még ezt a több kártyás dolgot is kipróbálom. :DDD

    Még egy kérdés, írtam a jelenlegi alaplapomat, meg hogy mit produkál. Valóban teljesen halott a jelek szerint? Sorozatos, ütemes kattogás, hármasával, és a ventillátorokat felpörgeti, elengedi, felpörgeti, elengedi, aztán áll sötét képernyővel.

  • d33plin3

    csendes tag

    válasz bluyoo #35612 üzenetére

    És megint köszi. :) Az alaplap valóban feléledt a memóriasinek kifújása után, sőt, a memória betöltésének a majd 1 perces ideje is megszűnt. Yíííhá! :) Csak azért furcsálom, és nem gondoltam erre, mert alig 2 hete takarítottam :(((
    Off
    Igaz, nem tudom, hogy az utóbbi minek az eredménye, mivel most jöttem csak rá, hogy a legutóbbi bios reset óta a memória időzítéseket nem állítottam be kissebb értékre, mikor a ram sebességet felemeltem az "auto 1333"-ról 1600-ra, és ugye ezzel az időzítések is emelkedtek automatice, amit akkor nem, viszont most visszaállítottam. :W De ez már a tuning részleg
    most viszont faszán betölt

    ON

    Ettől függetlenül az ASUS megtetszett, a következő fizumból azt hiszem beruházok rá.
    Tudja valaki, hol adnak még néhány ezrest egy 8 hónapos Gigabyte M68MT-D3 -ért? :D

  • d33plin3

    csendes tag

    Sziasztok!

    Javaslatokat szeretnék kérni!

    A konfig a következő:
    Alaplap: ASUS M5A97 EVO R2.0
    Táp: Coolermaster GX-Lite 600W
    CPU: AMD Phenom 4x 840 3,2Ghz
    RAM: DDR3 Corsair Vegeance 8Gb 1600Mhz dual Kit
    GPU: Sapphire Radeon HD 7770 1gb DDR5
    HDD: Nem tudom fejből, maxtor azt hiszem, 160Gb,
    SSD: OCZ Agility 3 120Gb (Rendszerlemez)
    CPU hűtő: Coolermaster Hyper TX3
    2X12 centis rendszerhűtő
    DVD-ROM: Samsung akármi, 7000 forintos
    HÁZ: Sharkoon Vaya

    A sztori a következő: az alaplapot eme forumban kapott ajánlás után vettem meg. Első indítás után már jelentkezett a hiba: a táp magasfrekis cicergése, időnként "vészletiltás" a táp részéről, filmnézés közben gyakoribb a jelenség. Boltba visszavittem, miután a táp hibátlan mivoltáról meggyőződtem, 2 hét vizsgálgatás után megkaptam a csere darabot, amely szintén ugyanezzel a jelenséggel lepett sajnos meg... és most nem tudom mi tévő legyek. Megy vissza ez is holnap, az biztos, mivel még a 3 napon belül vagyok, csak nem tudom most már hogyan tovább... Az Asus-ról egy csomó hardveres ütközés, inkompatibilítás problémát irnak a maga topikjában, az Asrock topikjában pedig amit találtam gondot, az csak szoftveres volt. (asrock 9xx extreme 3-4), ezzel szemben megy, hogy sokan meg inkább az asus-t tartják jobbnak..

    Még kiemelném, hogy a Táp a boltban tesztelve, semmi baja, a régi lapomat is gond nélkül, csendben viszi (Gigabyte M68-MT-d3), és az első Asus egy chieftec tutibiztoshogyfasza tápot is ciceregtetni kezdett.

    Tehát javaslatot szeretnék kérni, most mégis mi legyen?
    - próbáljak meg egy 3.-at az asus M5A97 EVO-ból?
    - Kérjek helyette egy Asrock 970FX Extreme 4-et, ez kijön az Asus árából, vagy
    - kis ráfizetéssel az Asrock 990FX Extreme 3-at, vagy Asus M5A99X EVO-t?

    Elegem van már a dologból, az elmúlt 1 hónapban legalább 10x pakolgattam már fel a windowst a lapcserék miatt, és ehhez mérten legalább 5x cseréltem oda-vissza az alaplapokat. Unom már nagyon.

    Felvetődött egy 3. alternatív gondolat is, hogy inkább elállok a vásárlástól, és megveszem máshol.

    Csak azért, mert ugyanebben a boltban (aqua) vettem 1 hete egy Shappire Radeon HD 7770-et, és az is hibás, azt is holnap viszem gariba, mert a HDMI kimenetén nincs kép (jel van, csak sötét kép). Csak akkor ad jelet, ha a driver már fent van, és az is csak akkor segít, ha már felállt a win. Addig csak a DVI kimeneten van kép, így szopok ezzel is, mert BIOS-ba sem látok semmit, csak ha előkaparom a régi katódcsöves monitoromat. (mivel a TV-mről lehagyták a vga-t, DVI kábelem meg nincs, és nem is jó kompromisszum sztereoszkópikus 3d esetén). Tehát összességében 3 darab termék 1 hónap alatt ugyanazon boltból, és mind a három hibás...érdekes, nem?

    Köszönöm a segítséget! :)

  • d33plin3

    csendes tag

    válasz bluyoo #40261 üzenetére

    Hát..én is sajnálom, hogy nem jelöltem meg valahol, mielőtt leadtam...

    Ha a 990-esek jobbak/megbízhatóbbak lehetnek, akkor nem sajnálom azt a pár ezer forintot most már...
    Bár képességben nekem tökéletesen megfelel a jelenlegi szint is, minimális tuningra. Csak nem akarok már többet boltozni szervizezni.. :O

  • d33plin3

    csendes tag

    válasz bluyoo #40264 üzenetére

    Helló

    Na elhoztam az Asrock 970 E-3-at, az asus helyben tesztelésen is ciceregtetett a boltban.

    OFF
    A HD7770-est meg ott hagytam javításra vagy cserére (itt mindegy végül is, csak oldják meg a hibát).
    ON

    Holnap reggelig meló, aztán utána beszerelem az új jövevényt, s majd írok, mi a tapasztalat.

    Köszi

  • d33plin3

    csendes tag

    válasz bluyoo #40274 üzenetére

    Most nézem a memória támogatottsági listát, és úgy tűnik cumizni fogok...

    A 4 gigás Corsair nincs közötte...

  • d33plin3

    csendes tag

    válasz bluyoo #40297 üzenetére

    Szia

    Na az Asrock első indulástól számítva tökéletesen, stabilan szalad. :)

    Hát úgy látszik, valóban nem érdemes kérdezgetni, hogy "szerintetek melyik a legjobb", max csak irányadó informálódás miatt, mert attól függ kinek milyenekek a tapasztalati személy szerint. Az asus-ról mindenki úgy nyilatkozik, hogy milyen jó...nem vitatom, de a személyes aurám színét, és annak elektromágnerses sugárzását nem bírja, ellenben az Asrock tökéletesen kompatibilis velem. Asus volt amúgy az első lapom is, meg volt asus dvd-rom-om is még rég, és azokkal is befürödtem, bár az már évekkel ez előtt volt. De most újra. Engem nem szeret Asi :D

    Köszi a helpdesk-et, most megyek bejelentkezem a topikomban, mert holnap már feszíteni akarom a procit kicsit :D

  • d33plin3

    csendes tag

    válasz bluyoo #40334 üzenetére

    Itt, ebben a topikban lehet, hogy csak rosszat hallani vissza, ebben igazad van. De épp ezért olvastam az adott lapok saját forumjain is, ahol viszont a mindent leírnak. Aki bukott vele, a bánatát, akinek bejött, leírja miért jött be, és maradnak tovább kivesézni a dolgokat, segítenek egymásnak tuningolni, kinek mivel mi a tapasztalata. És ezeken a fórumokon olvasottakat tettem mérlegre, ezalapján egyértelmű, hogy ebben a szériában az Asus a legjobban felszerelt, és többet lehet belőlük kihozni, mint az Asrockból. Viszont egyértelműen az Asus küzd több hibával, melyek főként hardveres eredetűek. Az Asrocknál az UEFI gyengélkedett csak, szinte mindenkinek megoldotta a problémáját a bios frissítés.
    És csak ezután jött az én lajtorjám adalékként.

    Szóval nem írom le a márkát, csak hogy az én aurámra érzékenyek az asus kondenzátorai. :D

    Nem hinném, hogy szükség lenne rám, hiszen én már elfogult vagyok ugye ;) Afelől pedig kétségem nincs, hogy Ti a legjobb szándékotok szerint "vezetitek" az érdeklődőt, segítség kérőt. Továbbá nem vagyok szakértő, épp csak hogy kezdem kóstolgatni a tuning fortélyait, ellenben kompatibilitási, és egyéb dolgok..nem az én asztalom. Továbbá nem is tudom ezt miért fejtem ki, mikor gyenge szarkazmust volt érezhető utolsó mondatodból... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák