Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cs_gaborka

    tag

    Sziasztok.

    Egy kisebb "átalakítás" előtt állok, jelenleg egy P4 3GHz Prescott + ASRock P4i65G gépem van. A teljesítmény (a jelenlegi munkámhoz) kezd kevés lenni. Játékhoz, főleg a gyermeknek tökéletes, 1GB ram és egy X85XT kártya van még a gépben. Ezeket szeretném lecserélni, pontosabban pénzhiány miatt lehet alaplapi integrált VGA-t használnék átmenetileg. Úgy is nyár van, gyerkőcök mehetnek a kertbe... :-))
    Amit szeretnék: Intel Core2 Duo vagy hogyan írják ;-) 2GB ram, ha lehet DDR2-es és amiért a szakértőkhöz fordulok ;-) a lényeg, mindehhez olyan alaplapot, amelyiken az integrált VGA-nak két kimenete van, mondjuk egy VGA + egy DVI az LCD TV-hez. Valahol mintha belefutottam volna ilyen alaplapba, de most sehol nem találok. Ha választhatok :-) ATI integrált kellene és természetesen olyan amelyik architekturájában legalább 9600-as, tudom ez az X850XT-hez képest visszalépés, de mint írtam, a 3D illetve játék most nem szempont, viszont 9600-tól dual ramdac-osak a kártyák, ennél régebbieknél nem lehet beállítani az Extended mód esetén a másodlagos kijelzőre a fullscreent.
    Ha volna ötletetek, megköszönöm előre is.

  • cs_gaborka

    tag

    válasz Steve-0 #7625 üzenetére

    Szia, köszönöm kérdésed.

    Videoszerkesztés (két monitoros) + időnként néhány egy-két kiadvány. Az összeg úgy 30-40eFt körül, talán. Plusz természetesen az eladott X850Xt és a P4-es "konfig" ára, de ezeket csak nagy hibaszázalékkal, vagy még azzal sem tudom megsaccolni. Nem rég tettem fel őket a vaterára, egy két nézelődő, lehet lejjebb kell mennem... Igazából úgy érzem, csak elkotyavetyélem a meglévőt, de sajnos a szükség nagy úr ;-)

  • cs_gaborka

    tag

    válasz Steve-0 #7638 üzenetére

    Igen, két monitor feltétlenül szükséges. A ház és a többi egység maradhat. A táp kb. egy hónapos, "noname" Stability Power 450W-os. A emoria DDR ebből mindenképpen szeretnék továbblépni, már csak azért is mert gondoltam a bővítésére is, de kb. dupla áron kapható mint a DDR2-es, a VGA AGP-s, tehát nem igen tudom tovább vinni, ezek alapján döntöttem igazából a "komplett" továbbfejlesztés mellett. A "GB RAM is jó lenne induláskor, már csak azért is, hogy párban legyen a két 'GB-os, legalábbis a jelenlegiben így van, most nem ugrik be, milyen elnevezéssel mennek párban, de így nagyobb a teljesítmény, gondolom Te tudod. 5eF-on nem múlik, eléggé képlékeny a végösszeg az eladások miatt is, csak azért szeretnék egy elméleti határt húzni, nem akarok túlköltekezni mindenáron.
    Közben én is találtam egy-két AMD alapú lapot, egész jókat írnak a 780G-s chipről, pl: [link]
    De ez ugye AMD-s rendszer, amitől egy kicsit tartok, igazából nem tudom miért... Régebben lehetett olvasni, hogy bizonyos progik nem futnak AMD-n, nem tudom...

Új hozzászólás Aktív témák