Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Konfigos

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Na egy kis segítség kellene nekem.Phenomra váltok egyelőre egy 9600-osra és a deszkára olyan 15-18k jut maximum.Mit ajánlanátok nekem ilyen árban ami bírja is valamennyire a tuningot?Ramok, Tracer 800-asok.

    Amit kinéztem az az Abit ax78 ami nekem nagyon bejön és az ára is nagyon kedvező.
    másik meg a ECS A780GM-A többit nem néztem ilyen árban ezek megtetszettek főleg az Abit de nem tudom bírni fogj e a plusz 300mhzet kb.Persze ta tudtok ilyesmi árban jobb lapot akkor szívesen fogadom az ötletet.

    Köszi a segítséget előre is :))

    [ Szerkesztve ]

  • Konfigos

    őstag

    válasz csimav #8242 üzenetére

    Azt hogy az 19k ahogy láttam és annyi sajnos nincs már bár ha lenne használtam eladó jó árban valakinek akkor áldanám az eget az biztos,de itt a nyár és pang a piac nagyon :(
    Ax78-ról tapasztalat valakinek?Oliverda azt mondta hogy ha a ds3 meg eközött kellene választanom akkor az abit, egy másik forumtárs meg azt mondta ne vegyek ilyet mert neki sokszor fagyott bár ahogy láttam kijött hozzá uj bios kitudja milyen lenne azzal :F
    holnap vagy ma beszerzek egyet de olyat akarok ami tényleg megéri az árát

  • Konfigos

    őstag

    Üdv

    Olyan kérdésem lenne hogy itx htpc-t építek,am1 alapon gondolkozok.Fontos lenne hogy minél jobb minőségű hang jöjjön ki belőle hdmi-n mert egy "drágább" hm rendszerem van,most egy wdtv live lejátszóról megy át a jel az hm erősítőbe,ennél ha lehet jobbat szeretnék elérni a htpcvel ha már beruházok rá.Amik között vaciálok az a realtek 882 és a 892,plusz van még egy asrock megoldás is aminél ELNA Audio Caps-al reklámozzák (nem tudom mennyire parasztvakítás nem értek hozzá) szintén alc887el (Compared with traditional solid caps, the leakage current of ELNA audio caps is merely 3uA. This is the key to reduce noise level significantly and satisfy even the pickiest audiophiles ) QC5000M-ITX/PH Erről amúgy van tapasztalat?Szigorúan letöltő,médialejátszó gép lenne kodival.

    Mit gondoltok?Vegyesen mikor milyen hang megy azon amit nézek (dts,hd master audio,true hd,dolby digital stb),de mindenképp vagy olyat akarok ami legalább a wdtv live stream szintjét hozza,de ha lehet jobbat.

  • Konfigos

    őstag

    válasz Teaway #79665 üzenetére

    Tudtommal optikain nem megy át a hd master audio,true hd stb,tehát igen.Csak nehéz dönteni mert nem tudom nem-e lesz visszalépés hang téren a wd medialejátszó után ezek a realtek chipek,próbáltam a wdbe benne lévő sigma chipre keresni dac téren,de nem lettem okosabb sajnos.Esetleg majd később ha jelentős javulás érhető el akkor külön hangkártyát is vehetek,de az nem biztos hogy egy 400k-s~ hm rendszernél kihallható lenne filmezésnél,arra pedig most nem tervezek költeni egy ideig.Abba reménykedtem hogy van itt hasonló illető aki egy ilyen alap médialejátszóról váltott htpcre és esetleg javulást érzett,vagy romlást.Sajnos neten nem találtam tesztet erről hogy ezek az elna kondik mennyit javítanak ténylegesen,de gondolom nem teljesen parasztvakítás.

    Az elna kondis lapon ilyen realtek van és gondolom még javított rajta az elna kondi pluszba csak kérdés mennyit: DACs with 95dB SNR (A-weighting), ADCs with 90dB SNR (A-weighting)

    A másikon pedig: High-performance DACs with 97dB Signal-to-Noise Ratio (SNR), ADCs with 90dB SNR

    Harmadikon pedig : High-performance DACs with 103dB SNR are ideal for Dolby® Master Studio
    ADCs with 90dBA SNR

    Holnap megpróbálok mélyebben menni a témába és kérdezgetni más topikokba is hátha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.

Új hozzászólás Aktív témák