Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Van egy jó régi gépem, MSI MS­7364 alaplappal...
    Már minden bajom van vele... és most a fél terrás külső vinyóm is döglődik... De, mivel ez (alaplap) a gépek lelke, sztem alaplappal kéne kezdenem a változtatást.
    1. Van annak értelme, hogy a linkelt konfigurációban csak alaplapot cseréljek, amiben sok bővítő van (nagyjából mindenre, sata, usb, külön videokari lehetőség, stb.) egyáltalán, ha létezik még erre a típusra...
    2. mivel a routerem jelenleg csak mifi és több pendrive-om is van, amik között megy a pakolászás sok usb-re lenne szükségem. A mostaniban is több venti van, mert sokat megy a gép. (Torrent nem, mert azt másképp intézem).
    3. Az adattároló problémája miatt két nagy vinyó, +ssd a terv
    4. játszani nem nagyon szoktam, de pl. bosszantó, hogy a gyorsítás ki van kapcsolva a mostanin, és nem képes még a beépített játékokat sem elindítani...
    5. (az összefoglaló alapján) Most is hosszútávra terveznék, minden alkatrésszel, a mostani 2 magosom is be tud lassulni, ami azért bosszantó, mert újkorán is hasonló volt a helyzet...
    Elvileg van még 2 ház itthon, amiket "örököltem", de nincs határozott elképzelésem ezt illetően...
    Csak új alaplap jöhet szóba, árban pedig inkább nem mondok semmit, nem kell a legolcsóbb, megbízható legyen, sokoldalú, elfogadható árban. Valószínű több hónapig fogom építeni a gépet, mert egyszerre nincs rá keret... (gondolom a 16, vagy 32 Gb memória lehetőség nagyon megdrágítaná az alaplap árát, vagy ez már alap legtöbbjükben?)

Új hozzászólás Aktív témák