Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66330 üzenetére

    Köszönöm a gyors segítséget, minden válaszban!
    (pl B85/H97 --->nem tudnám használni. Az kínos lenne! Na meg szép, hogy vegyen az ember egy óra használatért, egy régebbi cpu-t :Y )
    Ezzel együtt azért van amit nem értek még, egyáltalán. Szakkifejezésben gyenge a lexikális tudásom:
    "A normális CF (SLI) csak a "Z"-s deszkákon elérhető a B85, H97 -es lapokon a második slot elekteronosan "csak" 4X."
    Na, pl ebből egy kukkot sem.

    "A monitorodnak legalább a típusa kellene (hogy megnézzük milyen bemenettel rendelkezik) mert ha nincs a lapon a csatlakozója, nem tudod a lapra kötni ..."
    Azon túl, hogy BENQ, a jobb felső sarokban ezt látom még: G2220HDA
    Már ha ez segítő infó. ...még kerestem a neten képet a mostani videókártyámról.
    http://kepfeltoltes.hu/view/141207/HD_4670_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    Azt nem garantálnám, hogy minden egyes porcikájában ugyan ez a tipus az enyém, de... A sárga nyíllal jelölöm, hogy jelenleg hova csatlakozik a monitorom. Linkelek még egyet, azon hátulról látszik az egész. Ide is nyilat tettem.
    http://kepfeltoltes.hu/view/141207/HD_h_tulja_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    (de ezen aképen már tuti nem az én karim van. ez piros, míg az enyém kék)
    " mert ha nincs a lapon a csatlakozója, nem tudod a lapra kötni .." ...hát ez világos.

    " Igaz tuninglap, és nincs M.2 foglalat. Viszont a CF/SLI meglenne (8X8X) és az említett USB BIOS Flashback funkció is elérhető vele."
    Tuningolni, húzni tuti nem fogom - nem értek hozzá.
    Az m.2-őt sajnálnám, terv szerint arra menne a windows, és semmi más
    A CF/SLI meglenne8X8X... hát ez kínai! :F
    A flashback az remek lenne! Megjegyzem ezt csak akkor használnám ki, ha valami nagy csoda okán akarnék/kellene is biost frissíteni. (A tüzet nem piszkáljuk ha jól ég, -minek?- még csak megégetné az ember magát!

    "A ventivezérlést meg oprendszer alól teljesen testre tudod szabni a Fan Xpert 2 -vel"
    Vááááá :C :DD Pont ilyet keresnék! Megnéztem youtubon hogy működik, remek!
    Azonban ha jól látom ez csupán asus alaplapokhoz dukál? ...méga végén lemondok a gigabyte-okról! :-(

    Ezzel együt megkérdezném mégis a gigabyte vs asus csatában:
    GA-H97-D3H vs ASUS H97-PRO (már csak azért is, mert mindegyiken lapul egy m.2, de Ga-n is lehetne olyan szupi ventillátor, és egyáltalán bios beállítás, mint asus testvérén?)

    Szembeállítanám véleményalkotásra szintén a gigabytot, de most az általad ajánlott asussal.
    GA-H97-D3H vs Asus Z87-PRO V EDITION
    Azt látom, hogy m.2 nuku, viszont cserébe 8db a Sata3.0 (ez simán kompenzálja az m.2-t/ha nem is sebességben :-( ) Azt is látom, hogy volna az asus-on wifi. Nos ezt most tuti nem használnám ki egyenlőre. De később... hát ki tudja :K
    Viszont nem tudom Milyen érékkel bírna számomra a TPU, az EPU alaplapi támogatás. És látom, hogy (O.C.)-ben a DDR3 az 2933MHZ is lehet, de mit takarhat az (O.C.) rövidítés?
    (Pont a wifi antenna alatt, mintha látnék olyan csatlakozót ami a monitoromhoz klappolna)
    Ezzel együtt legfőképp összehasonlítanám a két alaplapot a chipkészletük okán: H97 vs Z87

    Tetszik az általad mutaott alaplap, mégis én megkérdezném a két asus közötti különbéget is meglátásod szerint:ASUS H97-PRO vs Asus Z87-PRO V EDITION.
    Egyszerűen csak tudni szeretném azt amit magamtól nem tudok/láthatok a képeken -az általad már ismert- igényeimnek megfelelően. Chip/csatolók/bios/fan szabályozók, stb... Ha a két asus közül kellene, akkor melyiket, és miért? (A h97-nek nem olyan szupi a biosa, mint a z87-nek? Csak kérdezem! Nem tudom, csak gondolom asus=asus)

    Köszönöm eddigi segítségedet is! Várom/remélem az ezutánit is! :R

    Üdv: Csiga

    u.i.: Reggel óta lehet, hogy asust veszek... gondolkodok, tipródok, érik a dolog :U

Új hozzászólás Aktív témák