Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3.Aragorn

    addikt

    válasz bluyoo #60636 üzenetére

    Hasonlóan kevés különbséget látok az MSI Z97-G45 GAMING és a MSI Z97 GAMING 5 között. Az eltérő hűtő designon túl a g45-ön van m-sata, az 5-ösön ehelyett M.2 port, más az usb portok leosztása, és a g45 hátsó paneljén a 6-os kimeneten túl (vagy ezen belül) van koaxiális/optikai spdif... ami egyébként miért is jó nekem? :U Mindegy, a hangrendszert elnézve, az 5-ös tartalmaz több újítást (izolált audio áramkör, direct power), Nichicon kondik...
    Egyébként mi a véleményed erről a direkt táp becsatlakoztatásról a hangrészlegre?

    (#60684) jim bcs: "erre nesze nektek nem csak az Asus de még az MSI is meghalgatta az imáimat!"
    Vagy csak dolgoznak az influenza-védőoltás során bejuttatott - fogyasztói igényeket mérő - nano-chipek... ;]

    (#60699) bluyoo: Helyes. Legyél te az első a fórumról, akinek fehér-tigrises alaplapja van! ;]
    Engem pedig kezd az msi gaming 5 kinézete csábítani. Szégyen-nem szégyen, megtetszett a hűtőbordák sárkánykarmos rögzítése... :B

    Belső monológ: Bár azt nézem, a Ranger ára is szépen kúszik lefelé, lassan utoléri a gaming 5-öt. Ha 40 alatt hozzá lehetne jutni a gaming 5-höz, szerintem vinném... Egyedül az bátortalanít el a vételétől, hogy csucsbicep sem ezt javasolta, illetve Te is inkább az Asus mellett érvelsz. Amit meg is értek, nekem is pozitív tapasztalataim voltak csak a márkával.
    Racionálisan végiggondolva nekem elég lenne egy Asus H97 pro (31k), vagy egy MSI H97 GAMING 3, tuningos oldalról pedig egy Asus Z97-A. Ez utóbbi viszont már 39k, de akkor már ott van a Gaming 5 42k-ért, vagy a Ranger 45-ért, vagy az Asus z97 pro 50 körül és így tovább, lehet fölfelé lépkedni a végtelenségig. Valahol meg kell húznom a határt. Így is egy valag pénzben lesz a gép. Legyen ez a határ 40k. Még egy-két hetet várok, hogy lejjebb menjenek az árak, aztán meglátjuk mire lesz elég. :((( A tuning lehetőségét viszont nem szeretném eltemetni. Pedig ha most nem tuningos lapot veszek, akkor biztos, hogy sok-sok évre kizárom ezt a mókát az életemből. Így magáért a tuning lehetőségéért kb 8 ezer Ft felárat fizetek, ami nem túl sok. Azzal tudom kompenzálni a drágább tuninglap vételét, hogy nem veszek bele rögtön legújabb haswell refresh, vagy devils canyon cpu-t, hanem nézek apróról valami egyszerűbb i5-ös alternatívát, így megspórolva 10-20 ezret. Nagyobb procierőre most úgysem lesz szükségem, amikor pedig lesz, nem kell alaplapot is cserélnem, csak a monitor-vga-proci triót...
    Szóval egyelőre ezt találtam ki. Valószínűleg a topic rendszeres olvasói már a fejüket fogják kifacsart gondolatmeneteimet olvasva, de ez van... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem minden vándorút céltalan...

Új hozzászólás Aktív témák