Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz Daert #15903 üzenetére

    Köszi az infót mindenkitől :)
    Igazából ha megér egy lap felszereltség, tuningpotenciál, chipset, stb. miatt többet, akkor kiadnék 20 helyett pl. 25-öt, ha több éves bővítésben gondolkodok, akkor annyira azért nem lényeg, többet viszont nem tudom érdemes-e, a leírtak alapján úgy látom nem, és pont ezért nem is feltétlenül szeretnék, hiszen, nincs rá szükségem. Majd utánaolvasok a chipseteknek is külön.

    Lapokkal kapcsolatban még az érdekelne esetleg, hogy mennyire van eltérés a chipsetek fogyasztása között? Tehát pl. egy komolyabb, integrált vga-s, stb. lap fogyasztása mennyivel több, mint egy egyszerűbbé,konkrétan a vga mennyit dob rajta (engedélyezve/tiltva), érdemes egyáltalán ezzel foglalkozni?

    RAM - úgy látom azért a ddr3 még drágább a 2-nél... no de sebaj, idővel biztos ezeknek is lemegy az áruk, egyelőre szerintem beérem 1gb-tal is, amíg nem játszok úgysem igazán kell több, aztán majd meglátom.

    Proci - na ez lesz majd még érdekes. Bár ez talán már másik topic. Esetleg van tipped, hogy a jelenlegi X2 4200 procim teljesítménye hol lehet egy am3 procihoz képest? No csak mert jelenleg lehet beérném annyival (végül is, talán most sem használom ki mindig), és akkor lehet elég lenne egy olyan.
    Egyelőre talán nem phenomot veszek, csak mondjuk egy Athlont, itt legalábbis úgy láttam azok vannak 15-20eFt között 65W TDP-vel. Mert amúgy, szintén pusztán tdp alapján, az 'Phenom II X3 705e'-n gondolkodnék. Láttam vannak ilyen 'e'-vel jelölt, alacsonyabb fogyasztású verziók is, talán inkább ezek érdekelnének első sorban. Gondolom ilyen sebesség állítgatás már van mindegyikben.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz Daert #15903 üzenetére

    Ja és teljes fordulat - Intellel jelenleg mi a helyzet? Mik is vannak most, Core i7 és i5, lga775? Ezekkel mi a helyzet, gondolom pl. i5-tel hosszabb távra terveznek... vagy miért az amd-t javasoltátok?

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák